Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cilat janė shenjat mė me fat lidhur me paranė gjatė vitit 2018?

Duke qenė se teknologjia po pėrparon ēdo ditė e mė shumė, edhe astrologėt mė tė njohur nė botė, janė mbledhur prej disa vitesh nė njė hapėsirė virtuale, ku publikojnė parashikimet e tyre dhe pėrpiqen qė tė japin njė panoramė tė qartė tė asaj ēfarė kėrkojnė lexuesit.

Cilat janė shenjat mė me fat lidhur me paranė gjatė vitit 2018?
Cilat janė shenjat mė me fat lidhur me paranė gjatė vitit 2018?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 22/01/2018 00:02

Perspekti kėrkoi pėr financat, sipas shenjave tė horoskopit nė vitin 2018.

Albert Einstein ka thėnė se "Kurrė nuk mendoj pėr tė ardhmen, pasi vjen mė shpejt seē e pres", megjithatė tema si: a do tė kem tė ardhura tė mjaftueshme, a do tė kem fat po tė marr njė vendim financiar, a do tė jetė 2018 viti i duhur pėr tė hapur njė biznes etj.; janė gjithnjė pyetje qė ngjallin kėrshėri.

Lexoni mė poshtė parashikimin financiar pėr vitin 2018.

Dashi

Yjet parashikojnė se fillimi i vitit nuk do tė jetė pėr ju periudha mė e mirė financiarisht. Kjo ndodh sepse Afėrdita, planeti i lidhur me financat, nuk do t'ju favorizojė. Megjithatė, tranziti i Afėrditės do tė luajė rol tė rėndėsishėm nė rritjen e financave tuaja. Ju duhet gjithashtu tė reflektoni mė tepėr pėr vendimet dhe veprimet tuaja tė sė kaluarės.

Kjo ėshtė e rėndėsishme nė situatėn aktuale. Njė kėshillė: Shmangni shpenzimet e tepėrta. Ju duhet tė identifikoni fushat e ndryshme nė tė cilat po shpenzoni para dhe tė pėrcaktoni se ku mund tė ndaloni ose tė reduktoni shpenzimet. Periudha nga java e fundit e marsit deri nė mes tė Prillit duket e rėndėsishme nė kėtė drejtim. Gjithashtu nga fundi i korrikut deri nė mesin e gushtit duket se s'do tė keni periudhė tė mirė pėr fitime monetare apo aktivitete financiare. Kėshtu, ju duhet tė shmangni investime gjatė kėsaj periudhe. Yjet ju kėshillojnė tė shmangni blerje pronash gjatė 2018-s.

Periudhat mė tė mira nga pikėpamja financiare

7 Mars deri nė fund tė Prillit

27 Qershor deri nė fund tė Gushtit

6 Tetor deri nė mes tė Nėntorit

Demi

Merkuri, i cili drejton shtėpinė tuaj tė dytė, do tė luajė rol tė rėndėsishėm nė ēėshtjet tuaja financiare. Nė fillim tė vitit, ju mund tė keni njė ndjesi qė keni bėrė disa fitime tė mėdha monetare, me mė pak pėrpjekje. Megjithatė, sė shpejti do tė ktheheni me kėmbė nė tokė.

Pas kėsaj, mund tė jeni tė zėnė me angazhime qė lidhen me profesionin tuaj. Ju do tė kėrkoni pėr krijimin e kontakteve me persona me ndikim nė mėnyrė qė tė pėrmirėsoni perspektivat tuaja financiare. Ju do ta konsideroni kėtė tė rėndėsishme gjatė kėsaj periudhe. Megjithatė, ju duhet tė keni njė gjė nė konsideratė. Ju duhet tė shmangni marrjen e vendimeve tė rėndėsishme financiare kur Merkuri ėshtė nė opozicion me shenjėn tuaj (periudha nga java e fundit e Marsit deri nė mes tė Prillit). Pra, duhet tė veproni duke mbajtur nė mendje tė gjitha kėto gjėra.

