Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Mėnyra juaj unike e tė rėnit nė dashuri bazuar nė astrologji.

Mėnyra sesi bini nė dashuri ėshtė unike, tė gjithė kemi tedencėn tė biem nė dashuri nė mėnyrat tona. Disa njerėz bijnė nė dashuri shpejt, ndersa tė tjerėt duan kohė pėr tė thelluar ndjenjat.

Disa njerėz bijnė nė dashuri shpejt, ndersa tė tjerėt duan kohė pėr tė thelluar ndjenjat.
Disa njerėz bijnė nė dashuri shpejt, ndersa tė tjerėt duan kohė pėr tė thelluar ndjenjat.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 27/02/2017 22:55

Askush nuk bie nė dashuri nė tė njėjtėn mėnyrė, ēdo herė; edhe nėse bini nė dashuri me tė njėjtin person vazhdimisht, dashuria mund tė jetė e ndryshme.

Ndėrkohė qė maturohemi, ne e ndryshojmė mėnyrėn si e shohim botėn dhe veten, dhe emocionet tona ndryshojnė gjithashtu.

Cilėsi specifike nė personalitetin tonė ndryshojnė mėnyrėn sesi ne biem nė dashuri, prandaj ka kuptim qė astrologjia mund tė ndikojė thellėsinė e ndjenjave tuaja.

Ja si bini nė dashuri, bazuar nė shenjėn tuaj tė horoskopit:

Dashi

Kur ju bini nė dashuri ju hidheni me tė dyja kėmbėt dhe e bėni kėtė pa frikė. Ju nuk ndaloni sė konsideruari githēka qė mund tė shkojė keq ose si mund tė lėndoheni. Ju jeni shumė entuziatė dhe me vetėbesim pėr kėtė gjė. Ju nuk dėshironi tė humbisni asnjė mintutė nga ky udhėtim i ashpėr qė quhet dashuri.

Demi

Ju bini nė dashuri nė mėnyrėn si bėni shumicėn e gjėrave; ngadalė dhe metodikisht. Mund tju duhen disa muaj pėr tė njohur dikė, pėr tė ndėrtuar njė lidhje dhe pėr tu siguruar qė kjo dashuri ia vlen. Ju nuk hapeni lehtėsisht ndaj tė tjerėve dhe nuk ia jepni zemrėn ēdo njeriu; ata duhet tua fitojnė zemrėn ju.

Binjakėt

Ju bini nė dashuri nė mėnyrė tė gjallė. Ju dėshironi ti thoni ēdo njeriu sesi ndiheni, veēanėrisht personit qė i frymėzon ndjenjat tuaja. Ju e tregoni qė keni rėnė nė dashuri me ēdo lėvizje, mendim dhe fjalė. Ju ndiheni i dashuruar dhe dėshironi qė ēdo njeri tė ndihet kėshtu.

Gaforrja

Ju bini nė dashuri nė mėnyrė tė mendueshme dhe kaloni nėpėr tė gjithė spektrin e emocioneve derisa mė nė fund tė kuptoni qė, po, keni rėnė nė dashuri. Ju ndjeni tė gjitha ndjenjat kur bini nė dashuri, por pėrpiqeni ti menaxhoni ato dhe tė mos pėrhapni panik sepse ndjenjat e mira janė ekstremisht tė mira.

Luani

Ju bini nė dashuri me gjithēka qė keni. Ju doni qė tė jeni nė dashuri dhe nuk do tė tėrhiqeni nga kjo. Ju nuk keni nevojė pėr dashurinė qė tė shkėlqeni, por dashuria ju jep njė shkėlqim dhe njė forcė tė shtuar, njė gjendje elektriciteti qė elektrizon gjithė ajrin rreth jush.

Virgjėresha

Ju bini nė dashuri nė mėnyrė studioze. Ju dėshironi tė dini gjithēka pėr personin qė ju ka marrė zemrėn dhe ēdo gjė qė mund tė mesoni pėr dashurinė. Ju lexoni novela tė romantizmit tė madh, shikoni komedi romantike, dhe studioni edhe ēfarė ndodh me trupin kur bie nė dashuri.

Peshorja

Rėnia nė dashuri ėshtė si frymėmarrja pėr ju dhe ju bini nė dashuri shumė lehtėsisht. Rėnia nė dashuri ėshtė njė pjesė e lehtė, por kur gjėrat fillojnė tė komplikohen ju filloni tė shqetėsoheni. Por fillimisht, ka vetėm diell, arushė dhe ēokollata nė formė zemre.

Akrepi

Ju bini nė dashuri thellėsisht. Dashuria ju konsumon dhe e ndjeni atė forteėisht nė tė gjithė trupin. Nuk mund tė ndaloni sė menduari pėr ate qė doni dhe dėshironi tė jeni me tė. Kur nuk jeni sė bashku, ju ndiheni keq dhe pėrjetoni dhimbje fizike. Kur ju dashuroni dikė, ai bėhet gjithēka pėr ju.

Shigjetari

Ju bini nė dashuri lirisht. Ju nuk keni drama, prandaj e doni dashurinė pėr tu argėtuar dhe ndonjėherė pėr tu bėrė fėmijė. Ju e bėni njėri tjetrin pėr tė qeshur dhe jeni shumė spontanė. Ju padyshim keni njė marrėdhėnie plot jetė, dhe kur pėrfundon ju mbeteni miq. Ju jeni i lehtė, i hapur, dhe njerėzit e tjerė ju kanė zili pėr mėnyrėn si dashuroni.

Bricjapi

Ju keni tendencėn pėr tė renė nė dashuri nė mėnyrė tė kujdesshme. Ju gjithmonė dėshironi tė merrni vendimet mė tė mira, dhe ndėrkohė qė keni sens tė mrekullueshėm humori, nuk lejoni askėnd tė tallet me ju. Ju nuk keni njė plan tė qartė sesi marrėdhėniet tuaja romantike do tė ecin, kėshtu qė do ta merrni atė hap pas hapi duke shpresuar pėr mė tė mirėn.

Ujori

Ju bini nė dashuri nė mėnyrė tė fshehtė. Ju nuk bėrtisni mbi ēati qė jeni i dashuruar dhe ju asnjėherė nuk e ndani kėtė nė mediat sociale. Ju dėshironi tė siguroheni qė ėshtė dashuria e vėrtetė para se ta bėni publike. Ndonjėherė ju jeni aq i fshehtė sa e surprizoni veten mė thellėsinė e ndjenjave tuaja.

Peshqit

Ju bini nė dashuri nė mėnyrė vigjilente. Ju keni nevoje tė mbroni zemrėn tuaj me ēdo kusht por gjithashtu nuk duhet tė refuzoni dashurinė. Ju jeni i kujdesshėm dhe pėrpiqeni tė mos nxitoheni, apo tė pėrsėrisni gabimet e sė shkuarės. Ju bėni pak nga afrohu mė afėr, ik mė larg por kjo nuk ju ndihmon aspak. Ju dėshironi tė bini nė dashuri por keni frikė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
)Ce^

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.