Perspekti - Supė me hithra.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Supė me hithra.

Njė recetė e shpejtė dhe e shijshme qė do ju ndihmojė pėr njė vakt tė shijshėm me familjen.

Supė me hithra.
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 13/10/2015 18:40

Shpesh ne kėrkojmė tė bėjmė njė gatim tė shpejtė dhe pėr kėtė shum mirė ne mund tė zgjedhim receta qė na ndihmojnė pėr tė bėrė njė ushqim tė shpejtė dhe tė shijshėm pėr familjen.

Pėrbėrėsit

Pėr tė pėrgatitur njė recetė tė tillė na nevojitet;

15 ml vaj ulliri

disa gjethe hithre

1 qepė karotė

1 patate

1 presh

1 litėr koncentrat perimesh

50 gramė gjalpė dhe kripė

Pėrgatitjet

Pėr pėrgatitjen e kėsaj recete nė fillim nė njė tigan tė madh shkrijmė gjalpin nė temperaturė mesatare. Shtojmė qepėn, karotėn, preshin dhe pataten tė prera nė copa dhe i lėmė nė zjarr pėr dhjetė minuta, derisa perimet tė zbuten. Hedhim lėngun me koncentrat.

I lėmė tė ziejnė 10-15 minuta, mw pas shtojmė gjethet e hithrės dhe i lėmė edhe njė minutė. Nė fund, hedhim vaj ulliri dhe kripė pėr tė rregulluar shijen.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
i(2#_

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.