Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Llojet e njerėzve qė duhet ti mbani larg vetes!

Gjatė jetės, tė gjithė ndesheni me njerėz tė ndryshėm, por duhet tė dini tė pėrzgjidhni mirė.

Llojet e njerėzve qė duhet ti mbani larg vetes!
Llojet e njerėzve qė duhet ti mbani larg vetes!
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 25/10/2017 17:04

Nėse nuk ndiheni mirė nė shoqėrinė e dikujt, sipas Perspekti duhet tė veproni, pra t'i shmangni. Ja lista e kėtyre personave, qė duhet t'i qėndroni larg:

1. Njerėzit qė bėjnė vetėm thashetheme

Nėse bėjnė thashetheme gjatė gjithė kohės pėr tė tjerėt, me siguri do bėjnė edhe pėr ju. Edhe nėse ju nuk dėshironi tė merreni me jetėn e tė tjerėve, e duke qėndruar me kėta njerėz, edhe ju do bėheni tė tillė. Kujdes!

2. Njerėzit qė bėjnė vetėm "viktimėn"

Kėta persona i vėnė fajin gjtihmonė tė tjerėve pėr dėshtimet nė jetėn e tyre. Ata e quajnė veten e tyre fatkeq, sepse askush nuk ja vė nė dukje vlerat qė kanė. Pėrgjithėsisht, ėshtė e lodhshme t'i dėgjosh, prandaj mundohuni tė merrni sa mė pak energji negative nga kėta persona.

3. Njerėzit qė nuk ju kushtojnė vėmendjen e duhur

Kėta persona fokusohen vetėm te vetja e tyre dhe nuk interesohen tė dinė ēfarė bėhet me jetėn tuaj. Ju keni rolin e atij qė vetėm dėgjoni dhe aprovoni, ndėrkohė mbusheni me pakėnaqėsira. Nė njė shoqėri, tė dy duhet tė dėgjojnė njėri-tjetrin, pasi nė tė kundėrt ėshtė shenjė egoizmi.

4. Njerėzit xhelozė

Kėto lloj njerėzish i hasim nė ambjente tė ndryshme nė jetėn tonė. Xhelozia e tyre shfaqet nė forma tė ndryshme, nė varėsi tė marrėdhėnies qė ke me ta. Me kėta njerėz duhet tė keni kujdes, se asnjėherė nuk i dihet ēfarė ju pret.

5. Njerėzit qė mendojnė negativisht

Kėto janė persona pa vetbesim dhe ēdo lloj gjėje qė i ndodh nė jetė e marrin nė kuptimin negativė. Kėtė gjė, ata e pėrcjellin edhe te ju, prandaj bėni mirė mos ti keni nė jetėn tuaj.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
D9,8?

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė