Mish pule me perime
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Mish pule me perime

Mishi i pulės nė tavė ėshtė njė nga pjatat mė tė dashura tė familjeve shqiptare.

Mish pule me perime
Mish pule me perime
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 09/12/2017 17:48

Nėse po kėrkoni mėnyra tė reja gatimi tė kėsaj pjate, pėr tė mos e sjellė gjithmonė nė formėn klasike, Perspekti ju sugjeron recetė tė re, pėr tė cilė do tė ishim shumė tė lumtur qė pasi ta provonit, tė ndanit pėrshtypjet me ne.

Pėrbėrėsit:

4 lugė gjelle vaj vegjetal,

3 thelpinj hurdhėr,

1 lugė koper,

mish pule,

1/2 lugė kripė,

1/2 lugė piper i zi,

2 karota,

500 gramė brokoli,

1 qepė.

Pėrgatitja:

Hidhini erėzat nė njė enė dhe i pėrzieni mirė me njėra-tjetrėn.

Kofshat e pulės apo pulėn, i lyeni mirė me kėtė pėrzierje. Nė njė tavė, pasi tė keni lėnė pulėn, vendosni anash qepėn e prerė mė parė dhe brokolin.

Tavėn e lini nė temperaturė 200 gradė Celsius pėr 30 minuta.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
@!9$>

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.