Fėrgesė me mėlēi
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Fėrgesė me mėlēi

Si thoni pėr njė fėrgesė me mėlēi? Perspekti do t'ju udhėzojė si ta pėrgatisni atė nė mėnyrėn e duhur.

Fėrgesė me mėlēi
Fėrgesė me mėlēi
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 11/12/2017 15:22

Pėrbėrėsit:

250 gramė gjizė

350 gramė mėlēi viēi

1 qepė tė grirė imėt

2 speca jeshil

2 domate

2 lugė gjelle vaj uliri

kripė, piper pėr shije

Pėrgatitja:

Nė fillim vendosim mėlēitė tė ziejnė nė njė tenxhere me ujė. Ndėrkohė nė njė tigan me vaj ulliri skuqim qepėn me specat e prerė nė pjesė tė vogla.

Gradualisht shtojmė gjizėn dhe i trazojmė mirė. Mė pas shtojmė mėlēitė, 1 gotė ujė dhe e lėmė derisa ta pijė tėrėsisht ujin. I rregullojmė me kripė e piper sipas dėshirės.

Nė fund e shėrbeni tė ngrohtė. Fėrgesa me mėlēi ėshtė gati!

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
:"2c_

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.