Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Liga e Kampioneve: Manchester City do pėrballet me PSG nė ēerek-finale

Manchester City do tė pėrballet me kampionėt Francezė Paris St - Germain nė ndeshjen e parė ēerek-finale nė Champions League.

Manchester City skuadra e vetme Angleze nė Champions League
Manchester City skuadra e vetme Angleze nė Champions League
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 18/03/2016 20:52

Manchester City janė skuadra e vetme Angleze nė kėtė kompeticion, tė cilėt shmangėn pėrballjen me skuadrėn e Pep Guardiola's Bayern Munich dhe kampionėt nė fuqi Barcelonėn.

Barcelona do pėrballen me Atletico Madrit, Bayern pėrballen me Benfikėn, dhe Real Madrid me Wolfsburg.

Ndeshjet e para tė ēerek-finaleve do zhvillohen nė 5-6 Prill dhe ndeshjet e kthimit nė 12-13 Prill.

PSG, tė cilėt e kanė fituar kampionatin Frances Ligue 1 dy muaj para se kampionati tė mbarojė, mirėpresin Manchester City nė kryeqytetin Frances pėr ndeshjen e parė tė Mėrkurėn mė 6 Prill.

Ndeshja e kthimit do zvillohet tė Marten mė 12 Prill.

Dy skuadrat janė ndeshur vetėm njė herė mė parė - njė ndeshje qė pėrfundoi me barazim nė 2008-09 Uefa Cup.

Tė dy skuadrat mezi njihen nga ai takim, kur Manchester Citi ishin ende nė fillimet e pronėsisė sė Sheikh Mansour dhe PSG gati tre vjet larg nga blerja e Katarit.

Skuadra e Laurent Blanc kanė dominuar lojėn Franceze, duke fituar katėr tituj tė njėpasnjėshme nė ligėn Francese.

Por, ashtu si City, Parisians nuk kanė arritur tė pushtojne Ligėn e Kampionėve, duke humbur nė ēerekfinale nė secilin nga tre sezonet e kaluara.

Ndeshja e parė e PSG vs Manchester City

Ndeshja e parė e PSG vs Manchester City

Mė mirė tė jeshė nė fushėn e huaj i pari - Pellegrini

Menaxheri i Citit Manuel Pellegrini, i cili do tė largohet nė verė dhe do zėvendėsohet nga Guardiola pas tre sezoneve nė krye, tha se nuk do tė kishte njė pėrballje tė "lehtė" pėr skuadrėn e tij.

"Ndoshta njė ekip ka emra mė pak tė njohur se njė ekip tjetėr, por ata janė nė kėtė fazė dhe e meritojnė tė jenė kėtu, sepse ata kanė eliminuar ekipe tė tjera", ka thėnė Kiliani 62-vjeēar, i cili udhėhoqi Malagan nė ēerekfinale nė 2013-ėn.

"Ėshtė mė mirė tė jesh larg para - Unė preferoj gjithmonė pėr tė pėrfunduar nė shtėpi kėshtu qė ju e dini gjithmonė se ēfarė ju duhet tė bėni nė stadiumin tuaj.

"Sipas mendimit tim, Barcelona ėshtė ekipi qė gjithmonė bėn diferencėn, dhe tė gjitha ekipet e tjera janė tė gjithė tė njėjtėn gjendje."

Pėrplasja e dy skuadrave Spanjolle ėshtė ndeshja kryesore

Barcelona, do pėrpiqen qė tė jenė skuadra e parė qė tė fitojnė Champions League nė dy sezone rradhazi, te cilėt pėrballen me njė Atletico qė kanė pasur shumė sukses nė sezonet e fundit.

Kampionėt e Spanjės janė tetė pikė para Atleticos nė vendit e dytė nė La Liga, pasi i mundėn kundershtarėt e tyre nė tė dy ndeshjet e kampionatit kėtė sezon.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi


Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė