Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Njerėzit nė kėto profesione janė mė tė shėndoshė...

Nėse jeni infermiere, IT ekspert apo profesor, ruajuni, keni shanse mė tė mėdha qė tė shtoni disa kilogram mė shumė...

Njerėzit nė kėto profesione janė mė tė shėndoshė...
Njerėzit nė kėto profesione janė mė tė shėndoshė...
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 27/11/2017 16:20, Ndryshuar: 27/11/2017 23:21

Nuk ėshtė vėshtirė tė vihet nė pėrfundim tė kėsaj- nėse tėrė ditėn rrini ulur nė tavolinė ju do t'i fitoni kilogramėt e tepruara, duke e ditur sa e vėshtirė ėshtė t'i hiqni ato. Studimet e reja kanė vėrtetuar lidhjen nė mes profesionit dhe kilogramėve tė tepėrta.

Si rezultat ka dalė qė administratorėt, IT ekspertėt, inxhinierėt, infermierėt dhe mėsuesit kanė mė sė shmti predispozita pėr t'i ikur ushqimit tė shėndetshėm dhe tė shtojnė nė peshė. Afro 70% e administratorėve janė trashur prej se kanė filluar tė punojnė, derisa edhe ata tė profesioneve tė lartpėrmendura nė pyetsor kanė pohuar tė njėjtėn.

Shėndoshja me anė tė punėve nuk mund tė ndalohet pėr vetė faktin se pėrveē ushqimit jo tė shėndetshėm njė faktor tjetėr ėshtė edhe stresi. Pjesmarrėsit nė kėtė anketė kanė shtuar se ata nuk kanė kohė as pėr ushtrime, qė ėshtė edhe njė faktor shtesė pėr tė tė ēuar tek kilogramėt e tepėrt.

Si t'ia bėjmė me kėtė situatė?

Mundohuni ta merrni drekėn nga shtėpia, nė mėnyrė qė mos tė pėrfundoni ēdo ditė nė pauzė duke ngrėnė ndonjė sanduiē. Pėrveē kėsaj, mos u bėni pėrtacė, provoni qė tė paktėn tre herė nė javė tė shkoni nė fitness.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
Nl &

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė