Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

10 mėsime nga Confucius qė do t'ju ndryshojnė jetėn.

Confucius ishte filozofi mė i madh i tė gjitha kohėrave nė lindje. Besimet e tij karakterizuan moralin personal dhe shtetėror.

10 mėsime nga Confucius qė do t'ju ndryshojnė jetėn.
10 mėsime nga Confucius qė do t'ju ndryshojnė jetėn.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 14/10/2017 15:13

Confucius u mėsoi njerėzve rregullat e marrėdhėnieve shoqėrore, ligjit dhe sinqeritetit.

Sot, Perspekti dėshiron tju tregojė 10 mėsime tė fuqishme pėr jetėn tė bazuara nė filozofinė e kėtij njeriu tė shquar.

1. Nuk ka rėndėsi sesa avash ecni, pėr sa kohė qė nuk ndaloni.

2. Mos bėni kurrė shoqėri me njė njeri qė ėshtė mė pak i mirė se ju.

3. Kur inati rritet, mendoni pėr pasojat.

4. Kur ėshtė e qartė qė qėllimet nuk mund tė arrihen, mos ndryshoni qėllimet, por ndyshoni hapat e veprimit.

5. Nėse e urreni njė person, atėherė ju jeni mundur nga ai.

6. Njerėzit superiorė i kėrkojnė gjėrat nga vetja, njerėzit e vegjėl i kėrkojnė gjėrat nga tė tjerėt.

7. Kudo qė shkoni, shkoni me gjithė zemėr.

8. Jepuni instruksione vetėm atyre njerėzve qė kėrkojnė njohuri pasi kanė zbuluar injorancėn e tyre.

9. Duke parė avantazhet e vogla ju parandaloni realizimin e ēėshtjeve tė mėdha.

10. Nėse tė tjerėt flasin pėr ju pas krahėve, kjo do tė thotė qė ju jeni mė lart se ata.

Ndiqni kėto mėsime tė zgjuara pėr jetėn, dhe do ta shikoni qė jeta juaj do tė ndryshojė pėr mirė!
Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
IV^N3

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.