Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Horoskopi pėr muajin Shtator.

Ju tregojmė horoskopin pėr muajin Shtator tė parashikuar nga astrologu mė i mirė Britanik, Russell Grandt.

Horoskopi pėr muajin Shtator.
Horoskopi pėr muajin Shtator.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 02/09/2017 17:21

Dashi

Nė fillim tė muajit Shtator, ju do tė ndiheni nėn ndikimin e njė tėrheqje tė re. Nėse ju dėshironi tė fitoni zemrėn e tė tjerėve, sigurohuni qė tė qėndroni larg turmave. Ndjeshmėritė tuaja unike dhe mėnyrat e pazakonta do tju bėjnė ju qė tė tėrhiqni kėdo tjetėr menjėherė. Nė datėn 6, Hėna e Plotė do tju bėjė qė tė ngadalėsoni dhe tu merrni erė luleve. Kjo ėshtė njė kohė shumė e mirė pėr tu marrė me aktivitete qė i bėni vetem dhe tė ritrajtoheni. Gjatė mesit tė muajit, pėrgjegjėsitė tuaja nė punė do tė ndryshojnė dramatikisht. Ėshtė e mundur qė tė trajnoheni pėr tė marrė mbi vete njė rol shumė tė rėndėsishėm. Hėna e Re nė datėn 20 do tė vendosė vėmendjen nė njė dhimbje shqetėsuese dhe tė bezdisshme. Shkoni pėr njė vizitė mjekėsore sa mė shpejt tė jetė e mundur. Duke trajtuar kėtė gjendje nė fillimet e saj do tė sjellė njė rikuperim shumė tė shpejtė. Ndihuni rehat me njė shok konvencional nė fund tė muajit. Duke i detyruar ata tė pėrshtaten me metodat tuaja do ti bėni ata tė palumtur.

Demi

Njė punė pėr pėrmirėsimin e shtėpisė do tju mbajė nė gjendje shumė tė mirė nė fillim tė Shtatorit. Ju do tė gjeni tė gjitha llojet e mėnyrave inovative pėr tė bėrė hapsirėn e jetesės mė tė rehatshme dhe mė efiēente. Hėna e Plotė nė datėn 6 do tju bėjė qė tė shkoni nė njė ribashkim ose festė, ndoshta kundėr dėshirės sė partnerit tuaj. Ėshtė e rėndėsishme tė mbani marrėdhėnie me njerėz qė ju kanė dashur dhe mbėshtetur ju pėr vite tė tėra. Sa mė shpejt qė i dashuri juaj tė kuptojė se ēfarė prioriteti i rėndėsishėm ėshtė ai, aq mė mirė ėshtė. Nėse po pėrpiqeni tė blini njė shtėpi, njė i afėrm i juaji mund tju japė paratė pėr njė pagesė nė mes tė muajit. Sigurohuni qė tė shprehni vlerėsimin tuaj. Nė datėn 20, Hėna e Re do tju tundojė tė rrezikoni. Nė vend qė tė rrezikoni paratė tuaja ose emocionet, luani me siguri. Nė tė kundėrt, ju do tė pėrballeni me njė zhgėnjim tė madh. Njė punė qė nuk e keni pritur kurrė do tė afrohet me afrimin e Tetorit; jini i pėrgatituar.

Binjakėt

Ju do tė merrni njė reagim tė tmerrshėm nė fillim tė Shtatorit. Duket e mrekullueshme tė jeni kaq i vlerėsuar nga miqtė dhe kolegėt tuaj. Hėna e Plotė nė datėn 6 do tė sjellė njė ēėshtje karriere nė njė pėrfundim tė suksesshėm. Ju nuk do tė jeni i sigurtė se nė cilin drejtim tė shkoni pasi kjo derė tė mbyllet. Nė vend qė tė vini veten nėn presion pėr tė marrė mė shumė pėrgjegjėsi mbi vete, shijoni lirinė tuaj. Partneri juaj i biznesit ose romantik do tė shprehė ankth ndaj sjelljes suaj tė qetė. Mos e lejoni panikun e tyre tė ndėrhyjė nė qetėsinė tuaj. Nė datėn 20, Hėna e Re do tė sjellė njė situatė tjetėr jetese. Eksploroni lagjen dhe komshinjtė qė pėrshtaten me dėshirat tuaja nė komunitetin tuaj. Ju nuk jeni i projektuar te jetoni nė njė vend ku njerėzit takohen rrallė dhe kalojnė gjithė ditėn sė bashku. Gjysma e dytė e muajit do tė bėjė qė tė vendosni nėse ėshtė koha ti jepni fund njė marrėdhėnie intensive. Ju mund tė vendsoni tė ecni para pėr lirinė tuaj. Shpirti juaj do tė fluturojė me afrimin e Teotorit, i cili duket i gjallė me mundėsitė qė sjell.

Gaforrja

Do tju ofrohet njė mundėsi unike pėr tė kaluar nė njė drejtim kreativ. Pėrpjekjet tuaja tė vazhdueshme do tė nxjerrin mė tė mirėn nė tė gjithė ekipin. Nė datėn 6, Hėna e Plotė do tju bėjė tė ndėrprisni rutinėn tuaj tė mėrzitshme dhe tė thelloheni mė tej nė edukimin tuaj. Pėrdoreni kėtė mundėsi pėr tė eksploruar potencialin e ideve tė reja dhe teknologjive. Kalimi i njė periudhe mė tė madhe kohore me familjen do tė jetė shpėrblyes nė mes tė muajit Shtator. Mos u surprizoni nėse njė i afėrm ju jep njė dhuratė tė madhe. Hėna e Re nė datėn 20 do tė sjellė ca lajme tė mėrzitshme pėr njė situatė pune. Merrni masat paraprake pėr tė kėrkuar punė diku tjetėr. Shefi juaj do tė pėrjetojė njė ndjenjė tė madhe presioni nė fund tė muajit Shtator. Qėndroni nė rrugėn e tuaj dhe zgjidhni mundėsitė tuaja. Besnikėria e parė ėshtė ndaj vetes dhe familjes. Fatmirėsisht, miku juaj mė i mirė ose partneri romantik do tju bejė shumė moral mbėshtetės gjatė kėsaj kohe tė vėshtirė. Mbėshtetuni tek ata kur tė humbisni kurajon.

Luani

Do tė jeni nė qendėr tė vėmendjes nė fillim tė Shtatorit, gjė e cila ju pėlqen. Pranoni njė mundėsi pėr tė shkuar nė njė udhėtim emocionues. Hėna e Plotė nė datėn 6 ėshtė e pėrkryer pėr njė largim romantik. Shijoni njė shėtitje intime me tė dashurin tuaj. Jeni beqar? Ju mund tė takoni dikė tė veēantė nė njė shfaqje, koncert ose kinema. Ju do tė ndjeheni nė majėn financiare nė mes tė muajit. Kjo nuk ėshtė njė kohė e mirė pėr tė kėnaqur tė dashurin tuaj me luks. Prej datės 20, Hėna e Re do t'ju kėrkojė tė pranoni njė punė tė pakėndshme. Ju nuk do tė keni asnjė liri krijuese me kėtė detyrė. Nė vend qė tė jepni kontributin tuaj, ndiqni udhėzimet nė letėr. Do ti shpėtoni vetes njė dhimbje tė madhe nė kėtė mėnyrė. Edhe pse njohuritė dhe aftėsitė tuaja janė mė tė larta nga sa mendon punėdhėnėsi juaj, ato nuk do tė vlerėsohen. Mos u ndjeni nėn presion nė vėnien e emrit tuaj nė kėtė punė.

Virgjeresha

Ju do tė merrni njė surprizė tė habitshme nė fillim tė Shtatorit. Pėrdoreni kėtė dhuratė pėr tė pėrmirėsuar makinėn, kompjuterin ose telefonin. Mė datėn 6, Hėna e Plotė do t'ju kėrkojė tė merrni njė pushim nga puna dhe tė gėzoni njė pushim romantik. Kjo ėshtė njė kohė e mirė pėr tė shkuar nė njė pushim tė vogėl me partnerin tuaj tė dashur ose pėr tė postuar njė profil nė njė faqe interneti takimesh. Pėrplasjet me njė anėtar konvencional tė familjes do tė ndodhin nė mes tė muajit. Nė vend qė tė kėrkoni miratimin e kėtij tė afėrmi, vazhdoni t'i bindeni instinkteve tuaja. Ju kurrė nuk do tė shiheni sy pėr sy me ata qė nuk mund tė shohin mė tej se fundi i hundėve tė tyre. Gjysma e dytė e muajit do tė jetė e pėrkryer pėr zhvillimin e njė projekti kreativ. Dikush qė e admiron punėn tuaj do t'ju kėrkojė njė takim. Ky mund tė jetė fillimi i njė miqėsie tė bukur. Resistoni tundimin pėr tė shtyrė njė mik nė njė vendim tė rėndėsishėm, me afrimin e Tetorit. Jepni mendimin tuaj, por duhet te dini se taktikat e forta do tė shkaktojnė pakėnaqėsi.

Peshorja

Fillimi i Shtatorit do tju gjejė duke formuar njė aleancė tė fuqishme. Partneri juaj ka talent tė jashtėzakonshėm artistik; ju do tė krijoni njė punė mbresėlėnėse sė bashku. Hėna e Plotė nė daten 6 do tė sjellė njė marreveshje tė dobishme pėr punė. Ju jo vetėm qė do tė kėnaqeni me projektin, por do tė vlerėsoni edhe punėdhėnėsin tuaj. Ngrohtėsia dhe bujaria juaj do tė tėrheqė njė mundėsi emocionuese arsimore nė mes tė muajit. Nisja e njė kursi sfidues studimi do t'ju japė stimulimin intelektual qė ju dėshironi. Mė datė 20, Hėna e Re do t'ju detyrojė tė dilni nga vėmendja. Puna prapa skenave do tė dėmtojė shpirtin tuaj, por ju nuk mund ta ndryshoni kete fakt. Trajtojeni kėtė situatė si njė shans pėr tė provuar aftėsinė tuaj si njė lojtar ekipor. Nderkohė qė muaji mbyllet, do tė detyroheni tė bėni njė sjellje tė ērregullt tė njė tė dashuri. Mos kini frikė tė vendosni njė ultimatum. Ju meritoni tė trajtoheni me respekt. Ēdokush qė mendon se nuk jeni i mirė mjaftueshėm, ėshtė nė njė dileme te madhe me veten.

Akrepi

Projekte tė reja, bashkėpunime tė reja gjatė Shtatorit, por gjithēka varet nga mosha juaj, nga pėrvoja qė keni dhe nga vullneti. Shtatori do tė karakterizohet nga suksesi pėr tė lindurit nė kėtė shenjė. Ata qė janė pėrgatitur shumė pėr njė projekt tė ri, tani do tė shohin rezultatet e para. I keni kaluar keqkuptimet me eprorėt apo bashkėpunėtorėt dhe mund tė nisni gjithēka nga e para. Sigurisht qė keni pėrjetuar momente tė kėqija kėtė vit, refuzime, kritika, paqėndrueshmėri, por duket se i keni hedhur pas krahėve. Nė fund tė muajit, njė telefonatė mund tju ndryshojė tė ardhmen. Ndjenjat do tė rilindin, edhe pse Venusi ėshtė kalimtar. Mos nėnvlerėsoni miqtė. Mė nė fund, ata qė kanė qėndruar vetėm prej kohėsh, tani kanė vendosur tė gjejnė dikė dhe ti dorėzohen dashurisė. Ftoj beqarėt tė projektojnė gjėra tė bukura, sidomos pas datės 20, kur janė tė favorizuara takimet e reja. Probleme ekonomike me ish-partnerėt, por janė gjėra qė zgjidhen. Ata qė kanė vendosur tė martohen kėtė vit kanė bėrė shumė mirė, pasi dy vitet e ardhshme janė tė favorizuara nėse duan tė bėhen me fėmijė. Nuk ju mungon dėshira pėr tė qėndruar shumė afėr partnerit. Kjo ėshtė periudha mė e mirė pėr tė marrė veten dhe tė luftoni tensionet e fillim vitit qė tanimė janė harruar. Jeni mė tė qėndrueshėm nė kėtė periudhė. Mos harroni se agresiviteti verbal i tė lindurve nė shenjėn e Akrepit fsheh drojėn e madhe apo frikėn e tyre se mos gabojnė.

Shigjetari

Java e parė e Shtatorit do tė jetė e shkėlqyer pėr ju. Nė datėn 6 do tė realizoni njė projekt shumė tė rėndėsishėm. Muajt e fundit tė vitit nuk do tė ndiheni aq energjik sa nė pranverė, e megjithatė nuk do tju mungojnė kushtet pėr tė ēuar pėrpara atė ēka keni nisur. Po fillon tė ndihet barra e madhe e pėrgjegjėsive qė mbani. Probleme me shefat apo debate me bashkėpunėtorėt. Data 20 do tė jetė njė nga mė problematiket e muajit. Me pak vullnet, nuk do tė ketė pasoja apo probleme qė nuk zgjidhen. Bėni kujdes nga marifetet e ulėta. Ky do tė jetė muaji i ulje-ngritjeve nė fushėn e ndjenjave. Kush nga ju ka njė raport qė sdihet se ku po shkon do tė ndihet i shkurajuar. Nėse i keni besuar verbėrisht dikujt, tani prisni qė edhe reagimi tė jetė i njėjtė. Fusha e ndjenjave kėrkon pak mė shumė kujdes. Ēiftet e konsoliduara nuk kanė pse tremben, e megjithatė njė person i tretė do tė shkaktojė debate tė forta mes jush. Ndėrsa ēiftet e reja do tė kenė probleme me largėsinė nga njėri-tjetri. Nėnat e reja do tė mendojnė se partnerėt nuk i ndihmojnė sa duhet dhe se nuk po e pėrmbushin si duhet rolin e babait. Bėni sėrish shumė kujdes nė datėn 20, njė nga ditėt mė tė ndėrlikuara dhe mė tė vėshtira pėr ju. Nė Shtator do tė vendosni pėrfundimisht kė doni apo sdoni nė jetėn tuaj. Njė vuajtje e brendshme dominon nė jetėn tuaj, por duhet ta kontrolloni. Kjo do tė jetė njė periudhė qė do tė vėrė nė provė forcėn, energjinė dhe emocionet tuaja. Pėrgjegjėsia pėr ju ėshtė e madhe, por jo diēka e pamundur.

Bricjapi

Kėtė muaj do tė merrni frymė lirisht. Do tė aspironi gjėra tė mėdha, do tė gjeni zgjidhje tė rėndėsishme. Mė nė fund, njė erė e re po fryn pėr ju. Prej mė shumė se njė viti po pėrpiqeni tė gjeni njė zgjidhje pėr problemet tuaja dhe pėr kėtė keni hequr dorė nga diēka shumė e ēmuar pėr ju. Nuk e keni pasur tė lehtė tė ruani qetėsinė, por tani e tutje gjithēka do tė shkojė mė mirė. Ata qė kanė njė biznes privat po korrin tė ardhura tė shumta. Ambicia juaj ėshtė e madhe dhe ndonjėherė, pėr shkak tė saj lini pas dore familjen dhe marrėdhėnien tuaj sentimentale. Njė nga datat mė pozitive do tė jetė data 20. Ndjenjat nuk duhen lėnė mė pas dore, sepse mjafton ajo ēka keni bėrė gjatė Gushtit. Nėse muajin e kaluar ka lindur njė miqėsi e re, jo medoemos duhet tė shndėrrohet nė njė lidhje sentimentale. Beqarėt duhet tė tregohen mė optimistė. Ata qė kanė gjetur njė person tė rėndėsishėm, brenda pak muajve mund tė vendosin tė martohen apo tė bėhen me fėmijė. Nėse ndonjė nga ju po priste njė pėrgjigje pėr njė shtėpi tė re apo pėr njė ndryshim, tani duket se do tė vijė. Mos u tregoni gjithmonė skeptikė, karakteristikė kjo e tė lindurve nė kėtė shenjė. Gjėra pozitive edhe pėr shėndetin tuaj; kura dhe terapi tė reja qė do tė kenė ndikime pozitive. Gjeni pak qetėsi, sepse Gushti pėr ju nuk ishte ai muaji i pushimeve qė prisnit.

Ujori

Nuk ėshtė momenti tė rrezikoni, sepse qė prej disa muajsh jeni nė njė luftė tė heshtur me eprorin apo me kolegėt tuaj nė kompani. Ėshtė normale qė kjo situatė tju duket paksa e lodhshme pėr tu pėrballuar. Dy javėt e para tė muajit duhet bėrė shumė kujdes. Ata qė kanė kėrkuar rritje rroge apo ngritje nė detyrė do tė kėnaqen vetėm pjesėrisht. Nuk do tju mungojė dėshira pėr tė ēuar gjithēka nė djall, por kjo nuk mund tė bėhet gjithmonė. Ja pse nė kėtė periudhė ėshtė e rėndėsishme tė shmangen shpenzime jo tė nevojshme, sidomos gjatė dy javėve tė para. Mos hidhni hapa tė gabuar, mos krijoni armiq, mos bėni eksperimente pėr tė cilat mė pas do tė pendoheni, sepse nė fushėn financiare do tė rrezikoni shumė. Edhe nė aspektin sentimental do tė keni probleme kėtė muaj. Jo tė gjitha ēiftet do tė debatojnė, por shumė prej tyre do tė kalojnė kriza tė vėrteta. Nėse jeni tė dashuruar prej vitesh, mos harroni sa shumė jeni dashur. Tė dielat e kėtij muaji do tė karakterizohen nga keqkuptime. Ēiftet qė janė nė krizė prej kohėsh ėshtė mė mirė tė ndahen. Nėse keni njė shtėpi tė pėrbashkėt, do tė keni probleme me ndarjen e saj. Shmangni konfliktet pėr motive parash. Ata qė janė vėrtet tė dashuruar nuk vėnė nė diskutim pasionin. Tė lindurit nė shenjėn e Ujorit e urrejnė xhelozinė. Nė kėtė periudhė ndiheni tė lodhur. Tensioni nė punė dhe nė familje ka ndikuar shumė te ju. Merruni me sport qė tė lehtėsoni sadopak muskujt. Pėrpiquni tė hiqni mendjen nga shqetėsimet e pėrditshme.

Peshqit

Yjet nė qiellin tuaj do tė jenė shumė aktivė. Mundėsi dhe propozime tė reja. Kush nga ju ka vendosur tė ndryshojė punė, fillimisht do tė hezitojė apo do tė ketė dyshime, por kjo do tė jetė njė periudhė shumė frytdhėnėse. Kėto ditė do tė provoni njė pėrvojė tė veēantė dhe do tė shpėrbleheni pėr mundin nė punėn tuaj gjatė muajve tė fundit. Studentėve qė kanė pėrfunduar me rezultate tė shkėlqyera do tu jepet mundėsia tė japin intervista pune, tė cilat me gjasė do ti fitojnė. Nė datėn 20 do tė ndiheni disi tė pavendosur nėse do tė ēoni pėrpara njė bashkėpunim tė ri apo ti jepni duart kolegut tuaj. Ėshtė mė mirė tė mos ushqeheni me zili, sidomos nėse punoni me shumė njerėz rreth e rrotull. Ndoshta do tė detyroheni tė bėni njė zgjedhje drastike. Ju kėshillojmė tė mos shpenzoni shumė kėtė muaj, sidomos brenda familjes. Muaj jo shumė i zjarrtė nė fushėn e ndjenjave, por pėr ju nuk ėshtė ndonjė problem. Keni nevojė qė kėtė periudhė tė reflektoni. Ndoshta disa vendime po i merrni me vonesė, por asgjė nuk do ti pengojė ngjarjet e mėdha qė do tė ndodhin nė Tetor. Do tė diskutoni me partnerėt pėr arsye banale. Jeni duke pėrcjellė nė marrėdhėnien tuaj gjithė nervozizmin dhe pasiguritė qė ndieni nė punė. Pėr sa i pėrket formės fizike, keni nevojė tė merrni veten. Disa nga planetėt janė kundėr shenjės suaj dhe kjo gjė mund tju shkaktojė stres. Shtatori do tė jetė plot me angazhime, ndaj merrini gjėrat me qetėsi. Nė pėrgjithėsi, jeni duke u futur nė njė fazė mė tė mirė. Tė gjitha terapitė janė tė favorizuara.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
N9?1K

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.