Periudha nga mesi i Prillit deri nė mes tė Korrikut duket tė jetė e mirė pėr tė rritur fitimet monetare. Kjo do t'ju bėjė tė lumtur dhe do tė rrisė entuziazmin tuaj. Pėrveē kėsaj, nė tremujorin e fundit i vitit do t'ju shfaqen perspektiva tė mira pėr tė fituar para. Marrja nė konsideratė e rreziqeve do t'ju bėjė tė ndiheni mė mirė financiarisht dhe mendėrisht tė lumtur.

Periudhat mė tė mira nga pikėpamja financiare

Java e dytė e Marsit deri nė mes tė Prillit

Mesi i muajit Maj deri nė javėn e fundit tė Korrikut

Mesi i muajit Gusht deri nė mes tė muajit Tetor

Binjakėt

Lėvizja e shpejtė e Hėnės pėrcakton zhvillimet financiare. Nė fillim tė vitit, Hėna ėshtė nė shenjėn e Gaforres, pra ėshtė drejtpėrdrejt nė opozicion me Saturnin, nė shenjėn e Bricjapit. Ky pozicion planetar mund t'ju shtyjė tė hartoni njė strategji tė sigurt pėr forcimin e financave tuaja. Kjo ėshtė njė pikė e rėndėsishme dhe mund t'ju ndihmojė nė mėnyra tė ndryshme financiarisht. Periudha nė mes tė Prillit do tė jetė e rėndėsishme pėr financat tuaja (duke rritur burimet e tė ardhurave).

Megjithatė, tranziti agresiv i Marsit gjatė muajit Gusht nė shenjėn tuaj mund t'ju shkaktojė shpenzime tė papritura, gjė qė mund tė jetė njė burim shqetėsimi pėr ju. Ju duhet tė trajtoni me kujdes shumė ēėshtje qė lidhen me financat nė Gusht, pėr shkak tė tranzitit tė Marsit. Shmangni marrjen e vendimeve tė rėndėsishme financiare gjatė kėtij muaji. Megjithatė, tremujori i fundit i 2018-s do tė jetė njė periudhė pozitive pėr tė fituar tė ardhura ekstra. Ju duhet tė pėrdorni mė sė miri kėtė periudhė pėr tė forcuar pozicionin tuaj financiar. Kjo ėshtė e rėndėsishme pėr ju dhe do t'ju ndihmojė shumė.

Periudhat mė tė mira nga pikėpamja financiare

Nga mesi i Prillit deri nė mes tė Qershorit

27 Qershor deri nė fund tė Gushtit

6 Tetor deri nė mes tė Nėntorit

Gaforrja

Planetėt parashikojnė njė vit tė shndritshėm pėr ju nė aspektin financiar. Jupiteri do tė lehtėsojė mundėsitė pėr pėrfitime financiare.

Jepini mundėsi Jupiterit tė menēur qė t'ju sjellė begati vetėm me metoda etike dhe korrekte moralisht. Gjatė marsit, ju do tė keni tendencėn tė merrni vendime financiare duke ndjekur instinktin. Ganesha ju kėshillon tė mos e bėni njė gjė tė tillė.

Ju duhet tė merrni vendime tė rėndėsishme financiare vetėm pas shqyrtimit siē duhet tė situatės. Nėse nuk mund tė merrni vetė vendime tė rėndėsishme financiare, ju duhet tė kontaktoni ekspertė tė fushės dhe tė merrni udhėzimet e tyre. Ėshtė mė mirė tė konsultoheni me ata se tė bėni gjėrat vetė nėse nuk jeni shumė tė sigurt pėr disa ēėshtje. Ėshtė e udhės qė ju do tė investoni para nė blerjen e ndonjė toke, si njė mėnyrė pėr tė shtuar nė pasurinė tuaj. Megjithatė, pozicioni i planetėve nė tremujorin e parė tė vitit 2018 nuk ėshtė i favorshėm pėr tė tilla sipėrmarrje.

Periudhat mė tė mira nga pikėpamja financiare

15 Prill deri nė mes tė Korrikut

7 Gusht deri nė fund tė vitit

6 Tetor deri nė mes tė Nėntorit

Luani

Merkuri ėshtė njė faktor i rėndėsishėm kur bėhet fjalė pėr ēėshtjet e parave. Jupiteri dhe Marsi mund t'ju ndihmojnė nė rritjen e fitimeve dhe krijimin e pasurisė. Jupiteri do tė ndryshojė pozicionin e tij nė javėn e dytė tė Nėntorit, i cili do tė japė njė shtytje tė mėtejshme pėr perspektivat tuaja financiare. Jupiteri do tė jetė shumė bujar pėr ju kėtė vit.

