Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė rėndėsie ka familja pėr ju?

E dinit se shenjat astrologjike kanė njė ndikim tė madh tek marrėdhėnia qė krijojmė me familjarėt dhe rėndėsia qė ju japim atyre?

Ēfarė rėndėsie ka familja pėr ju?
Ēfarė rėndėsie ka familja pėr ju?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 19/11/2017 21:30

Doni apo nuk doni ta pranoni, familja ka njė ndikim shumė tė madh nė jetėn e gjithėsecilit prej jush, ėshtė pjesė e identitetit qė keni, gjithsesi disa i kushtojnė vėmendjen dhe pėrkushtimin e duhur, ndėrkohė qė tė tjerė vendosin tė tjera gjėra prioritet dhe e lėnė atė disi pas dore. Ja ēfarė pėrfaqėson familja pėr secilėn shenjė:

Shenjat e zjarrit: Dashi, Luani, Shigjetari

Pėr shenjat e zjarrit familja ėshtė gjėja mė e rėndėsishme qė kanė. Pėrfitojnė nga ēdo mundėsi qė ju jepet pėr tė qėndruar pranė me njerėzit e dashur dhe pėr t'u argėtuar, por janė gjithashtu tė gatshėm pėr t'i ndihmuar nė momentet e tyre tė vėshtira.

Shenjat e ujit: Gaforrja, Akrepi, Peshqit

Shenjat e ujit janė disi tė dyjėzuara kur bėhet fjalė pėr raportin me familjen. Ata janė mjaft tė lidhur me traditat dhe festat e fundvitit apo datėlindjet dhe qėndrojnė pranė njerėzve tė afėrm pėr tė forcuar lidhjet si dhe pėr tė ndihmuar. Vetėm se kur nė familje ka probleme apo konflikte, kėto shenja preferojnė tė izolohen e tė distancohen.

Shenjat e ajrit: Binjakėt, Peshorja, Ujori

Pėr shenjat e ajrit familja nuk ėshtė gjithmonė e para. Nė shume raste individi, miqtė apo partneri janė prioritare. Festat janė rastet kur ata bashkohen mė shumė me familjarėt, por pasi ato mbarojnė sėrish vendoset largėsia mes tyre.

Shenjat e tokės: Demi, Virgjėresha, Bricjapi

Pėr shenjat e tokės familja ėshtė thelbėsore. Ata kanė gjithmonė nevojė tė ndihen pranė dhe tė mbrojtur nga personat mė tė afėrt dhe qė kane besim absolut. U pėlqen tė mblidhen me familjarėt jo vetėm pėr festa, por edhe nė ditė tė zakonshme pavarėsisht kilometrave tė tėra qė mund t'i ndajnė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
9$?-^

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė