Perspekti - Supė me perime dhe qumėsht
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Supė me perime dhe qumėsht

Njė recetė mjaft e shijshme, e lehtė pėr tu gatuar dhe shumė e shėndetshme.

Supė me perime dhe qumėsht
Supė me perime dhe qumėsht
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 06/11/2017 09:53, Ndryshuar: 06/11/2017 16:59

Pėrbėrėsit:

800 mililita qumėsht

250 gramė kėrpudha

2 karota

150 gramė bizele

2 kokrra patate

1 kokėrr qepė

1 lugė gjelle vaj ulliri

1 lugė gjelle miell

pak kripė

pak piper

Pėrgatitja:

Nė njė tenxhere me madhėsi mesatare shtojmė qepėn e grirė imėt, karotat dhe patatet e prerė kubikė dhe i lėmė tė skuqen rreth 5 minuta.

Mė pas i shtojmė bizelet, njė lugė gjelle me miell dhe i trazojmė mirė.

I shtojmė qumėshtin, kripė, piper dhe i trazojmė mirė pėrsėri. I lėmė rreth 20 minuta dhe pasi tė jetė gati me anė tė njė blenderi dore, rrahim mirė masėn e pėrgatitur nė mėnyrė qė ta bėjmė supėn kremoze.

E shėrbejmė supėn tė ngrohtė dhe sipėr mund ti shtoni pak majdanoz tė freskėt! Supa me qumėsht ėshtė gati!

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
jQPaE

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė