Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ja cfarė e keni tė vėshtirė tė pranoni te vetja bazuar nė Zodiak

Ka shumė gjėra brenda nesh qė i kemi tė vėshtira ti mposhtim. Shumė gjėra ne i shtyjmė nė cepat mė tė errėt tė mendjes sonė qė tė mos mendojmė pėr to.

Ėshtė e rėndėsishme tė marrim nė konsideratė gjėrat qė nuk pėlqejmė ti pranojmė tek vetja.
Ėshtė e rėndėsishme tė marrim nė konsideratė gjėrat qė nuk pėlqejmė ti pranojmė tek vetja.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 07/03/2017 15:15

Ėshtė e rėndėsishme tė marrim nė konsideratė gjėrat qė nuk pėlqejmė ti pranojmė tek vetja. Kjo ėshtė mėnyra sesi rritemi. Mė poshtė ju tregojmė sė ēfarė e ka tė vėshtirė ēdo shenjė Zodiaku pėr tė pranuar.

Dashi

Ju nuk pėlqeni tė pranoni qė e keni problem tė qėndroni i fokusuar dhe e keni problem tu shkoni gjėrave deri nė fund.

Ju jeni pak i paqėndrueshėm, sidomos nė ēėshtjet profesionale, kur njerėzit besojnė tek ju pėr tė pėrfunduar diēka. Kjo paaftėsi pėr tė parė pėrmes gjėrave ju bėn mė pak tė besueshėm tek eprorėt.

Demi

Ju nuk plqeni tė pranoni qė e keni gabim, edhe kur e dini qė jeni, dhe kjo gjė i mėrzit shumė njerėzit rreth jush.

Sjellja juaj shumė krenare do ti largojė prej jush njerėzit qė doni. Ėshtė e rėndėsishme pėr ju qė tė pėrballeni me kėtė gjė dhe ti merrni gjėrat nėn kontroll.

Binjakėt

Ju jeni padyshim thyesi i premtimeve. Ju keni tendencėn tu thoni njerėzve gjėra qė ata duan ti dėgjojnė, por rrallė herė u shkoni kėtyre gjėrave deri nė fund.

Ėshtė shumė e lehtė pėr ju tė humbisni nė momente tė caktuara. Tendenca juaj mė e keqe ėshtė planifikimi i dyfishtė i vetes dhe anullimi i planeve tė caktuara pėr plane tė tjera.

Gaforrja

Ju pėrpiqeni tė tregoheni i fortė nė sy tė tė tjerėve por jeni jashtė mase tė ndjeshėm. Kjo bėn qė ju tė acaroheni shumė edhe me ofendimin mė tė vogėl e ndoshta tė thėnė me shaka.

Problemet tuaja tė inatit shpesh janė jashtė kontrollit, kur bėrtisni, hidhni gjėra tutje ose i mbani gjėrat brenda pa i treguar askujt pėr to. Pranojeni dhe thuajeni kur njerėzit ju lėndojnė. Kjo do tju ndihmojė tė shėroheni.

Luani

Ju keni frikė nga njerėzit qė mund tė jenė mė tė mirė se ju. Ju nuk pėlqeni tė mposhteni nga konkurenca, nuk ka rėndėsi nėse ėshtė konkurencė miqėsore apo konkurencė shumė serioze.

Ju ndonjėherė ndėrmerrni hapa pėr tė sabotuar njerėzit rreth jush vetėm qė ju tė jeni nė krye tė tyre ose mė lart se ata.

Virgjėresha

Perfeksionizmi qė ndjeni pėr veten dhe vetėkėnaqesia krijojnė shumė mosmarrėveshje me njerėzit rreth jush.

Ėshtė nė rregull nėse ju dėshironi tė jeni perfeksionist dhe tė dėshironi tė mbani gjithēka sa mė perfekte tė jetė e mundur, por kuptoni qė standartet tuaja mund tė mos jenė njėlloj me standartet e dikujt tjetėr qė ėshtė pranė jush, kini kujdes.

Peshorja

Ndonjėherė ju keni nevojė pėr ndihmė. Kjo ėshtė e gjitha. Kjo ėshtė ajo qė ju nuk e pranoni tek vetja. Ndonjėherė ju keni nevojė pėr ndihmė dhe kėtu nuk ka asgjė tė keqe.

Kėrkoni ndihmė. Nėse njerėzit pėrreth jush ju duan, ata do tju ndihmojnė me ēdo mėnyrė qė ata munden.

Akrepi

Ju jeni, herė pas here, i pashpirt nė marrėdhėniet tuaja dhe shumė shpesh nuk interesoheni nėse njė person qėndron apo largohet nga jeta juaj.

Thellė brenda vetes ju interesoheni dhe ėshtė e rėndėsishme qė ta hiqni kėtė fasadė, pėrndryshe ju do tė rrezikoni tė humbisni marrėdhėniet qė vėrtet kanė rėndėsi pėr ju.

Shigjetari

Shumė nga njė gjė e mirė ėshtė njė gjė e keqe, dhe ėshtė diēka e keqe qė ju falni shumė.

Njerėzit do tė pėrfitojnė nga ju pėr sa kohė qė ju e shtyni veten ti falni ata. Qėndroni i fortė. Shtyni gjėrat e kėqija nga vetja. Kjo ėshtė e drejtė pėr ju dhe lėrini tė tjerėt tė frenojnė veten tė paktėn njė herė.

Bricjapi

Ju nuk e pranoni kurrė qė ndiheni keq dhe i vetmuar. Ėshtė njė gjė e mirė nė disa aspekte, por ju keni nevojė tė kėrkoni ndihmė kur ndiheni nė depresion dhe ju keni nevojė tu kerkoni njerėzve tė dilni kur ndiheni i izoluar.

Mos u mbyllni nė guackėn tuaj duke vendosur nė fytyrė njė buzėqeshje fallco. Flisni pėr ndjenjat tuaja. Shėndeti juaj mendor do tju falenderojė.

Ujori

Ju mendoni qė jeni viktimė kur bėni zgjedhje tė gabuara. Ju e keni problem tė pranoni qė keni shumė pendime nė jetėn tuaj.

Ju gjithmonė supozoni qė merrni vendimet mė tė mira bazuar nė atė qė dini, por nuk ėshtė ky rasti. Ėshtė nė rregull tė keni pendime. Kjo ėshtė mėnyra sesi rritemi.

Peshqit

Ju nuk e besoni kurrė qė diēka qė ndodh ėshtė pėr fajin tuaj. Nėse ju humbisni punėn, nuk ėshtė faji juaj. Nėse ju ndaheni, nuk ėshtė faji juaj.

Nėse e largoni njė shok nga vetja, nuk ėshtė faji juaj. Pranojeni kur gjėrat ndodhin pėr fajin tuaj dhe ju mund tė jeni i aftė tė rregulloni atė qė ėshtė dėmtuar.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
"O;WJ

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.