Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Horoskopi javor 22 Janar 2018 - 28 Janar 2018. Shenja qė do tė pasurohet ėshtė...

Sipas astrologjisė, ky ėshtė parashikimi i shenjave tė horoskopit pėr kėtė javė. Javė tė mbarė!

Horoskopi javor 22 Janar 2018 - 28 Janar 2018. Shenja qė do tė pasurohet ėshtė...
Horoskopi javor 22 Janar 2018 - 28 Janar 2018. Shenja qė do tė pasurohet ėshtė...
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 22/01/2018 06:33, Ndryshuar: 22/01/2018 13:54

Perspekti ju tregon cilat janė disa nga gjėrat kryesore qė do i ndodhin ēdo shenje. Shpresojmė tė informoheni nė mėnyrėn mė tė mirė.

Dashi

Marrja e kohės dhe dhėnia e durimit ka pėrparėsitė e veta. Ėshtė njė shenjė e besimit dhe fuqisė. Ndonjėherė mosveprimi ėshtė rruga mė e guximshme e tė gjithėve. Pra kėtė javė duhet tė merrni kohėn qė ju duhet. Kur vepron, me idetė tuaja, ju mund tė ndryshoni botėn. Pėrsa i pėrket dashurisė, duhet tė shikoni rreth jush. Duhet tė shprehni mė shumė dashurinė, qė tė tjerėt ta kenė edhe mė tė qartė pėr gjėrat qė ju ndjeni.

Demi

Njė mosmarrėveshjeje po i vjen fundi dhe ju nuk keni nevojė tė mbroni veten. Ndėrsa Marsi e lė shenjėn tuaj tė kundėrt kėtė javė, kjo ndihmon pėr tė qetėsuar njė konflikt. Me Diellin tani nė Ujor, duket qė reputacioni juaj nuk ėshtė dėmtuar nga aftėsia juaj pėr tė luftuar. Por ėshtė koha t'i kujtoni njerėzve se jeni tė aftė pėr dashamirėsi dhe dhembshuri tė madhe.

Binjakėt

Si njė Binjak, ju jeni tė ndjeshėm, tė pasionuar dhe tė hapur. Vetėm pėr shkak se dikush nuk dėshiron tė pėrballet me diēka, nuk do tė thotė se nuk duhet. Marsi lėviz kundėr shenjės suaj dhe Mėrkuri bashkon Plutonin, qartėsia juaj mund tė bėjė njė ndryshim tė madh nė jetėn e dikujt kėtė javė. Por ėshtė gjithashtu e rėndėsishme tė mbani mend se pavarėsisht sa tė fuqishme janė ndjenjat tuaja, nuk janė nė kontroll. Jepini lirinė qė duhet zemrės suaj!

Gaforrja

Ju jeni tė mirė nė shitjen e koncepteve, ideve dhe madje edhe mėnyrave tė jetesės. Kėtė javė do promovoni diēka qė ėshtė e dobishme. Kėtė fundjavė, mos u mashtroni duke besuar diēka pa kontrolluar faktet. Masa e Marsit mund tė ketė ndikuar nė nivelet e energjisė, kėshtu qė nė vend tė veprimeve tė guximshme, merrni nė konsideratė tė dėgjoni me kujdes dhe me kuptim. Dėgjojeni zėrin tuaj!

Luani

Ndėrsa dielli lėviz kundėr shenjės suaj, ai e sjell vėmendjen tuaj te njė shoqėrues i veēantė. Ata kanė nevojė pėr ndihmėn tuaj pėr tė marrė njė vendim tė vėshtirė. Ju do bėni pėrpjekje pėr t'i mbėshtetur ato. Mirėsia juaj nuk mbaron asnjėherė. Lėvizja e Diellit pėrqendron vėmendjen tuaj tek njė person i veēantė. Kini besim nė tė gjithė dashurinė rreth jush kėtė javė.

Virgjėresha

Ideja juaj e tanishme mund tė bėjė njė ndryshim aq tė thellė saqė do duket si njė nga vendimet mė tė ndjeshme qė keni bėrė ndonjėherė.

Lidhja e Mėrkurit me Plutonin sugjeron qė zgjidhjet e komunikimit mund tė gjenden. Nuk ka pushtet tė madh nė bėrjen e detajve tė vogla, ose nė thėnien e tre fjalėve tė vogla.

Peshorja

Njerėzit qė kanė njohur varfėrinė janė mė sė shumti tė kualifikuar pėr tė kuptuar vlerėn e parave. Marsi po del nga qielli qė qeveris burimet tuaja, sapo Dielli ėshtė bashkuar me Venusin nė zonėn qė inkurajon bujarinė. Por ju nuk duhet tė jeni tė pasur qė tė jeni nė gjendje tė ndiheni tė pasur kėtė javė. Nėse ndani atė qė mbani nė zemrėn tuaj, do tė merrni diēka qė paratė nuk mund tė blejnė. Me ēdo hap pėrpara nė rritje, ju jeni duke krijuar tė ardhmen tuaj. Lidhja e Diellit me Venusin sugjeron qė ju duhet tė veproni shpejt!

Akrepi

Pasi tė ndjeni njė nuancė emocionesh, duhet tė filloni tė nxitoni lėvizjet. Kjo ėshtė njė strategji e vėshtirė pėr tė mėsuar, por kėtė javė, nėse e futni pasionin, mund ta ktheni vėshtirėsinė nė sukses. Ndėrsa Mėrkuri bashkon Plutonin nėse aplikon njė strategji tė mirė, do ta gjeni veten nė njė pozicion fitues.

Shigjetari

Marsi po lėviz nė shenjėn tuaj. Ndoshta ju tashmė mund ta ndjeni praninė e tij. Ju keni njė vendosmėri pėr tė arritur aty ku dėshironi tė jeni. Edhe pse ka pengesa pėrpara, ti e di atė qė mund tė bėsh pėr t'i kapėrcyer ato. Shumė nga sfidat tuaja duket se janė shkaktuar nga vendimet e njerėzve tė tjerė. Ju shkėlqeni me pasionin, dashamirėsinė dhe dritėn qė ju karakterizon. Ndėrsa Marsi kryeson nė shenjėn tuaj, ju lejon ti tregoni ato cilėsi me guxim dhe dashuri.

Bricjapi

Ndėrsa Mėrkuri, planeti i komunikimit lidhet me Plutonin e zymtė nė shenjėn tuaj, ndoshta ju keni tė drejtė tė shqetėsoheni, sepse e ndjeni qė po zhyteni nė vėshtirėsi. Arritja e tė kuptuarit nuk ėshtė e lehtė, por sė shpejti do tė kuptoni sa e vlefshme ėshtė. Lėvizja e Marsit, sė bashku me ndihmėn e Diellit dhe Mėrkurit, sugjeron se kėtė javė mund tė pėrjetoni njė moment qetėsie dhe lumturie.

Ujori

Ndėrsa Dielli bashkohet me Venusin nė shenjėn tuaj, ju kujtohet njė informacion thelbėsor: i vetmi person i cili ėshtė pėrgjegjės pėr ty, je ti! Kjo do tė vijė si njė goditje pėr kėdo qė mendon se ata mund tė ndikojnė nė mendimet dhe veprimet tuaja. Tani, do tė zbuloni se ambiciet dhe vlerat tuaja janė mė tė qarta se kurrė. Kur ju jeni nėn presion pėr tė bėrė diēka qė nuk pajtoheni, nuk do tė keni ndonjė vėshtirėsi nė gjetjen e zėrit tuaj. Thuajeni me zė tė lartė! Me hyrjen e Diellit nė Venus nė shenjėn tuaj, nuk dėshiron tė jesh i pandershėm, por nuk dėshiron tė lėndosh dikė qė tashmė ėshtė nė njė gjendje tė brishtė. Nėse po kėrkoni njė mėnyrė pėr tė shprehur diēka qė ėshtė vėshtirė tė thuhet, provoni njė mėnyrė tė butė pėr tė zbutur goditjen.

Peshqit

Diku nė jetėn tuaj, kishte konfuzion rreth asaj se kush duhet tė marrė frenat pėr njė ēėshtje tė veēantė. Ēfarėdo qė tė ndodhė, nisma juaj do i bėjė pėrshtypje pėrshtypje ata pėrreth jush. Dhe, sė shpejti, do tė filloni tė ndiheni shumė mė tė rehatshėm nė rolin tuaj tė ri.

Kalimi i Marsit nė Shigjetari lė tė kuptohet nė aventurė pėr tė gjithė, kėshtu qė nuk do tė ishte befasi pėr tė gjetur ngrohtėsinė e ėmbėl tė njė marrėdhėnieje qė lulėzon pėr ju.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
gFcF

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė