Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Horoskopi pėr muajin Dhjetor

Ju tregojmė horoskopin pėr muajin Dhjetor tė parashikuar nga astrologu mė i mirė Britanik Russell Grandt.

Ju tregojmė horoskopin pėr muajin Dhjetor tė parashikuar nga astrologu mė i mirė Britanik Russell Grandt.
Ju tregojmė horoskopin pėr muajin Dhjetor tė parashikuar nga astrologu mė i mirė Britanik Russell Grandt.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 03/12/2016 22:43

Dashi

Do tė jetė e vėshirė tė hiqni dorė nga njė ėndėrr e juaja nė fillim tė Dhjetorit. Mundohuni tė mos dekurajoheni kur njė figurė autoritare tju kritikojė pėr pėrpjekjet tuaja prej fillestari. Durimi dhe kėmbėngulja do tė shpėrblehen. Fatmirėsisht, miqtė do tė jenė shumė mbėshtetės nė pjesėn e pare tė muajit. Pyesni njerėzit tuaj tė dashur pėr ndihmė, kur tė ndiheni nė vėshtirėsi. Njė njeri vizionar do tju japė disa kėshilla pėr njė projekt kreativ, dhe ju duhet tė dėgjoni kėshillat e tij. Hėna e Plotė nė datėn 14 do tė sjellė lajme emocionuese pėr familjen tuaj. Kėto lajme ju mund ti festoni. Shfrytėzoni mundėsinė pėr tu rilidhur me njerėzit tuaj tė afėrt dhe tė dashur. Gjatė pjesės sė dytė tė muajit, ju do tė provoni tė mos jeni shumė i dukshėm. Pėrveē kėtyre pėrpjekjeve, njė person i fuqishėm do tė kėrkojė qė ju ta ndihmoni me njė projekt tė rėndėsishėm. Mos u suprizoni kur rroga tju rritet, ose tju ofrohet njė punė me profil mė tė lartė nė datėn 29 Dhjetor. Hėna e Re do tė ndihmojė qė ju tė pėrjetoni njė rritje tė madhe nė karrierė.

Demi

Njė punė nė grup mund tė jetė shumė stresuese gjatė fillimit tė muajit Dhjetor. Do tė jetė e pamundur tė bėni njė punė tė mirė me kaq shumė opinione konfliktuese. Fatmirėsisht, ju mund tė lini njė pėrshtypje tė mirė tek figurat autoritare duke bėrė njė pėrpjekje tė pavarur. Krijimi i njė produkti apo shėrbimi unik gjatė pjesės sė pare tė muajit ėshtė shumė e kėshillueshme. Hėna e Plotė nė datėn 14 do tju ndihmojė tė fitoni para shtesė. Pėrdoreni kėtė shumė parash pėr tė blerė njė makinė tė re ose njė kompjuter. Pjesa e dytė e muajit do tė bėjė tė mundur qė ju tė zgjeroni horizontet tuaja. Bėni njė udhėtim argėtues rreth datės 29. Kėshtu Hėna e Re do tė bėjė tė mundur tė shkėputeni nga rutina e vjetėr. Eksploroni njė vend tė njohur pėr bukuritė natyrore qė ka, kėshtu ju do tė mund tė frymėzoheni. Merrni me vete shoqėri me tė cilėn shkoni mirė.

Binjakėt

Do tė jetė e vėshtirė tė merrni njė pėrgjigje tė mirė nga shefi juaj gjatė fillimit tė Dhjetorit. Ju mund tė ngatėrroheni shumė gjatė fillimit tė muajit. Pėrgatituni tė filloni njė pune qė nga pikėnisja. Kjo situatė do tė jetė stresuese, por askush nuk do tju ndihmojė. Mundohuni tė mėsoni nga njė koleg mė i vjetėr qė ka mė shumė eksperiencė. Duke menduar nė mėnyrė filozofike dhe logjike ju do tė bėheni njė antar me shume vlerė i skuadrės. Hėna e Plotė nė datėn 14 ėshtė ideale pėr tu angazhuar seriozisht. Ėshtė e mundur qė ju tė fejoheni ose tė martoheni. Nėse jeni nė njė lidhje serioze, ju mund tė ndėrmerrni njė partneritet biznesi sė bashku. Ju mund tė konfliktoheni me dikė gjatė pjesės sė dytė tė muajit. Hėna e Re nė datėn 29 do tju japė ju fuqinė pėr ti komunikuar disa fakte tė forta njė njeriu tė dashur qė ka nevojė pėr ndihmė. Mos i kurseni fjalėt.

Gaforrja

Do tė jetė e vėshtirė tė gjeni punėn e ėndrrave nė fillim tė Dhjetorit. Jeta juaj dashurore do tė ecė shumė mė mirė. Nėse sapo keni takuar dikė qė e pėlqeni, ju duhet tė jeni agresori. Mos kini frikė tė ndiqni dėshirat e zemrės. Shpenzimi i kohės me tė dashurit tuaj do tė bėjė qė sfidat profesionale tė jenė mė tė menaxhueshme. Hėna e Plotė nė datėn 14 do tė lejojė qė ju tė pushoni, qetėsoheni dhe rikuperoheni nga njė angazhim stresues. Kjo mund tė jetė njė kohė e mirė pėr ti menduar gjėrat mė thellė. Gjatė pjesės sė dytė tė muajit, ju do tė ecni nė mėnyrė solide drejt karrierės suaj. Ju mund tju duhet tė punoni me kohė shtesė gjatė pjesės sė dytė tė muajit. Fatmirėsisht tė dashurit tuaj do tė jenė shumė mbėshtetės. Jeni beqar? Ju mund tė takoni dikė special rreth datės 29, kur Hėna e Re tėrheq mė shumė vėmendje romantike. Nėse e keni njė partner, shkoni nė njė udhėtim sė bashku.

Luani

Jini realistė nė lidhje me romancėn nė fillim tė Dhjetorit. Ēlirimi i dėshirės pėr perfeksion do ta bėjė jetėn tuaj personale mė shumė shpėrblyese. Puna me njė partner ėshtė shumė e kėshillueshme gjatė gjysmės sė parė tė mujit. Bashkėpunimi me dikė qė ėshtė shumė logjik do tė lejojė qė ju tė arrini lartėsi tė reja. Hėna e Plotė nė datėn 14 do tė sjellė pėrfundime tė suksesshme nė njė projekt nė grup. Pėrdoreni kėtė sukses si lanēim drejt punėve tė reja mė tė mėdha dhe mė tė mira. Jini i hapur ndaj metodave tė reja tė mėsimit tė gjėrave gjatė pjesės sė dytė tė muajit. Nėse qėndroni i durueshėm, ju do tė shikoni qė kjo metodė ėshtė produktive. Hėna e Plotė nė datėn 29 ėshtė perfekte pėr fillimin e njė regjimi fitnesi. Bėrja e ushtrimeve fizike do tju japė ju njė shkėlqim atraktiv qė ėshtė e vėshtirė ti rezistosh. Njė punė e qėndrueshme do tė jetė e juaja me shumė pak mundim. Shfrytėzojeni kėtė mundėsi pėr tė ndėrtuar pak siguri financiare pėr ju dhe tė dashurit tuaj.

Virgjėresha

Rrespektoni dėshirat pėr privatsi tė njerėzve tuaj tė dashur nė ditėt e para tė Dhjetorit. Fokusimi nė punė do tė jetė njė shpėrqėndrim i mirėpritur gjatė gjysmės sė parė tė muajit. Ju do tė bėni njė progres tė madh me njė detyrė qė kėrkon talentin tuaj kreativ. Ndjekja e njė feste do tė sjellė shumė kėnaqėsi. Pėrfitoni nga kjo festė pėr tu afruar me njerėzit tuaj tė dashur dhe pėr tė krijuar harmoni mes jush. Hėna e Plotė nė datėn 14 shėnon njė pikė kthese nė jetėn tuaj personale. Kjo ėshtė njė periudhė shumė e mirė pėr tė shitur apo blerė njė pronė. Vendosja juaj nė njė vend me bukuri tė shumta natyrore do tė jetė frymėzuese. Nėse po kėrkoni pėr dashuri, ju mund ta gjeni atė gjatė gjysmės sė dytė tė muajit. Ju duhet tė luani rolin e agresorit nė kėtė marrėdhėnje. Paratė nga njė kredi, grant ose shkolle mund tė vijne tek ju gjatė gjysmės sė dytė tė muajit. Hėna e Re nė datėn 29 ju fton ju tė lanēoni njė projekt kreativ.

Peshorja

Puna nuk do tė pėrmbushė dėshirat tuaja kreative gjatė ditėve tė para tė Dhjetorit. Jeta juaj dashurore do tė jetė shumė mė premtuese. Nėse jeni beqar, ju mund tė takoni dikė tė veēantė nė njė event sportiv ose nė palestėr. Jeni nė njė lidhje? Partneri juaj do tju frymezojė qė tė zhvilloni talentin tuaj artistik. Ndjekja e njė kursi muzike ose shkrimi do tju japė ju shumė frymėzim rreth mesit tė muajit. Hėna e Plotė nė datėn 14 do tė sjellė pėrfundime tė suksesshme nė njė ēėshtje ligjore. Do tė jetė njė ēlirim lėvizja nė gjėra mė tė dukshme. Fokusohuni nė shtėpinė tuaj gjatė gjysmės sė dytė tė muajit. Kalimi i kohės me punėt e shtėpisė do tė shpėrblehet. Shpikni njė recetė tė re, ftoni miqtė pėr njė festė nė mbrėmje, ose organizoni njė bashkim familjar. Nė datėn 29, Hėna e Re mund tė bėjė tė mundur qė ju tė zhvendoseni me shtėpi. Shfrytėzoni kėtė mundėsi pėr tė gjetur njė vend qė shėrben si njė parajsė e rehatshme larg nga jeta publike.

Akrepi

Mos u vini nėn presion pėr tė blerė dhurata tė shtrenjta nė fillim tė Dhjetorit. Ėshtė mė mirė tė ruani burimet tuaja. Kėrkesat e karrierės do tju mbajnė ju tė zėnė gjatė gjysmės sė parė tė muajit. Nėse i luani letrat tuaja mirė, ju mund tė fitoni njė pozicion pune qė paguhet mirė. Negociatat pėr pagėn mund tė jenė tensionuese, por qėndroni i qetė. Ju do tė jeni i aftė tė fitoni paratė qė dėshironi duke qėndruar i qetė. Hėna e Plotė nė datėn 14 do tė sjellė disa para shtesė nga trashėgimnia, ēėshtje ligjore ose siguracionet. Shpenzojini kėto para nė pajisje dhe rroba qė mund tju duhen nė tė ardhmen pėr karrierėn tuaj. Rezistojini dėshirės pėr tė bėrė pushim nga puna gjatė gjysmės sė dytė tė muajit, ose ju mund tė bėni armiq tė fuqishėm. Ėshtė mė mirė tė bėni pjesėn tuaj dhe ofroni ndihmė kolegeve qė kanė vėshtirėsi me kryerjen e detyrave tė tyre. Hėna e Re nė datėn 29 do tė bėjė tė mundur qė ju tė fitoni aftėsi tė vlefshme. Zgjeroni repertorin tuaj.

Shigjetari

Familja nuk do tė jetė shumė mbėshtetėse nė fillim tė Dhjetorit. Ju duhet tė jeni mbėshtetės i vetes tuaj, veēanėrisht nėse po planifikoni njė levizje jo tė menduar mirė. Dhėnia e parave pėr njė rast tė mirė do tju japė njė mėsim tė ri nė jetė. Mundohuni gjithashtu tė bindni rrjetin tuaj social pėr tė ndihmuar nė njė segment vulnerabėl tė shoqerisė. Suksesi juaj do tė bėjė tė mundur qė ju tė ndėrtoni zyrėn tuaj ose tė ndryshoni njė ligj tė brendshėm. Hėna e Plotė nė datėn 14 do tė shėnojė njė pikė kthese nė njė marrėdhėnie intime. Ju mund tė fejoheni ose martoheni. Ose ju mund tė bėni njė partneritet biznesi. Pjesa e dytė e Dhjetorit do tė jetė e mbushur me mundėsi emocionuese pėr bėrjen e parave. Ju mund tė fitoni njė punė tė mrekullueshme rreth datės 29. Pėrdorni tė ardhurat qė do tė merrni pėr tė blerė shtėpinė e ėndrrave. Ju gjithashtu mund tė shkoni nė njė udhėtim shpirtėror nė fund tė muajit.

Bricjapi

Jini i kujdesshėm nė dėrgimin e email-eve sensitive nė ditėt e para tė Dhjetorit. Kontrolloni mirė adresat para se tė shtypni Dėrgo. Gjėja e fundit qė ju doni ėshtė qė informacioni konfidencial tė pėrfundojė nė duart e gabuara. Mundėsitė fitimprurese do tė gėlojnė gjatė pjesės sė parė tė muajit. Kjo ėshtė njė kohė shumė e mire pėr tė fituar njė punė tė mrekullueshme, pėr tė rritur ēmimet, ose pėr tė kėrkuar rritje tė pagės. Hėna e Plotė nė datėn 14 do tė shėnojė njė pikė kthese emocionuese nė njė marrėdhėnie intime. Ju do tė jeni tė aftė ti jepni disa pėrgjegjėsi partnerit tuaj tė dashur. Nėse jeni beqar, ju mund tė takoni dikė special nė njė librari ose klasė. Mos bėni premtime qė nuk mund ti mbani tek punėdhėnėsi juaj gjatė gjysmės sė dytė tė Dhjetorit. Pėrgjegjėsitė familjare do tju mbajnė ju pranė shtėpisė. Mund tju duhet qė tė bėni disa reduktime nė ngarkesėn tuaj tė punės. Hėna e Re nė datėn 29 do tė bėjė tė mundur qė ju tė ndryshoni pamjen tuaj. Adoptimi i njė aparence mė me stil do tė jetė fuqidhėnėse.

Ujori

Ju mund tė jeni ngushtė me paratė gjatė fillimit tė Dhjetorit. Mėnyra mė e mirė pėr tė rritur tė ardhurat tuaja ėshtė tė ndani me tė tjerėt talentet tuaja. Ju mund tė gjeneroni shumė para nga biznesi me njė fushatė promocionale shumė origjinale. Gjysma e parė e muajit do tju kujtojė qė marrėdhėniet janė mė tė rėndėsishme se paratė. Kur ju tė ndiheni i pasigurtė, kėrkoni mbėshtetjen e njerėzve tuaj tė dashur. Hėna e Plotė nė datėn 14 do tė sjellė pėrfundime tė sukseshme pėr njė projekt kreativ nėse ju i luani letrat tuaja mirė. Ju do tė jeni tė aftė tė shisni punėdoret tuaja me pėrfitime tė mėdha. Jeni beqar? Ju mund tė takoni dikė special fare rastėsisht. Karizma juaj do tė jetė e fuqishme gjatė pjesės sė dytė tė muajit. Shfrytėzoni mundėsitė pėr tė kerkuar ndere, pėr tė aplikuar pėr kredi ose pėr tė fituar zemra. Hėna e Re nė datėn 29 do tė bėjė tė mundur qė ju tė shijoni aktivitete qė mund ti bėni edhe vetėm. Arratisja nga sytė e publikut do tė jetė njė ēlirim i thellė.

Peshqit

Do tė jetė e vėshtirė tė bindni njė figurė autoritare pėr aprovim gjatė fillimit tė Dhjetorit. Nė vend qė tė provoni tė impresiononi shefin tuaj, vazhdoni tu bindeni instikteve tuaja. Edhe pse metodat tuaja janė jokonvencionale, ato sjellin rezultate impresive. Jepini punėdhėnėsit tuaj mundėsinė pėr tė njohur fuqitė dhe dobėsitė tuaja unike. Hėna e Plotė nė datėn 14 do tė bėjė tė mundur qė ju tė rivendoseni ose tė bėni ndryshime nė jetėn tuaj shtėpiake. Ju duhet tė keni mė shumė privatsi nė jetėn tuaj pėr tė pakėsuar stresin. Ju duhet tė vendosni njė barrierė tė fortė mes jetės private dhe publike. Vendosja e njė diete tė shėndetshme do tė forcojė perspektivat e karrierės. Mos u suprizoni nėse pėrftoni njė rritje page, promovoheni ose tė dyja sė bashku gjatė pjesės sė dytė tė muajit. Hėna e Re nė datėn 29 ėshtė ideale pėr planifikimin e njė feste tė madhe. Ju do tė shijoni pėrpilimin e listės sė tė ftuarve, bėrjen e pazarit pėr servirjet dhe ēdo gjė tjetėr qė ka lidhje me kėtė festė. Pyesni miqtė e besueshėm tė bėjnė disa gjėra tė vogla pėr tju ndihmuar.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
VG/;

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė