Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

8 simbole tė ėndrrave qė nuk duhet kurrė ti injoroni.

Ju tregojmė 8 gjėra qė kurrė nuk duhet ti injoroni nėse i shikoni nė ėndėrr.

Ju tregojmė 8 gjėra qė kurrė nuk duhet ti injoroni nėse i shikoni nė ėndėrr.
Ju tregojmė 8 gjėra qė kurrė nuk duhet ti injoroni nėse i shikoni nė ėndėrr.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 23/10/2016 19:30

1. Fluturimet

Ėndrrat me fluturime shpesh tregojnė qė ju keni nevojė tė arrini ambiciet. Ku po shkoni? Ku do tė arrini? Keni probleme me gjetjen e rrugės tuaj nė jetė? Ėndrrat me fluturime kanė tendencėn tė na lėnė tė karikuar kur zgjohemi. Ka njė ndjenjė lirie dhe ju do tė jeni i aftė tė pėrmbushni gjėrat sipas mėnyrės tuaj.

2. Ujėvarat

Kur ėndėrrojmė ujė zakonisht kemi tė bėjmė me pėrcjelljen e gjendjes emocionale tė mendjes. Uji simbolizon pastėrti dhe pastrim. Kur ėndėrroni ujėvarė gjėrat do tė shkojnė shumė mirė. Ujėvara pėrfaqėson fillime tė reja dhe pastrim tė gjėrave tė vjetra.

3. Dhėmbė

Ėndrrat me dhėmbė janė shumė tė zakonshme. Jo tė gjithė ėndrrat me dhėmbė nė to simbolizojnė plakje. Shkulja e dhėmbėve simbolizon diēka qė ka nevojė tė dalė nė sipėrfaqe, ndėrsa rrėnjėt e dhėmbėve simbolizojnė mbajtjen e frikės dhe ankthit. Tė ėndėrrosh dhėmbė qė bien do tė thotė qė do tė pėrballeni me situata qė shkaktojnė stres si: njė punė e re, frikėn pėr humbje, humbjen e njė lidhje ose gėnjeshtra qė janė mbajtur tė fshehta.

4. Vdekje

Tė ėndėrrosh vdekjen ėshtė njė gjė shumė e zakonshme. Vdekja simbolizon fundin e diēkaje. Ajo ėshtė mbarimi i pjesėve tė egos personale. Do tė thotė vdekje e ankthit dhe inatit. Vdekjen e njė situate, ose tė njė ideje qė njė ide tjetėr mė e mirė tė lindė. Ėndėrrimi i vdekjes mund tė jetė njė aspekt psikologjik i ndryshimeve tė mėdha emocionale.

5. Shtatzėni

Tė ėnderrosh sikur je shtatzėnė simbolizon njė rritje tė madhe dhe zhvillim. Kjo mund tė lidhet me projektet e sė ardhmes ose dėshirat tuaja.

6. Shtėpi

Tė ėnderrosh njė shtėpi simbolizon veten dhe aspekte tė ndryshme tė personalitetit. Duke u bazuar nė tipin e shtėpisė dhe numrin e ndryshėm tė dhomave ndryshon edhe interpretimi. Shtėpitė kanė lidhje me sigurinė dhe rehatinė. Ēatia ka lidhje me kujtimet e fshehura, ndėrsa bazamenti ka lidhje me intuidėn dhe mendimet e pavetėdijshme.

7. Paratė

Paratė nė ėndėrr na ndihmojnė tė zgjohemi me mirėnjohje. Ėndrrat me para janė pėr fatin dhe sesi e vlerėsojmė ne pasurinė vetiake. Fitimi i njė llotarie simbolizon njė ndryshim nė stilin e jetesės, ndėrsa tė shikoni nė ėndėrr sikur jepni para keni frikėn e humbjes. Paratė nė ėndėrr shprehin emocionet nė lidhje me mungesat dhe prosperitetin. Stabiliteti financiar apo humbjet janė shpesh faktorė stresi nė jetėn tonė.

8. Zjarr

Ėndrrat qė pėrmbajnė zjarr mund tė kenė disa lloj kuptimesh duke u bazuar nė kontekstin e ėndrrės. Tė shikosh zjarr nė distancė simbolizon dėshira dhe transformim, ndėrsa tė luash me zjarr mund tė jetė shenjė e njė aktiviteti tė rrezikshėm. Tė shikosh fillimin e njė zjarri simbolizon inat qė shprehet vazhdimisht.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
^-!#D

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė