Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si tė kuptoni sinjalet qė njė mashkull ju dashuron?

Pėrderisa mund t'i kontrollojmė lehtėsisht fjalėt qė dalin nga goja, mund tė kontrollojmė me vėshtirėsi tė gjitha lėvizjet e trupit tonė.

Si tė kuptoni sinjalet qė njė mashkull ju dashuron?
Si tė kuptoni sinjalet qė njė mashkull ju dashuron?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 14/10/2017 23:08

Trupi asnjėherė nuk hesht dhe ēdo herė lėshon ndonjė informacion tė rėndėsishėm.

Kėshtu psikologė prestigjozė kanė dhėnė kėshilla se si njė mashkull shpreh interesim pėr femrėn dhe sa ai ėshtė i dashuruar nė ju. Nga ato do tė mėsoni shumė pėr ndjenjat e tij dhe synimet ndaj jush. Kėtu sjellim 11 kėshilla si ta zbuloni qė njė mashkull ju dashuron.

1. Ju rregullon flokėt ose ju ledhaton nė duar

Pėrkthim:

Po ju bėn test, dėshiron tė provojė se a i pėlqeni? Nėse derisa ua prek flokėt ose dorėn ju ia ktheni me njė buzėqeshje, ai nė kėtė rast e di se ka leje qė t ju ofrohet edhe mė tepėr. Nėse ndjen reaksion negativ, ai do tė dijė tė tėrhiqet.

2. Prek hundėn e tij

Pėrkthim:

Sigurisht se po gėnjen. Nėse prek hundėn ose veshin e tij derisa ju pėrgjigjet nė ndonjė pyetje ose ju tregon ndonjė ngjarje, sigurisht se nuk e tregon tė gjithė tė vėrtetėn. Keni kujdes! Ekspertėt shpjegojnė se kur ai tenton tė gėnjejė, fillon tė "ngacmohet" dhe nė kokėn e tij arrin mė shumė gjak, kurse kjo shkakton ndjenjėn e kruarjes.

3. Prek nyjėn e dorės

Pėrkthim:

Ndjehet i pasigurt. Juve ndoshta ju duket se ai po e rregullon orėn e dorės, por kjo lėvizje ėshtė shenjė se ai nuk ndjehet i sigurt. Me kėtė mbyllje tė duarve, ai sikur bėn njė mbrojtje sepse ndjehet "i rrezikuar". Nėse jeni nė takim, jepni buzėqeshje mė shoqėrore dhe ndryshojeni atmosferėn.

4. Beli i tij ėshtė i drejtuar nga ju.

Pėrkthim:

I pėlqeni. Njerėzit drejtojnė belin e tyre kah ato tė cilat i besojnė dhe qė i tėrheqin. Nėse vėreni se edhe nė momentet kur flet me mikun nga ana tjetėr, beli i tij ėshtė kthyer kah ju, kjo ėshtė shenjė e sigurt se pėr tė nuk jeni vetėm njė person i thjeshtė.

5. Qėndron me shuplakat mbi qafė i mbėshtetur nė karrige.

Pėrkthim:

Tregon superioritet. Ky nuk ėshtė sinjal pozitiv, sepse ai mendon se ka vlerė mė shumė se ju dhe as nuk tenton qė ta fshehė atė. Nėse vėreni njė shenjė tė tillė qė nė takimin e parė, keni kujdes se si do tė veproni mė tutje. Dėshira e tij pėr dominim mund tė jetė problem konstant.

6. Lėkundet pėrpara - mbrapa

Pėrkthim:

Ėshtė nė pritje, pra pret nga ju njė sinjal pėr tė kuptuar qė tė vazhdojė t'ju flase rreth e rrotull ose tė ndalet. Nėse dėshironi qė tė vazhdojė, jepni pėrgjigje duke buzėqeshur. Megjithatė, keni kujdes se shumė njerėz fillojnė tė luhaten pasi tė kenė pirė 2-3 gota alkool.

7. Prek flokėt

Pėrkthim:

Dėshiron tė mbetet mė tėrheqės pėr ju OSE ėshtė nervoz. Nėse prek flokėt derisa kthen kokėn kah ju dhe ju buzėqesh, atėherė kjo ėshtė shenjė qė ai dėshiron mė bukur sa qė ėshtė e mundur qė t'ju pėlqejė. Por, nėse prek flokėt derisa ju ofroheni pėr bisedė ose ai drejtohet kah ju, atėherė kjo ėshtė shenjė se nuk ka vetėbesim dhe ndjehet keq nga pamja e tij.

8. Prek faqen e tij

Pėrkthim:

Ju dėgjon me vėmendje dhe/ose po planifikon veprimin e tij tė ardhshėm. Nėse prek faqen derisa ju i flisni, kjo ėshtė shenjė se ėshtė i koncentruar nė fjalėt tuaja. Por, nė disa raste prekja e faqes ėshtė sinjal se ai po planifikon veprimin e tij tė ardhshėm, i cili me siguri do tė jetė prekje fizike. Ekspertėt thonė se prekemi nė mėnyrė tė butė kur duam ta prekim atė qė ėshtė para neve, por ndjejmė se nuk mund ta bėjmė atė.

9. Qėndron ulur dhe gishtėrinjtė e kėmbėve tė tij janė tė kthyer njėri mbi tjetrin.

Pėrkthim:

Ėshtė shumė i pasigurt nė veprimet e tij. Zakonisht nė kėtė pozitė mund tė shihni djalė me njė dozė tė caktuar turpi.

10. Shikon majtas - djathtas derisa ju pėrgjigjet

Pėrkthim:

Gėnjen, trillon fakte. Njerėzit zakonisht e ndryshojnė shikimin majtas kur trillojnė fakte, kurse djathtas kur mundohen tė pėrkujtohen nė diēka. Nėse ai shfaq shenja tė nervozes dhe e drejton vėshtrimin majtas, atėherė keni dyshim nė fjalėt e tij. Ndoshta gėnjen vetė qė t'ju impresionojė.

11. E shtrin dorėn nga ju

Pėrkthim:

Kėrkon leje qė t'ju afrohet edhe mė shumė. Nėse derisa bisedoni vėreni se ai shtrinė dorėn, nė mėnyrė suptile jepni sinjal se nuk ju pengon qė tė ofrohet mė shumė. Pėr shembull, pėr shkurt prekeni edhe ju pėr dore.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
IZ^(

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.