Tranziti i Afėrditės do tė hapė rrugė tė reja pėr tė fituar para. Ju do tė keni shansin pėr tė fituar para edhe nė aktivitetin qė po kryeni aktualisht. Megjithatė, ju kėshillohet tė mos merrni vendime tė rėndėsishme kur Merkuri tė jetė nė opozicion me shenjėn tuaj, pėr tė shmangur ndikimin negativ. Midis mesit tė majit deri nė mes tė Shtatorit, planetėt ju mbėshtesin qė tė blini njė pasuri tė patundshme.

Periudhat mė tė mira nga pikėpamja financiare

15 Prill deri nė mes tė Korrikut

7 Gusht deri nė fund tė vitit

6 Tetor deri nė mes tė Nėntorit

Virgjėresha

Afėrdita do tė luajė njė rol tė rėndėsishėm nė aspektin financiar. Lėvizja e Afėrditės ėshtė mjaft e rėndėsishme pėr ju. Megjithatė Afėrdita do tė jetė nė njė pozicion jo tė favorshėm me shenjėn tuaj nė fillim tė vitit.

Sipas Horoskopit Financiar tė Virgjėreshės, Afėrdita fillon tė ngrihet nė horizont diku rreth 21 Shkurtit. Gjatė periudhės kur Afėrdita ėshtė nė opozicion me shenjėn tuaj nuk kėshillohet tė merrni vendime tė rėndėsishme qė lidhen me financat.

Transiti i Afėrditės nga mesi i Prillit deri nė mes tė Majit do tė jetė i frytshėm pėr ju nė aspektin e pėrfitimeve financiare.

Gjatė kėsaj periudhe mund t'ju hapet njė rrugė tė re pėr tė rritur perspektivėn tuaj financiare.

Megjithėse ju do tė keni fitime, disa shpenzime tė papritura kanė tė ngjarė tė marrin njė pjesė tė mirė tė fitimeve tuaja. Duke pasur parasysh kėtė, ju do tė duhet tė planifikoni financat tuaja nė periudhėn afatgjatė.

Periudhat mė tė mira nga pikėpamja financiare

15 Prill deri nė mes tė Qershorit

15 Gusht deri nė mes tė Nėntorit

Peshorja

Fakti qė Jupiteri ėshtė i pranishėm nė shtėpinė tuaj qė lidhet me financat ėshtė njė shenjė e mirė pėr fitimet tuaja. Ju ka tė ngjarė tė shtoni tė fitimet tuaja, falė mbėshtetjes sė Jupiterit. Pikat e forta: do tė keni mundėsi tė mira pėr tė fituar mė shumė para.

Gjatė periudhės kur Afėrdita ėshtė nė opozicion me shenjėn tuaj nuk ėshtė kėshillueshme tė merrni vendime tė rėndėsishme. Tranziti i Afėrditės nga mesi i Prillit deri nė mes tė majit do tė jetė i frytshėm nė aspektin financiar. Gjatė kėsaj periudhe mund t'ju hapet ndonjė rrugė e re pėr tė rritur perspektivat financiare. Megjithatė ju duhet tė shmangni marrjen e vendimeve tė rėndėsishme kur Merkuri tė jetė nė opozicion me shenjėn tuaj, Qershori do tė jetė njė muaj me shumė potenciale pėr konkretizimin e tė ardhurave.

Periudha mes Gushtit deri nė fund tė Nėntorit ėshtė e favorshme pėr tė blerė ndonjė pasuri tė patundshme. Ju duhet tė shmangni nėnshkrimin e marrėveshjeve tė reja nga fundi i Qershorit deri nė fund tė Gushtit.

