Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Mėnyra sesi e kapni pėr dore partnerin tregon shumė pėr marrėdhėnien tuaj.

Nėse keni qenė ndonjėherė i dashuruar e dini sesa mirė ndihesh kur ecėn pėrkrah partnerit duke mbajtur duart e njėri tjetrit.

Nėse keni qenė ndonjėherė i dashuruar e dini sesa mirė ndihesh kur ecėn pėrkrah partnerit duke mbajtur duart e njėri tjetrit.
Nėse keni qenė ndonjėherė i dashuruar e dini sesa mirė ndihesh kur ecėn pėrkrah partnerit duke mbajtur duart e njėri tjetrit.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 24/05/2017 20:20

Ndoshta nuk e keni vėnė re, por ky gjest i vogėl tregon shumė pėr marrėdhėnien dhe pėr fazėn nė tė cilėn jeni si ēift.

Si i mbani duart ju?

1. Pėllėmbėt e duarve tė bashkuara

Nėse i mbani duart nė kėtė mėnyrė, kjo do tė thotė qė bashkimi juaj ėshtė i bazuar nė tėrheqje dhe mirėkuptim por jo pasion. Kjo gjithashtu tregon qė kush ia kap dorėn tjetrit ka njė personalitet mė tė fortė, shpesh merr iniciativėn, dhe ėshtė mė i vendosur.

2. Gishtat e kryqėzuar

Gishtat e kryqėzuar simbolizojnė pasion dhe njė lidhje shumė tė fortė mes dy njerėzve. Kur i mbani duart nė kėtė mėnyrė, ėshtė e rėndėsishme qė tė dy e mbani dorėn e personit tjetėr nė mėnyrė intensive. Nuk ėshtė njė shenjė e mirė nėse njėra dorė ėshtė shumė e relaksuar dhe nuk e shtrėngon dorėn tjetėr.

3. Mbajtja e gishtave tė vegjėl tė kryqėzuar

Kjo mėnyrė e mbajtjes sė dorės tregon qė tė dy ju vlerėsoni shumė pavarėsinė tuaj. Disa ēifte e dijnė sesi ta rrespektojnė hapsirėn dhe privatėsinė e partnerit. Ajo gjithashtu mund tė tregojė qė ēifti po kalon njė moment delikat ku njėri nga ju tė dy ka nevojė tė tėrhiqet dhe ju tė mbeteni sėrish miq.

4. Pushtimi i dorės sė partnerit

Nėse ju zgjidhni pushtimin nga dora tjetėr, kjo do tė thotė qė gjėrat mes jush po bėhen serioze. Fatkeqsisht, kjo nuk ėshtė gjithmonė njė shenjė pozitive: kjo gjithashtu nėnkupton qė ju po ktheheni nė njė person posesiv qė e mbysni partnerin tuaj.

5. Krahėt e kryqėzuar

Ky tip i mbajtjes sė duarve pėrdoret kur ēiftet po shkojnė nė njė event social. Gjithsesi, nėse ata i mbajnė duart nė kėtė mėnyrė ēdo ditė, kjo do tė thotė qė ai qė mbėshtetet nė krahun e partnerit kėrkon mbrojtje ose ndihet pak i pasigurtė nė marrėdhėnien e tyre.

6. Mbajtja e gishtave dhe tėrheqja e dorės

Kjo mund tė tregojė qė ēifti nuk ka tė njėjtat qėllime nė jetė. Ai qė i tėrheq dorėn tjetrit pėrpiqet ta bėjė partnerin tė marrė vendime mė shpejt nga sa ai ėshtė mėsuar ti marrė. Kjo mund tė jetė gjithashtu njė shenjė qė njėri nga partnerėt ėshtė lodhur me rutinėn e lidhjes.

7. Nuk kapeni pėr dore

Nėse partneri nuk iu kap pėr dore kjo mund tė jetė njė shenjė qė ai nuk tėrhiqet shumė prej jush. Gjithsesi, kjo gjė mund tė tregojė edhe turp ose dėshirė pėr privatėsi. Mos merrni vendime tė rrufeshme, dhe vėzhgoni shenjat e tjera nė marrėdhėnien tuaj. Ju ndoshta nuk duhet tė shqetėsoheni aspak.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
NHCFM

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė