Receta e Kaldereta
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Receta e Kaldereta

Kaldereta ėshtė njė recete me pėrbėrės kryesorė tė saj perimet.

kaldereta ėshtė njė recetė qė nė stinėn qė jemi mund tė gatuhet me perime tė stinės dhe me njė kosto shumė tė vogėl.
kaldereta ėshtė njė recetė qė nė stinėn qė jemi mund tė gatuhet me perime tė stinės dhe me njė kosto shumė tė vogėl.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 27/07/2016 13:16

Pėrbėrėsit:

1 filxhan gluten tė prerė nė feta dhe tė skuqur

1 filxhan patate tė skuqura

1/2 e filxhanit me karrota tė skuqura

1/2 e filxhanit me domate

1 pako me salcė domate

1/2 e filxhanit me speca te kuq tė grire

1/2 e filxhanit me bizele tė ngrira

2 kokrra qepė

2 lugė gjelle gjalpė

2 lugė gjelle kaldereta

2 lugė gjelle djathė tė grirė

kripė, piper, ėrėza

Pėrgatitja:

Skuqni qepėt nė gjalpė (pėrdorni edhe hudhėr pėr shije nėse dėshironi).

Shtoni domatet dhe skuqini mirė. Shtoni salcėn e domateve, specin e kuq, ujė, kripė, piper dhe pudrėn e kaldereta. Mbulojini me kapak dhe lėrini tė ziejnė.

Pas 10 minutash shtoni bizelet e ngrira. Dhe pasi tė kenė zier shtoni djathin, glutenin, patatet dhe karotat. Pėrziejini mirė. Hiqini nga zjarri dhe shėrbejini.

Ju bėftė mirė!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
eO"I;

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė