Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Fakte qė nuk i keni ditur pėr macet.

Zbulime shkencore tregojnė qė macet nuk janė thjesht kafshė shtėpiake.

Macet ndjejnė energjinė e njė vendi, dhe nuk qėndrojnė nė njė vend ku ndihen keq.
Macet ndjejnė energjinė e njė vendi, dhe nuk qėndrojnė nė njė vend ku ndihen keq.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 05/05/2017 10:13

Macet janė mbrojtės tė fuqishėm tė shtėpisė suaj.

Kur njė mace fėrkohet nė kėmbėt tuaja, ajo nuk dėshiron thjesht vėmendje. Ajo gjithashtu ndan energjinė e saj me ju.

Tradita e mbajtjes sė njė maceje nė shtėpi fillimisht nuk tregonte asgjė. Por mbajtja e njė maceje nė shtėpi nuk bėhet pa njė arsye tė caktuar.

Macet ndjejnė energjinė e njė vendi, dhe nuk qėndrojnė nė njė vend ku ndihen keq.

Vendi qė macja zgjedh pėr veten, ėshtė vendi mė i mirė pėr njė person.

Ngjyra e gėzofit tė maces mund tė tregojė shumė pėr tė.

Macet e zeza Pėrtej paragjykimeve, mbrojnė shtėpinė tuaj.

Macet me ngjyrė tė kuqėrremtė Rrethohen nga energjia Yang dhe tėrheqin pasuri pėr shtėpinė tuaj.

Macet gri Sjellin dashuri dhe harmoni nė shtėpinė tuaj.

Macet me vija Sjellin pasuri dhe lumturi.

Macet Siameze Sjellin sukses, shėndet tė mirė dhe jetė tė gjatė.

Macet me 3 ngjyra Forcojnė familjen tuaj.

Macet me 2 ngjyra Ndajnė lirinė e tyre me ju.

Macet e bardha Ēlirojnė stresin dhe ju shėrojnė nga shumė sėmundje.

Pasja e njė maceje nė shtėpi do tė thotė tė keni:

Njė anti-depresant

Njė agjent zbutės

Dhe njė qetėsues dhimbjesh gjatė gjithė kohės nė shtėpinė tuaj.

Te gjitha faktet e pėrmendura mė lart janė tė vėrtetuara shkencėrisht nga studiues prestigjozė qė morėn nėn vėzhgim 10 000 pronarė tė maceve.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
0f+3A

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė