Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si tė kuptojmė karakterin e njė personi nė bazė tė formės sė tij tė dorės.

Ēdo ditė ne mėsojmė diēka tė re pėr veten.

Nėse gishti i unazės ėshtė i ndarė nga gishti i mesit, ju jeni i vėshtirė tė influencoheni.
Nėse gishti i unazės ėshtė i ndarė nga gishti i mesit, ju jeni i vėshtirė tė influencoheni.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 31/12/2016 09:28, Ndryshuar: 31/12/2016 16:41

Kay Packard, kryetari i American Academy of Hand Analysis, ėshtė i sigurtė qė duart tona mund tė thonė shumė gjėra pėr ne, dhe kjo nuk ėshtė diēka e fshehtė. Ekspertėt e Akademisė kanė dalė nė konkluzionin se ēdo gisht ka domethėnien e tij tė veēantė.

Pėrcaktoni dorėn tuaj dominante

Kjo ėshtė e lehtė: ju pėrdorni dorėn e majtė ose dorėn e djathtė. Dora juaj dominuese dhe gishtat e kėsaj dore reflektojnė cilėsitė tuaja personale dhe tė biznesit, ndėrsa gishtat e dorės tjetėr tregojnė pėr sjelljen tuaj me njerėzit e dashur.

Pėrcaktoni gishtat tuaj tė fortė dhe tė dobėt

Ēdo person ka gishta tė fortė dhe tė dobėt, dhe sa mė tė fortė tė jenė disa prej tyre, aq mė shumė shprehen disa cilėsi tė caktuara tė karakterit tuaj. Nėse njė gisht ėshtė i pėrkulur dhe i kthyer drejt gishtit mė para ose mė mbrapa, ose nuk mund tė bėjė veprime tė caktuara ai ėshtė i dobėt. Nėse gishti ėshtė i gjatė dhe i drejtė ai ėshtė i fortė.

Njė gisht i madh i fortė nė dorėn tuaj dominuese tregon qė ju po luftoni pėr sukses nė profesionin tuaj.

Njė gisht i fortė tregues tregon pėr interesimin tuaj nė fuqi, forcėn e karakterit, dhe mendjemprehtėsi.

Nėse gishti i mesit ėshtė i fortė ai tregon pėr pėrgjegjėsitė, efiēencėn, konfidencėn, rritjen dhe pavarėsinė.

Nėse gishti i unazės sė dorės dominuese ėshtė i fortė tregon pėr anėn tuaj artistike dhe shprehjen e vetvetes.

Nėse gishti i vogėl i dorės dominuese ėshtė i fortė ju keni aftėsi tė mira komunikative.

Shembull: Nėse keni gishtin e madh dhe gishtin e mesit tė fortė nė dorėn tuaj dominuese, atėherė ju mundėsisht jeni efiēentė, i pėrgjegjshėm, dhe person profesional qė mund tė pėrmbushė mė shumė gjėra sesa ambiciet e tij.

Vini re formėn e thonjve tuaj

Forma e rrumbullakėt e thojit tregon qė ju dėshironi paqe nė lidhje me tė tjerėt dhe ju keni frikė nga mosaprovimi.

Thonjtė katrorė tregojnė qė ju jeni preēiz dhe nuk e pėlqeni paqartėsinė.

Thonjtė me formė trapezi tregon qė ju favorizoni zgjuarsinė dhe nuk pėlqeni mėnyrat e pėrdorura nga tė tjerėt.

Thonjtė me majė tregojnė qė ju pėlqeni tė hiqni dorė nga aktivitetet praktike pėr tė pėrdorur aktivitete tė fshehura.

Shikoni hapsirat mes gishtave

Vendosni duart nė njė sipėrfaqe tė sheshtė ose mbajeni atė pėrballė jush.

Nėse gishtat tuaj janė shumė tė hapur nga njėri tjetri, ju jeni i pavarur dhe pėrballeni shpesh me eksperimentet.

Nėse gishtat tuaj nuk hapen shumė, ju jeni i matur, i kujdesshėm, dhe i vetėpėrmbajtur.

Nėse gishti i unazės ėshtė i ndarė nga gishti i mesit, ju jeni i vėshtirė tė influencoheni. Nėse ata janė pranė njėri tjetrit, ju keni tendencėn tė jetoni nė pritshmėritė sociale dhe tė ndiqni rregullat.

Shikoni distancėn mes gishtit tė unazės dhe gishtit tė vogėl. Nėse hapsira ėshtė e madhe ju keni tendencėn tė shmangni bisedat serioze dhe vendimet qė kanė impakt nė punė dhe nė marrėdhėniet nė familje. Nėse hapsira ėshtė mesatare, ju jeni njė mendues i pavarur me dhunti aventuriere.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
_P9)>

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.