Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cila ėshtė sėmundja e tmerrshme qė shkaktojnė rrezet e telefonit?

Bėni kujdes, rrezet e telefonave shkaktojnė njė sėmundje tė tmerrshme.

Cila ėshtė sėmundja e tmerrshme qė shkaktojnė rrezet e telefonit?
Cila ėshtė sėmundja e tmerrshme qė shkaktojnė rrezet e telefonit?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 18/02/2018 12:45, Ndryshuar: 18/02/2018 20:00

Njė studim i bėrė kohėt e fundit nga Instituti Kombėtar Shėndetėsor nė Britani, na paralajmėron tė bėjmė shumė kujdes nga rrezet e telefonave sepse shkaktojnė njė sėmundje tė tmerrshme.

Rrezatimi i telefonit celular mund tė paraqesė rrezik pėr kancer tė caktuar pėr disa individė.

6% e minjve meshkuj tė ekspozuar ndaj tė njėjtit lloj rrezatimi qė emetojnė telefonat tanė celularė, megjithėse nė sasi shumė mė tė mėdha, zhvilluan njė lloj kanceri tė quajtur "schwannoma" nė zemrat e tyre.

Ky lloj i studimit ėshtė mė i madh se Programi Kombėtar i Toksikologjisė qė ka kryer ndonjėherė pėr efektet kancerogjene tė rrezatimit tė celularit.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
^P+@+

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.