Perspekti - Supė me pulė dhe kokos.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Supė me pulė dhe kokos.

Supė me pulė dhe kokos ėshtė njė ushqim i lehtė pėr tu gatuar dhe shumė i shijshėm

Supė me pulė dhe kokos.
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 15/10/2015 17:29

Pėrbėrėsit:

150 mililitra qumėsht nga arra e kokosit.

njė tufė e vogėl me rrėnjė tė koriandrit.

dy feta xhenxhefil.

dy speca tė kuq, pikant.

njė lugė gjelle me salcė peshku.

njė lugė gjelle me lėng lime.

250 gram mish pule.

tri domate tė vogla, tė ndara pėrgjysmė.

pesė kėrpudha tė njoma, tė ndara nė katėr pjesė.

Pėrgatitja:

Nxehni nė tigan qumėshtin e kokosit, derisa tė fillojė tė vlojė.

Shtoni xhenxhefilin, specat dhe rrėnjėt e koriandrit. Pėrzini pėrbėrėsit pėr njė minutė, e mė pas shtoni mishin e pulės.

Vazhdoni tė pėrzieni nė temperaturė tė lartė, derisa pula tė jetė gati, pastaj shtoni kėrpudhat, domatet, salcėn e peshkut dhe lėngun e limės.

Vazhdoni tė pėrzini nė temperaturė tė lartė, derisa pula tė jetė pjekur si duhet.

Shėrbejeni dhe shijojeni.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
@bA'i

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė