Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Dhurata e duhur pėr ēdo shenjė horoskopi

Nėse po mendoni t'i bėni dhuratė ndonjė tė dashuri tuaj dhe jeni nė dilemė, shihni cilės shenje horoskopi i pėrket ai/ajo qė tė zgjidhni tė duhurėn...

Dhurata e duhur pėr ēdo shenjė horoskopi
Dhurata e duhur pėr ēdo shenjė horoskopi
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 05/12/2017 20:38

Dashi

Dashi ėshtė njė shenjė dinamike. Idetė pėr dhurata janė tė shumta, mes tyre mund tė pėrfshihen gjėra qė tė sfidojnė dhe qė janė interesante, pasi dashit i pėlqen qė tė jetė i pari nė ēdo gjė. I pėlqejnė gjėrat pėr organizimin e ambienteve dhe sendeve, por edhe bizhuteritė, si edhe sendet elektronike, apo gjėrat qė e ndihmojnė nė kuzhinė.

Demi

Demi ėshtė njė shenjė shumė e lidhur me traditat. Njė batanije prej Kashmiri, njė palė pantofla, apo edhe shumė sende festive, qė lidhen me Krishtlindjet, do tė ishin dhuratat perfekte, si edhe njė triko festive, apo diēka qė ta mbajė ngrohtė. Madje, njė ushqim i mirė i gatuar nga duart tuaja do tė ishte ideal, njė pako me ēokollata.

Binjakėt

Binjakėt pėlqjnė shumė komunikimin dhe ēdo gjė qė ka lidhje me teknologjinė. Kėshtu qė njė dhuratė qė ka lidhje me telefonat celularė, apo me minuta shtesė nė planin tarifor, apo edhe njė kamera pėr kompjuterin, do tė ishin dhurata tė pėlqyera prej tyre. Ēdo gjė qė ka lidhje me organizimin, apo mėnyrėn se si mund t'i ndihmojė ata qė tė jenė tė organizuar, si njė axhendė, do tė bėnte punė.

Gaforrja

Ata do ta preferonin shumė njė dhuratė tė bėrė me duart tuaja. Mund tė jetė njė pulovėr, njė shall, apo edhe njė shtėpi zogjsh. Mjafton qė ta keni bėrė vetė dhe do tė prekni zemrėn e gaforres, qė ėshtė njė shenjė super romantike. Po kėshtu edhe njė fotografi e fėmijėve, njė foto kujtim nga tė afėrmit, apo edhe njė kafshė shtėpiake mund tė ishin dhurata qė do ta gėzonin.

Po kėshtu edhe dhurata qė kanė tė bėjnė me shtėpinė, si njė mbulesė speciale pėr divanin, njė mbulesė tavoline, apo edhe njė album fotografish, mund tė jetė e vlefshme. Por edhe peshqirė pėr nė tualet, njė komplet kripėrash pėr vaskė, do tė shkonin shumė. Si njė shenjė qė udhėhiqet nga planeti i Hėnės, Gaforrja mund tė preferojė edhe argjendin, si njė bizhuteri me argjend, apo edhe njė servis ēaji prej argjendi.

Luani

Luani e ka shumė qejf njė veshje qė ta bėjė tė bjerė nė sy. Kėshtu qė idealja do tė ishte njė veshje e modės sė fundit, apo njė veshje me ngjyra tė theksuara, si e kuqja, e verdha ose ngjyrė ari. Ata duan tė shkėlqejnė, kėshtu qė nėse e arrini kėtė dėshirė tė tyre, do t'u bėnit dhuratėn e pėrkryer. Madje, edhe njė bizhuteri e mrekullueshme do t'i bėnte Luanėt femra tė ndihen si mbretėresha. E rėndėsishme ėshtė tė pėrqendroheni nė diēka tė vlefshme.

Virgjėresha

Duke qenė se nuk shenjė qė i pėlqen tė dalė nga shtėpia, mund tė gjeni dhurata tė pėrshtatshme edhe pėr nė kuzhinė, si njė pajisje pėr kafe, apo pėr tė gatuar, por edhe njė mjet stėrvitjeje, njė biēikletė pėr humbje nė peshė dhe pėr t'u ushtruar nė shtėpi. Por edhe njė video lojė apo njė libėr, apo ēdo gjė qė mund t'i ndihmojė tė mbajnė gjėrat e tyre tė organizuara nė kuzhinė, nė garazhd, do tė ishte njė dhuratė e duhur.

Peshorja

Muzika ėshtė ushqimi pėr shpirtin e Peshores. Duke i shtuar koleksionin e veprave tė muzikės njė Peshoreje, ju do ta bėni tė gėzohet dhe tė ketė vėmendjen tuaj. Peshores mund t'i bėni pėrshtypje edhe nėse i dhuroni bileta tė njė koncerti, ose njė darkė romantike, ku ju tė gatuani vetė dhe tė krijoni ambientin e pėrshtatshėm me qirinj dhe lule. Kaloni kohė cilėsore me tė pėr festa. Por edhe ēdo gjė tjetėr qė nuk ėshtė prej materiali tė fortė, si ēeliku apo qelqi, por prej materiali natyral, do tė ishte e pėlqyer prej tyre.

Akrepi

Akrepi ėshtė shenjė misterioze dhe i pėlqen tė intrigojė me sharmin e tij tė pabesueshėm. Ata qė janė tė pavendosur, mund tė zgjedhin tė brendshme seksi pėr femrat qė me siguri do tė vlerėsohen shumė. Po kėshtu atyre u pėlqejnė shumė librat me dedektivė dhe thriller. Ndėrsa sa pėr ngjyrat, mos harroni se nuk do tė pėlqehen shumė ato tė ndezura, mos dilni nga ngjyrat tradicionale tė kėsaj shenje, e zeza dhe ngjyrat e errėta. Po gjithashtu, do tė preferohen edhe objekte tė metafizikės, sepse ata janė shumė tė magjepsur ndaj tyre. Nėse nuk ia dilni dot me zgjedhjen e njė veshjeje pėr dhuratė, duke shmangur tė verdhėn ose jeshilen, qė nuk do tė jenė ngjyra tė pėlqyera, mund t'u jepni para dhe ata dalin vetėm pėr tė blerė diēka.

Shigjetari

Dhurata e pėrkryer pėr Krishtlindje? Do tė ishte njė libėr, sepse atyre u pėlqen qė tė lexojnė, do tė ishte edhe njė biletė avioni apo prenotim pėr tė kaluar disa ditė pushimesh jashtė vendit. Kjo shenjė pėlqen shumė qė tė mėsojnė pėr kultura tė ndryshme. Ose edhe objekte ekzotike mund tė jenė tė pėrshtatshme, mjaft qė tė jenė nga vende tė veēanta si Havai, Florida, Europa, Asia dhe tė ngjallin kuriozitetin e tij.

Bricjapi

Mendoni pėr gjėra praktike kur keni pėr tė bėrė dhuratė njė bricjapi. Ata janė persona qė u pėlqen tė qėndrojnė nė shtėpi, tė bėjnė njė jetė sedentare. Prandaj, edhe gjėra praktike pėr tė gatuar ushqimet, njė blender, njė pajisje pėr kokoshka, apo gjithēka tjetėr qė lidhet me shtėpinė. Madje, nėse e dini se ai ka pasur pėr tė bėrė njė punė apo njė rregullim nėpėr shtėpi dhe ju e bėni para tij, do t'ju jetė mirėnjohės. Pajisje ose mobilje tė bėra nga druri ose material tė tjera natyrale do tė ishin ideale.

Ose edhe njė darkė e thjeshtė, ca biskota tė pjekura nė shtėpi. Nėse keni njė buxhet tė mjaftueshėm mund tė bėni edhe bizhuteri, por mos u lodhni me ato qė lenė shenja jeshile nėpėr trup, ata mund tė preferojnė vetėm bizhuteri origjinale.

Ujori

Ju duhet pak kohė tė mendoni nėse do tė bėni njė dhuratė pėr njė ujor, sepse ėshtė njė shenjė e pavarur, nganjėherė pak egoiste. I pėlqen tė mbajė trupin nė formė, kėshtu qė pagesa e palestrės, apo njė bono pėr masazh do tė ishte perfekte.

Ju pėlqen edhe teknologjia, njė kristal unik, ju pėlqen moda, por edhe biletat pėr nė teatėr do tė ishin njė dhuratė e bukur.

Peshqit

Peshqit janė veēanėrisht sentimentalė, por edhe kreativė. Fotografitė janė dhurata shumė tė vlerėsuara prej tyre, ndaj njė aparat fotografish do tė ishte shumė i pėrshtatshėm.

Atyre u pėlqen shumė leximi kėshtu qė njė libėr do tė ishte i duhuri. Por edhe njė aromė, njė esencė qė do t'u ngjallte aroma unike, apo edhe njė bizhuteri do tė jenė tė preferuara prej tyre.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
I.-A<

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.