Perspekti - Gjoks pule me shije orientale.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Gjoks pule me shije orientale.

Kjo recetė ėshtė tradicionale por ka njė shije orientale tė mrekullueshme. Shijojeni!

Gjoks pule me shije orientale.
Gjoks pule me shije orientale.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 07/09/2017 14:58, Ndryshuar: 07/09/2017 22:01

Pėrbėrėsit:

1 kokėrr e vogėl qepė e bardhė

150 gramė kumbulla tė thata

400 gramė gjoks pule

280 gramė oriz basmati

150 gramė pana kuzhine

pak xhenxhefil

piper

kripė

kerri (curry)

pak vaj ulliri

1 thelb hudhėr

gjysmė gote verė tė bardhė

Pėrgatitja:

Nė njė tenxhere mesatare shtoni orizin, kripė, pak vaj ulliri dhe 560 mililita ujė. Lėreni tė ziejė derisa orizi tė ketė thithur tė gjithė ujin.

Nė njė tigan me vaj ulliri shtoni qepėn e grirė hollė me dorė dhe pėrziejini herė pas here derisa ajo tė marrė njė ngjyrė ari.

Mė pas shtoni pulėn e prerė ne formė kubikėsh, shtoni kripė dhe piper mjaftueshėm.

Pas 10 minutash nė tigan shtoni xhenxhefilin e grirė imėt dhe kumbulla tė prera nė gjysmė. Pas 5 minutash gatimi nė tigan, shuajeni me verė tė bardhė dhe kur vera tė avullojė shtoni panėn e kuzhinės dhe kerrin duke e hequr tiganin nga zjarri, pėrziejini derisa e gjithė masa tė jetė homogjene. Shėrbejeni menjėherė!

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
MS+fG

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė