Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

7 arsye pse duhet tė lexoni mė shumė libra.

Njė nė katėr Amerikanė tė anketuar nė njė studim tė ri tha se nuk kanė lexuar asnjė libėr brenda 12 muajve tė fundit.

Shumė Sipėrmarrės ia atribuojnė suksesin e tyre leximit.
Shumė Sipėrmarrės ia atribuojnė suksesin e tyre leximit.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 02/09/2017 21:38

Statistikat tregojnė se Sipėrmarrėsit e suksesshėm lexojnė katėr deri nė pesė libra nė muaj.

Shumė Sipėrmarrės ia atribuojnė suksesin e tyre leximit.

Mė poshtė Perspekti ju jep 7 pėrfitime tė njohura tė leximit:

Leximi mund tė rrisė njohuritė tuaja.

Leximi mund t'ju ndihmojė tė qetėsoheni dhe tė reduktoni stresin.

Leximi mund tė ndihmojė nė parandalimin e pėrparimit tė Alzheimer dhe Dementia.

Leximi mund t'ju bėjė njė shkrimtar mė tė mirė.

Leximi mund tė pėrmirėsojė fjalorin tuaj.

Leximi mund tė pėrmirėsojė vemendjen tuaj.

Leximi mund t'ju ndihmojė tė bėheni njė mendimtar mė i mirė kritik.

Pra, nėse jeni duke u pėrpjekur tė lexoni njė numėr tė caktuar librash pėr tė arritur qėllimin e kėtij viti, ose thjesht dėshironi tė bėni diēka ndryshe me kohėn tuaj, nuk ėshtė kurrė tepėr vonė pėr tė lexuar mė shumė libra.

Nėse jeni duke luftuar me leximin, filloni duke lexuar nga pak. Lexoni njė ose dy faqe nė ditė. Ashtu si ēdo zakon i mirė, ėshtė e rėndėsishme qė tė mos e mbysni veten nė fillim. Ndėrtoni momentin me kalimin e kohės dhe do tė lexoni mė shumė libra para se ta kuptoni.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
d38C-

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.