Byreēka me Djathė tė bardhė
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Byreēka me Djathė tė bardhė

Byrekė tė vegjėl tė mbushur me pėrzierje djathi tė bardhė dhie ose deleje.

Byreēka me Djathė tė bardhė
Byreēka me Djathė tė bardhė
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 18/10/2017 18:22

Mund tė pėrgatiten qė mė parė dhe tė ngrohen nė furrė para konsumimit.

Koha e pėrgatitjes: 40 minuta

Pėrbėrėsit pėr 12 porcione:

230 gramė djathė dhie (ose deleje, tė thėrrmuar)

3 lugė gjelle qepė e njomė (tė grira hollė)

1 vezė (e rrahur)

500 gramė brumė (sfoliat, tė ngrirė, tė ngrohur)

1 lugė ēaji ujė

Pėrgatitja:

Nxehim paraprakisht furrėn nė 190 gradė Celsius. Nė njė tas tė vogėl pėrziejmė djathin, qepėt jeshile dhe vezėt.

Prijeni brumin nė 12 katrorė. Vendosi njė lugė tė rrumbullakuar tė pėrzierjes sė djathit nė qendėr tė secilit katror. Njomni fundet me ujė dhe mbushni brumin aq shumė sa tė formojė njė trekėndėsh.

Shtypni fundet sė bashku fort me njė pirun, nė mėnyrė qė tė mbyllen mirė. Lyeni lehtė brumin e byreēkave me pėrzierjen e tė verdhės sė vezėve.

I pjekim pėr 20 minuta nė furrėn e nxehur qė mė parė ose derisa tė marrė ngjyrė kafe tė artė. I shėrbejmė tė ngrohtė ose nė temperaturėn e dhomės.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
M='R;

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.