Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ja ēfarė karakteri femėror keni sipas muajit tuaj tė lindjes.

Nė bazė tė muajit kur keni lindur, mund tė mėsoni disa tipare pėr karakterin tuaj femėror.

Ja ēfarė karakteri femėror keni sipas muajit tuaj tė lindjes.
Ja ēfarė karakteri femėror keni sipas muajit tuaj tė lindjes.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 14/08/2017 22:27

Janar

Femrat e lindura nė muajin Janar janė shumė ambicioze, por mė tepėr serioze dhe konservatore. Femrat e lindura nė kėtė muaj priren tė jenė shumė kritike, si dhe nuk duan tė flasin pėr ndjenjat e tyre. Ato lejojnė tu afrohen vetėm njerėzit qė janė nė tė njėjtin nivel intelektual me to dhe qė ndajnė tė njėjtat pikėpamje pėr jetėn.

Shkurt

Femrat e lindura nė muajin Shkurt janė shumė romantike dhe kanė nevojė pėr tu trajtuar me durim. Jo ēdo njeri mund ti kuptojė ato. Kėto femra kanė njė mėnyrė pak mė abstrakte tė tė menduarit. Ju duhet tė dini se nė qoftė se i tradhtoni, ato kurrė nuk do tė kthehen pas.

Mars

Femrat e lindura nė Mars kanė karizėm tė fortė dhe bukuri. Ato janė shumė besnike dhe tė pėrkushtuara. Kėto femra e kanė tė vėshtirė tė bien nė dashuri. Tė jetosh me njė femėr qė ėshtė e lindur nė Mars ėshtė njė kėnaqėsi e vėrtetė.

Prill

Femrat e linduara nė Prill janė diplomate dhe mund tė ndėrveprojnė mjaft lehtė me ēdo person. Shumica e tyre janė shumė xheloze. Vajza e lindur nė Prill do ju bėjė njeriun mė tė lumtur nė tokė.

Maj

Kėto femra janė kėmbėngulėse dhe besnike ndaj parimeve qė ato kanė. Ato janė gjithashtu shumė tėrheqėse, dhe e kombinuar kjo me karakterin e tyre tė vėshtirė, ato mund tė bėhen tė rrezikshme pėr ēdo njeri qė bie nė dashuri me to. Kjo ėshtė arsyeja pse ju do ti mbani mend lidhjet me femrat e lindura nė Maj sa tė jeni gjallė.

Qershor

Kėto janė vajza shumė kurioze, komunikuese dhe krijuese. E meta e tyre ėshtė se ato flasin para se tė mendojnė. Femrave tė lindura nė Qershor ėshtė mė mirė tu thuash tė vėrtetėn nė fytyrė. Ato janė lojtare shumė tė rrezikshme nė dashuri dhe shumė shpesh njerėzit bihen nė lojėn e tyre.

Korrik

Femrat e lindura nė Korrik janė shumė tė ndershme, misterioze, tė bukura dhe shumė tė zgjuara. Ato nuk duan konflikte dhe janė shumė tė sjellshme me tė gjithė.

Gusht

Ky ėshtė njė kombinim unik i personit egocentrik dhe me zemėr tė madhe. Femrat e lindura nė Gusht kanė njė ndjenjė tė jashtėzakonshme humori. Ato gjithmonė duan tė jenė nė qendėr tė vėmendjes dhe nuk vuajnė nga vėmendja e njerėzve.

Shtator

Tė lindurat nė Shtator janė tė disiplinuara.Ato kurrė nuk do tė falnin njė tradhėti. Prandaj mė e mira ėshtė tė mos i lėndoni pasi do tė kėrkojnė tė hakmerren. Kėto femra duan marrėdhėnie tė gjata dhe tė sigurta. Nuk duan jetėn e natės si dhe kanė pretendime pėr partnerin e tyre.

Tetor

Femrat e lindura nė Tetor kanė karakter tė fortė. Ato janė shumė emocionale, por nuk qajnė asnjėherė para tė tjerėve. Femrat e lindura nė kėtė muaj preferojnė tė mos flasin pėr ndjenjat e tyre, pasi mendojnė se do tė keqpėrdoren. Shpesh kėto femra janė tė urryera nga pjesa tjetėr e gjinisė sė tyre.

Nėntor

Femrat e linduara nė muajin Nėntor gjithmonė janė njė hap pėrpara tė tjerėve. Karakteristika e tyre kryesore ėshtė se mund tė dallojnė menjėherė njerėzit qė gėnjejnė. Mos guxoni ti prekni nė pikėn e tyre tė dobėt sepse do tė pėrballeni me anėn e tyre mė tė keqe.

Dhjetor

Femrat e lindura nė Dhjetor janė shumė tė paduruara. Atyre nuk u mungon asnjėherė fati, pasi nga ēdo situatė dalin fituese. Kėto femra janė tė predispozuara tė lėndohen, por nė fund marrin atė qė meritojnė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
j;#OQ

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė