Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Horoskopi Kinez pėr gjysmėn e dytė tė muajit Nėntor.

Fillimisht pėrcaktoni shenjėn tuaj nė bazė tė vitit tė lindjes, mė pas shijoni parashikimin kinez pėr cdo shenjė.

Horoskopi Kinez pėr gjysmėn e dytė tė muajit Nėntor.
Horoskopi Kinez pėr gjysmėn e dytė tė muajit Nėntor.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 19/11/2017 22:20

Miu: 1900, 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008

Bualli: 1901, 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

Tigri:1902,1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010

Lepuri; 1903, 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

Dragoi: 1904, 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

Gjarpėri: 1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

Kali: 1906, 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014

Dhia: 1907, 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

Majmuni: 1908, 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

Gjeli: 1909, 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017

Qeni: 1910, 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018

Derri: 1911, 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019

Miu

Gjatė kėtij muaji do jeni shumė mė tė organizuar ju tė dashuruarit dhe do ruani gjithė kohės njė klimė tė ngrohtė. Do gjeni kohė edhe pėr ta kaluar me partnerin edhe me miqtė apo familjarėt. Beqaret duhet t'i shprehin ndjenjat sepse pėrndryshe do i humbin personat qe pėlqejnė. Financat dini si t'i mbani gjate gjithė kohės nen kontroll dhe do i kryeni shpenzimet me te nevojshme. Shėndeti mund te ketė probleme. Do keni shqetėsime nga stomaku, por mund te vuani edhe nga kapsllėku apo nga diarreja. Ne pune do keni gjithė energjinė e nevojshme pėr te arritur atje ku keni dėshiruar gjithmonė. Mos u ankoni pėr asgjė.

Bualli

Jeta juaj ne ēift nuk ka pėr te qene e shkėlqyer gjate kėtij muaji pasi ne disa momente mund te pėrballeni edhe me probleme serioze. Mundohuni te tregoheni me tolerante. Beqaret do jene me te favorizuar. Ata do takojnė persona fantastike me te cilėt mund te fillojnė lidhje afatgjata. Ne planin financiar do keni fat me shumice kėshtu qe duhet te pėrfitoni sa me shume pėr te bere investime apo pėr te shlyer borxhet. Shėndeti pėrveē ndonjė shqetėsimi kalimtar nuk ka pėr te pasur probleme serioze. Ne pune do filloni t'i pėrmbyllni njė nga njė te gjitha ēėshtjet e lėna pezull dhe do merrni pėrfitime te mėdha.

Tigri

Gjate kėtij muaji do keni ndjesinė sikur e keni gjithēka kundėr prandaj gjerat nuk po ju ecin si duhet. Ne fakt pėr ēdo gjė do jete faji juaj dhe i askujt. Nėse jeni ne njė lidhje nuk duhet ta lini pas dore partnerin sepse ai mund te mėrzitet dhe mund t'iu braktise. Familjen nuk duhet ta lejoni te ndikoje tek jeta sentimentale. Beqaret do kenė njė jete intensive dhe te mbushur me njohje te jashtėzakonshme. Ne planin financiar po nuk e kontrolluat veten keni pėr te pasur probleme shume serioze. Ne pune do keni me shume besim ne vetvete dhe do arrini suksesin pas javės se dyte. Kjo gjė do ju kėnaqė pafund.

Lepuri

Ka rrezik qe gjate kėsaj jave t'iu rikthehen disa kujtime te vjetra ju te dashuruarve dhe mund te keni mosmarrėveshje me partnerin. E mira ėshtė qe te zgjidhni njėherė e mire gjithēka sepse pėrndryshe nuk do jene dot te qete. Beqare duhet te jene me joshės dhe nga ana tjetėr me diskrete. Vetėm ashtu do arrijnė te fillojnė njė lidhje interesante. Financat nuk do jene ne gjendjen me te mire te mundshme kėshtu qe bėni kujdes. Shėndeti nuk do jete i kėnaqshėm. Stresi dhe ankthi mund t'iu shkaktojnė goxha probleme. Jeta profesionale do ketė nevoje pėr me shume vėmendje, energji dhe vendosmėri.

Dragoi

Jeta ne ēift do jete shume e kėnaqshme gjate kėtij muaji. Do jeni tejet te pėrkujdesur pėr njeri-tjetrin dhe zemra do rrahe me fort se asnjėherė. Beqaret duhet te qėndrojnė me kėmbė ne toke pasi po gabuan ne zgjedhje kane pėr te vuajtur shume. Sektori i financave ne disa momente do jete goxha i trazuar. Mundohuni te mos e teproni me shpenzimet dhe te mendoni me tepėr pėr te ardhmen. Shėndeti nuk do ketė asnjė lloj shqetėsime. Do jeni ne forme te pėrkryer e plot energji. Ne pune, disa kolege te vjetėr, do mundohen t'ua prishin planet dhe te dalin ata te fituarit kėshtu qe tregohuni me te vėmendshėm dhe mos toleroni aspak.

Gjarpri

Ju qe jeni ne njė lidhje duhet te bėni kujdes nga intrigat e sisa personave sepse ata mund t'ua prishin plotėsisht ekuilibrin. Beqaret le te pėrfitojnė nga ftesat qe do iu bėhen pėr te dale neper takime, por ne asnjė mėnyrė nuk duhet te marrin vendime te pamenduara. Financat do jene gjithė kohės me ulje e ngritje. Gjendja shėndetėsore ka pėr te qene e shkėlqyer gjate gjithė muajit. Do merrni fryme lirisht, do ushqeheni si duhet dhe aktiviteti fizik do ju beje te jeni gjithmonė ne forme. Kujdes vetėm me duhanin. Ne pune mundohuni te ecni gjithmonė me plane ne mėnyrė qe te mos gaboni dhe mos zhgėnjeheni asnjėherė.

Kali

Me shume gjase gjate kėtij muaji keni pėr te pasur debate e probleme ju te dashuruarit. Do keni ide tėrėsisht ndryshe mbi jetėn dhe do doni qe gjithēka te behet siē doni ju. Beqaret nuk do jene shume te logjikshėm dhe ka mundėsi te bėjnė gabime ne pėrzgjedhjen e personit qe do e mbajnė ne krah. Ne planin financiar vėshtirėsitė kane pėr te qene te vazhdueshme. Pa ndihmėn e familjareve nuk keni pėr t'ia dale dot. Gjendja shėndetėsore here pas here do japė shqetėsime, megjithatė ne tėrėsi nuk do keni probleme serioze. Ne pune asgjė nuk ka pėr te qene e lehte, por po nuk tentuat nuk keni pėr ta mėsuar ne mundeni ta arrini apo jo.

Dhia

Muaj i mbushur me momente romantike do jete ky pėr gjithė te dashuruarit. Shpesh do ndiheni aq mire pranė partnerit saqė mezi do e besoni se jeni ne realitet. Beqaret do jene me fat ne dashuri dhe do arrijnė te krijojnė lidhjen e shume ėndėrruar. Ne planin financiar duhet te jeni te matur dhe largpamės. Po bėtė gabime sot situata do mbetet problematike edhe nesėr. Shėndeti here pas here mund te ketė probleme te vogla. Mund te ndieni dhimbje fyti, koke ose shpine, por qe nuk duhen lėnė pas dore. Ne pune do pėrshtateni lehtėsisht edhe me detyrat e tjera qe do iu jepen dhe do arrini me shume nga sa mund te kishit menduar.

Majmuni

Gjate kėtij muaji do jeni me te gatshėm pėr te diskutuar hapur lidhur me disa probleme te jetės tuaj ne ēift dhe do mundoheni t'iu gjeni atyre njė zgjidhje. Edhe partneri do jete me tolerant dhe do i pranoje disa gabime qe ka bere. Beqaret as qe e kane imagjinuar ndonjėherė se gjerat mund tiu ndryshojnė qe javėn e pare. Zemra e tyre do rrahe me fort se kurrė. Financat duhet t'i menaxhoni me sa me shume qetėsi sepse pėrndryshe mund te shkatėrroni gjithēka. Gjendja shėndetėsore do kėrkojė me tepėr pėrkujdes dhe maturi. Po e late pas dore do keni shqetėsime te mėdha. Ne pune do jeni luftarake dhe te guximshėm, megjithatė shpesh do gjendeni neper udhėkryqe.

Gjeli

Ka mundėsi te jeni shume kapricoze me partnerin tuaj gjate kėtij muaji dhe kjo do sjelle debate e mosmarrėveshje ne ēift. Nga ana tjetėr pėr te ruajtur njė klime me te ngrohte duhet t'i kushtoni me tepėr kohe partnerit dhe t'i pėrgatisni ndonjė surprize. Beqaret do jene te palogjikshėm dhe ka mundėsi te pranojnė te lidhen me te parin qe do iu dale para. Financat nuk do jene te kėqija, por ju gjithsesi nuk duhet te rrezikoni shume duke shpenzuar me sy mbyllur. Shėndeti duhet pasur me ne vėmendje pasi ka rrezik qe te keni probleme me zemrėn. ne pune nuk do ecni me ritmet e duhura dhe ka mundėsi qe kundėrshtarėt tua rrėmbejnė njė projekt te rėndėsishėm.

Qeni

Pėrfitoni sa te mundni nga ambienti yjor kėtė muaj pėr t'ia shprehur dashurinė partnerit dhe pėr te kaluar momente te jashtėzakonshme pasi me vone nuk do jete e njėjta gjė. Beqaret gjithashtu do pėrjetojnė emocione te veēanta pas takimeve qe do realizojnė ne fund te javės se pare. Ato mund t'ua ndryshojnė jetėn njėherė e pėrgjithmonė. Financat do kenė gjithė kohės ulje dhe ngritje. Shėndeti dy javėt e para do jete me i mire, ndėrkohė qe pas datės 15 do filloni te keni shqetėsime nga shpina, kėmbėt apo stomaku. Ne pune do jeni perfeksioniste dhe do kėnaqeni pafundėsisht nga vetja.

Derri

Muaj i hareshėm ka pėr te qene ky pėr te gjithė juve qe jeni ne njė lidhje. Zemra do ju dridhet dhe emocionet nuk do ju ndalen asnjė sekonde. Beqaret ka shume mundėsi te mbyllen ne vetvete ne pjesėn me te madhe te kohės dhe nuk do pėrfitojnė nga mundėsitė qe do iu jepen pėr takime. Pėr ta ende nuk ka ardhur periudha e favorshme. Buxheti do jete aq i mire saqė mund te bėni edhe investime te mėdha e afatgjata. Shėndeti do pėrballet me sfida te mėdha. Mundohuni te bėni kontrolle tek specialistet e te mos merrni barna sipas mendjes. Ne pune duhet ti shfrytėzoni te gjitha energjitė qe keni pėr te arritur atė qe dėshironi.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
MQF4?

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.