Periudhat mė tė mira nga pikėpamja financiare

15 Prill deri nė mes tė Qershorit

15 Gusht deri nė mes tė Nėntorit

Akrepi

Jupiteri do tė mbajė portofolin e financave pėr ju pasi ėshtė edhe guvernator nė shtėpinė tuaj tė dytė. Jupiteri do tė jetė nė shenjėn tuaj pėr pjesėn mė tė madhe tė vitit. Falė kėsaj lėvizjeje ju do tė fitoni mė shumė para. Do tė fitoni para duke bėrė mė pėrpjekje minimale. Ky avantazh monetar i shtuar do tė rrisė fuqinė tuaj financiare. Pika kryesore: Shpenzimet e familjes suaj mund tė rriten.

Nė javėn e dytė tė Nėntorit, Jupiteri do tė zhvendoset nė shenjėn e zjarrit tė Shigjetarit. Ky tranzit do tė jetė i favorshėm pėr financat tuaja. Megjithatė, shpenzimet qė lidhen me familjen tuaj mund edhe rriten. E gjithė kjo mund t'ju vėrė nė njė lloj situate financiarisht stresuese. Pavarėsisht gjithė kėtyre gjėrave, nė fund tė vitit do tė ndiheni i lumtur pėr tė ardhurat tuaja. Nė fillim tė vitit, pėr shkak tė Afėrditės, nė opozicion me shenjėn tuaj, duhet tė shmangni ēfarėdolloj marrėveshje qė lidhet me blerjen e njė pasurie tė patundshme. Afėrdita do tė dalė nga ky pozicion mė 21 Shkurt. Nė mes tė prillit, pozicionet planetare do tė jenė tė favorshme pėr blerjen e ndonjė prone.

Periudhat mė tė mira nga pikėpamja financiare

Mes Prilli deri nė Korrik

7 Gusht deri nė mes tė Nėntorit

Shigjetari

Nė njė pozicion jo tė favorshėm, Saturni do tė drejtojė shtėpinė tuaj tė dytė, atė tė financave. Po ashtu, Saturni do tė qėndrojė nė shenjėn e vet tė tokės, Bricjapi. Ai do t'ju japė njė mėsim se si tė fitoni para dhe si tė menaxhoni ēėshtjet qė lidhen me financat. Do tė pėrballeni me njė periudhė me angazhime duke mėsuar kompleksitetin e menaxhimit tė financave. Fakti qė Marsi do tė lėvizė nė shenjėn e Bricjapit do t'jua shtojė vėshtirėsitė.

Ju duhet t'i trajtoni ēėshtjet monetare me kujdes dhe tė ruani rezerva monetare. Lėvizja e Saturnit dhe Marsit nė shtėpinė e dytė mund t'ju sjellė shpenzime tė papritura. Periudha nga mesi i Prillit deri nė mes tė Korrikut ėshtė e favorshme pėr tė blerė njė pronė apo njė makinė tė re. Kjo periudhė ėshtė e favorshme edhe pėr rritjen e fitimeve tuaja monetare.

Edhe periudha nga mesi i Nėntorit deri nė fund tė vitit do tė jetė pozitive pėr rritjen e tė ardhurave tuaja.

Periudhat mė tė mira nga pikėpamja financiare

15 Prill deri nė mes tė Korrikut

7 Nėntor deri nė fund tė vitit

Bricjapi

Saturni do tė jetė nė shtėpinė tuaj tė dytė, e cila lidhet me financat. Saturni po ashtu ėshtė guvernator i shenjės suaj. Ai do tė jetė nė shenjėn tuaj pėr gjatė gjithė vitit. Duhet theksuar qė Saturni ju bėn mė tė kujdesshėm nė ēėshtjet qė lidhen me financat. Nė tė njėjtėn kohė, edhe Hėna do tė jetė nė shtėpinė tuaj tė dytė pėr pjesėn mė tė madhe tė vitit. Megjithatė duhet tė mbani parasysh qė nuk ka rrugė mė tė shkurtra pėr tė fituar para.

Periudha juaj e mirė pėr tė fituar para nis rreth mesit tė Prillit dhe do tė vazhdojė deri nė mes tė muajit Maj. Ky zhvillim, po ashtu do tė rrisė edhe entuziazmin tuaj dhe ju do tė ndiheni vėrtet mirė nė kėtė gjė. Edhe mesi i korrikut ėshtė njė periudhė e mirė, pasi fitimet tuaja do tė rriten. Tremujori i fundit i vitit ka mjaft potencial pėr tė fituar para. Periudha nga mesi i marsit deri nė mes tė korrikut ėshtė e favorshme pėr tė nėnshkruar marrėveshje, ndoshta ju mund tė blini njė shtėpi. Por kini parasysh njė gjė, para se tė nėnshkruani njė marrėveshje ėshtė mirė tė kėshilloheni me ndonjė ekspert tė fushės.

Periudhat mė tė mira nga pikėpamja financiare

Muaji Mars deri nė fund tė Korrikut

Nga mesi i Gushtit deri nė fund tė Shtatorit

Nga mesi i Nėntorit deri nė fund tė vitit

Ujori

Jupiteri do tė drejtojė, pėr pjesėn mė tė madhe tė vitit, shtėpinė tuaj tė dytė, qė lidhet me financat. Kjo tregon qartė njė rritje tė ardhurash pėr ju. Megjithatė periudha midis 7 Marsit deri nė mes tė Prillit nuk ėshtė e favorshme pėr fitime monetare. Ju duhet tė shmangni marrjen e ēdo vendimi tė rėndėsishėm financiar gjatė kėsaj periudhe.

Edhe periudha 26 Korrik deri nė mes tė Gushtit nuk ėshtė e favorshme pėr marrjen e vendimeve financiar. Periudha nga mesi i prillit deri nė mes tė korrikut ėshtė pozitive pėr fitime tė konsiderueshme, ju duhet ta pėrdorni mirė kėtė kohė. Rreth javės sė dytė nė Nėntorit, Jupiteri do tė shkojė tek shenja e tij, Shigjetari, kjo ėshtė njė shenjė e mirė pėr tė ardhurat tuaja. Nėse doni tė blini njė shtėpi, periudha deri nė mes tė nėntorit ėshtė e favorshme. Megjithatė ju duhet tė tregoheni tė kujdesshėm qė tė kėshilloheni me ndonjė ekspert para se tė nėnshkruani marrėveshjen. Nėse doni tė merrni njė kredi, Jupiteri do t'ju mbėshtesė.

Periudhat mė tė mira nga pikėpamja financiare

15 Prill deri nė mes tė Korrikut

Nga mesi i Nėntorit deri nė fund tė vitit

Peshqit

Marsi do tė drejtojė shtėpinė e dytė nė shenjėn tuaj qė lidhet me financat. Kjo do tė thotė qė Marsi do tė luajė njė rol jetėsor qė lidhet me financat. Marsi do tė shkojė tek shenja e Bricjapit nė mes tė muajit mars e do tė qėndrojė aty deri nė mes tė Majit. Kjo ėshtė njė periudhė e mirė pėr tė rritur tė fitimet tuaja.

Marsi hyn nė shenjėn e Ujorit dhe ėshtė nė opozicion tė kundėrt rreth fundit tė Qershorit. Marsi rihyn nė shenjėn e Bricjapit nė opozicion me shenjėn tuaj rreth mesit tė gushtit. Ju duhet tė shmangni ēdo vendim tė rėndėsishėm financiar kur Marsi ėshtė nė opozicion me shenjėn tuaj. Kėtė gjė duhet ta mbani gjithnjė parasysh, ndryshe do tė keni ndėrlikime tė ndryshme. Ndėrsa lėvizja e Afėrditės nė shenjėn e ajrit tė Peshores, nė javėn e dytė tė Gushtit do tė jetė njė periudhė e frytshme pėr ju.

Planetėt parashikojnė se ju do tė keni fitime monetare nėpėrmjet trashėgimisė. Shtėpia e katėrt e shenjės suaj drejtohet nga Merkuri dhe u referohet pasurive tė patundshme. Periudha nga marsi deri nė fund tė qershorit ėshtė e favorshme pėr tė blerė njė pasuri tė patundshme. Ju duhet ta finalizoni ēdo marrėveshje para se Merkuri tė shkojė nė opozicion me shenjėn tuaj (23 mars deri mesi i Orillit). Ju mund tė fitoni tė ardhura tė mėdha duke shitur ndonjė pronė tė cilėn jua kanė lėnė nė trashėgimi.

Periudhat mė tė mira nga pikėpamja financiare

Mars deri nė mes tė Qershorit

Gusht deri nė fund tė Nėntorit

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
lhaBY

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė