Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

A e dini cilat janė 15 sportet mė tė preferuara nė botė?

Studime tė shumta janė bėrė nga ekspertė dhe gazetarė sportivė pėr tė pėrcaktuar se cilat janė sportet mė tė preferuara nė botė.

A e dini cilat janė 15 sportet mė tė preferuara nė botė?
A e dini cilat janė 15 sportet mė tė preferuara nė botė?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 22/02/2018 21:10

Kriteri i vetėm qė pėrcakton se cilat janė sportet mė tė preferuara nė botė nuk ėshtė vetėm ndjekshmėria dhe audienca masive. Lojėrat Olimpike tė Pekinit nė vitin 2008 shėnuan njė nivel tė lartė ndjekshmėrie, 1 miliardė shikues kanė ndjekur zhvillimin e lojėrave gjatė fazave tė ndryshme.

Sipas ekspertėve ndjekshmėria nuk ėshtė faktori kyē i cili mund tė pėrcaktojė se sa tė preferuara janė disa sporte. Renditja e 15 sporteve mė tė preferuara nė botė ėshtė bėrė nė bazė tė disa kritereve tė caktuara si audienca globale, numri shikuesve nė televizione, ligat profesionale tė sporteve tė ndryshme, tė drejtat e transmetimit televiziv te kompeticioneve sportive, pagat mesatare tė sportistėve profesionistė, prania e medieve sociale, rėndėsia e titujve tė sportit, relevanca gjatė vitit, dominimi rajonal, barazia gjinore dhe shpėrndarja pėr publikun nė mbarė botėn.

Nė bazė tė kėtyre kritereve ėshtė bėrė edhe renditja e sporteve mė tė preferuara nė rang botėror:

1. Futbolli

2. Basketbolli

3. Kriketi

4. Tenisi

5. Atletika

6. Regbi

7. Formula 1

8. Boksi

9. Hokej nė akull

10. Volejbolli

11. Golfi

12. Bejsbolli

13. Futbolli amerikan

14. MMA (Artet Marciale tė Miksuara)

15. Moto GP


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
<(0CT

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.