Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė miqsh keni bazuar nė astrologji?

Ēdo shenjė e zodiakut ka mėnyra tė ndryshme pėr tu lidhur me tė tjerėt e pėr tė zgjatur mė shumė njė miqėsi.

Ēfarė miqsh keni bazuar nė astrologji?
Ēfarė miqsh keni bazuar nė astrologji?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 01/12/2017 20:01

Nė bazė tė karakteristikave tė njerėzve, mund tė gjeni nė krahėt e kujt mund tė ngushėlloheni, ai/ajo qė ju motivon apo kush ju jep njė sėrė kėshillash tė vlefshme.

Njė mik Dashi (21 Mars - 20 Prill)

Nga ai mund tė presėsh ndershmėrinė mė tė plotė dhe tė vrazhdė nėse ėshtė e nevojshme. Besojini njė miku tė shenjės sė Dashit dhe bujarisė sė tij.

Njė mik Demi ( 21 Prill - 20 Maj)

Ju mund tė mbėshteteni tek ai. Ėshtė shumė i mirė pėr t'ju dėgjuar dhe kėshilluar. Gjithmonė gati pėr tė qėnė pranė jush. Njė mik i shenjės sė Demit fokusohet nė raportet qė zgjasin, edhe nė miqėsi. Miq pėrgjithmonė!

Njė mik Binjakėt (21 Maj - 21 Qershor)

Ju infekton me dashamirėsinė e tij dhe arrin t'ju mbush me gėzim dhe pozitivitet me iniciativat e tij tė shumta. Gjithmonė plot fantazi, ėshtė personi ideal pėr ta pasur pranė nėse keni frikė tė mėrziteni.

Njė mik Gaforrja (22 Qershor - 22 Korrik)

Ėshtė ai qė ju jep ėmbėlsi dhe kėshilla tė vlefshme. Me gjithė ndjeshmėrine qė kanė, do tė jenė gjithmonė nė gjendje t'ju kuptojnė dhe paralajmėrojnė pėr njerėzit jo tė sinqertė. Njė mik pėr tė mos u humbur!

Njė mik Luani (23 Korrik - 22 Gusht)

Me tė ndjeheni e rrethuar nga njė valė ngrohtėsie dhe bujarie. Gjithmonė i gatshėm pėr tė bėrė dhurata e mbi tė gjitha do t'ju bėjė tė ndiheni sikur tė ishin pjesė e familjes. Njė mik Luan meriton tė trajtohet me shumė kujdes.

Njė mik Virgjėresha (23 Gusht - 22 Shtator)

Mund t'i drejtoheni atij si njė udhėzues i vėrtetė shpirtėror. I famshėm pėr gjykimin e tij, ėshtė gjithmonė i gatshėm tė tė japė njė kėshillė, duke i kushtuar rėndėsi fjalėve. Do tė bėnit mirė ta dėgjonit!

Njė mik Peshorja (23 Shtator - 23 Tetor)

Argėtimi me siguri nuk do t'ju mungojė me njė mik tė kėsaj shenje! Askush mė mirė nuk ėshtė nė gjendje t'ju bėjė tė harroni problemet dhe tė shpėrqėndroheni nė mėnyrėn mė fantastike. I jep kthjellėsi jetės suaj.

Njė mik Akrepi (24 Tetor - 22 Nėntor)

Mund tė mbėshtetesh gjithmonė tek njė aleat i tillė dhe qė ėshtė i gatshėm tė luftojė krah teje. Tė njeh nė detaje, si pak tė tjerė dhe ndaj di si t'ju vlerėsojė pėr atė qė ju jeni.

Njė mik Shigjetari (23 Nėntor - 21 Dhjetor)

Lumturia e bėn padron! Nė gjendje tė tė rrethojė gjithmonė me alegri, humor tė mirė dhe dėshirėn pėr tė bėrė gjėra tė reja. Ėshtė personi i duhur pėr ju, kur ju duhet njė dozė e mirė optimizmi.

Njė mik Bricjapi (22 Dhjetor - 20 Janar)

Mund tė mbėshtetesh tek ai nė ēdo kohė. Njė mik i shėnjės sė Bricjapit ėshtė dhe do tė jetė gjithmonė aty sepse edhe dashuria e tij ėshtė e sinqertė.

Njė mik Ujori (21 Janar - 19 Shkurt)

Nėse keni njė mik tė shenjės sė Ujorit, keni kėshtu njė mik tė aventurės. Duket sikur ai jeton nė njė botė krejtėsisht tė tijėn, por ėshtė gjithmonė i gatshėm t'ju marr edhe ju aty, pėr tė ndarė ėndrrat, fantazitė, projektet dhe ta bėjė jetėn tuaj edhe mė tė bukur.

Njė mik Peshk (20 Shkurt - 20 Mars)

Nėse keni njė mik tė kėsaj shenje nuk do t'ju mungojė dikush me tė cilin ju mund tė flisni. Gjithmonė i gatshėm pėr tė qėndruar afėr, ka njė intuitė pėr tė kuptuar njerėzit, cilėsi qė e bėn miqėsinė me tė shumė tė ngushtė dhe tė sinqertė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
fLN!Y

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė