Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si ti fitosh zemrėn njė Binjaku?

Sigurisht... po u ngatėrrove me njė Binjak; u ngatėrrove!

Si ti fitosh zemrėn njė Binjaku?
Si ti fitosh zemrėn njė Binjaku?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 25/11/2017 22:29

Binjakut nuk i bėn dot ballė asnjė. Por ai qė arrin tė qėndrojė me tė, meriton vėrtetė tė pėrgėzohet. Binjaku i lumtur ėshtė gazmor, ėshtė i mistershėm, ėshtė "djalė i keq" dhe tė gjitha femrat duan ta sjellin nė "rrugė tė drejtė". Sa e arrijnė kėtė pastaj, ėshtė mė tjetėr.

Pra, nėse tė pėlqen njė Binjak dhe dėshiron tė kesh njė lidhje plot aventurė dhe tė paqėndrueshme me shpėrthime, me sjellje tė pashpjegueshme dhe shumė egocentrizėm nga ana e atij, jepi, vazhdo! Nuk ėshtė nevoja tė bėsh shumė pėr ta mbajtur. Madje, e kundėrta. Duhet tė bėsh dhe tė dėshirosh shumė pak gjėra, sepse as ai nuk do shumė gjėra. Jepi liri, pėrshtatju shijeve dhe orareve tė tij dhe kaq. Ēdo gjė do tė shkojė pėr bukuri!

Problemet do tė fillojnė kur (logjikisht, si gjithė njerėzit) do kesh edhe ti dėshirat e tua dhe do t'i shprehėsh ato. Aty, Binjaku nuk do tė jetė dhe aq i gatshėm pėr tu pėrshtatur. Edhe pse nė pėrgjithėsi ėshtė njeri i kėndshėm, pėrbrenda ėshtė shumė i ndėrlikuar dhe i ndrojtur, prandaj pėrgatitu pėr njė sjellje tė prerė, qė t'ju bėjė tė mos ndiheni mirė. Nėse nuk tė shqetėsojnė as kėto, ai do tė vazhdojė t'ju hedhė krunde dashurie kur tė kujtohet.

Ėshtė lojtar i lindur. Pėrdor metoda nė lidhje, si kjo e krundeve dhe tė tjera, si pėr shembull, bėhet fantazmė kur kėshtu i thotė truri. Nėse nuk e ke problem tė kesh diēka tė lirshme dhe jo shumė tė vėrtetė, Binjaku ėshtė i duhuri.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
^]8%_

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė