Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Horoskopi javor 12 - 18 Shkurt 2018. Ja ēfarė ka rezervuar fati pėr ju.

Parashikimi i yjeve pėr javėn 12-18 shkurt nga Paolo Fox.

Horoskopi javor 12 - 18 Shkurt 2018. Ja ēfarė ka rezervuar fati pėr ju.
Horoskopi javor 12 - 18 Shkurt 2018. Ja ēfarė ka rezervuar fati pėr ju.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 12/02/2018 11:38

Dashi

Pėrqendrohuni nė gjithēka qė meriton vėmendjen tuaj, sepse mė pas gjėrat do tė jenė disi tė paqarta. Bėni kurajė dhe merrni iniciativėn, duke pėrfituar kėsisoj nga prania e Hėnės sė re nė shenjėn tuaj. Mos u tregoni tė nxituar pėr t'u dhėnė zgjidhje problemeve qė mund tė hasni ditėn e shtunė dhe mundohuni qė gjithsesi tė mos bini shumė nė sy derisa tė sheshoni ēdolloj mosmarrėveshjeje.

Demi

Zhvendosja e Venusit do t'ju ndihmojė tė ndiheni mė tė lehtėsuar, tė etur pėr tė kuptuar se ēfarė po ndodh rreth jush dhe qė puna tė mos ju duket mbytėse. S'do tė hasni asnjė pengesė nė aspektin profesional dhe nė ēėshtjet personale. Dita e enjte do tė jetė e mbarė falė pranisė sė Saturnit dhe Hėnės sė re. Fundjava parashikohet tė jetė e shkėlqyer, sepse Dielli dhe Mėrkuri do tė kalojnė nė shenjėn tuaj.

Binjakėt

Falė ndikimit qė ushtron Mėrkuri, do t'ju duhet tė bėni mė shumė kujdes pėr sa i takon marrėdhėnieve tuaja intime dhe shoqėrore. Tė enjten do tė gjeni forcėn pėr tė ndryshuar dhe pėr tė vazhduar pėrpara falė ndikimit tė Hėnės sė re nė shenjė. Kalimi i Diellit dhe Mėrkurit nė shenjėn tuaj ditėn e diel ėshtė njė ftesė e qartė se duhet t'i ulni disi ritmet. Sinjale tė tilla s'mund t'i injoroni.

Gaforrja

Hėna dhe Saturni do tė jenė protagonistėt e vėrtetė nė ditėt nė vazhdim. Falė ndikimit tė tyre do tė jeni mė tė vėmendshėm dhe veēanėrisht tė ndjeshėm ditėn e hėnė. Kalimi i Hėnės sė re nė shenjėn tuaj aty nga mesi i javės do tė ndikojė qė tė jeni mė altruistė ndaj atyre qė keni pėr zemėr. Kjo do t'ju ndihmojė qė dhe vetė tė jeni nė humor. Prania e Diellit dhe Mėrkurit nė fundjavė do t'ju ndihmojė qė tė keni fat. Ėshtė koha tė hidheni nė veprim.

Luani

Ka ardhur momenti qė tė mendoni pėr mirėqenien tuaj. Tė mėrkurėn do tė jeni tė vėmendshėm ndaj sinjaleve tė Uranit, planetit qė na bėn tė jemi rebelė dhe ndoshta dhe pak tė paduruar. Ndjeni nevojėn pėr ndryshim dhe pėr t'i bėrė punėt me hov. Por duhet tė prisni deri ditėn e diel pėr t'u ndier vėrtet tė qetė dhe qė tė mund tė thoni se nė fund tė fundit kjo e tashme ju pėlqen.

Virgjėresha

Maturia s'do tė jetė asnjėherė e tepruar gjatė ditėve nė vazhdim. Sidomos ditėn e martė, do t'ju duhet tė bėni kujdes qė tė mos debatoni me tone tė larta me kė nuk ėshtė dakord me ju. Tė enjten do tė jeni tė paparashikueshėm falė pranisė sė Uranit dhe Hėnės sė re nė shenjėn tuaj. Do tė merrni iniciativėn pėr tė shmangur problemet dhe pėr t'i bėrė parapritė diēkaje qė nuk ju pėlqen. Nė fundjavė tregohuni tė vėmendshėm ndaj dikujt qė ka nevojė pėr ngrohtėsinė tuaj.

Peshorja

Edhe pse Venusi mund tė mos jetė mė ndėr planetėt qė ju favorizojnė, do ta gjeni gjithsesi forcėn pėr tė bėrė pėrpara. Prania e Diellit dhe Mėrkurit nė shenjėn tuaj do tė ndihmojnė qė tė ndjeni ngrohtėsi gjatė kėtij muaji tė dimrit. Aty nga mesi i javės do tė ndjeni dėshirėn pėr tė organizuar diēka interesante pėr nė fundjavė dhe do t'ia dilni mbanė. Mos u shkurajoni tė shtunėn prej atyre qė nuk ju japin pėrgjigje tė qarta. E diela do tė jetė njė ditė e qetė.

Akrepi

Mundohuni ta shfrytėzoni nė favorin tuaj forcėn qė ndjeni falė ndikimit tė planetėve. Merrni iniciativėn pėr sa i takon jetės tuaj private dhe familjare. Reagoni sidomos ditėn e enjte ndaj atyre qė duan t'i lėnė gjėrat ashtu siē janė. Tė premten merrini gjėrat me qetėsi, sepse Neptuni do tė ndikojė qė tė jeni disi tė shpėrqendruar. Shijojeni fundjavėn, sepse prania e tij nė shenjėn tuaj do tė bėjė qė tė ndjeni paqe shpirtėrore.

Shigjetari

Mbase mund tė mos ju pėlqejė shumė situata nė tė cilėn ndodheni, por nuk do tė jeni indiferentė ndaj pranisė sė Hėnės sė re nė shenjėn tuaj aty nga dita e mėrkurė dhe e enjte. Kjo do tė ndikojė qė tė korrigjoni diēka nė marrėdhėnien tuaj me tė tjerėt dhe kjo ka pėr t'u pėlqyer edhe atyre. Ēdo lloj demonstrimi i forcės dhe i energjive ditėn e shtunė do tė ishte i gabuar.

Bricjapi

Do tė kuptoni se tė tjerėt kanė konsideratė tė lartė pėr ju dhe do t'ju shikojnė si njė njeri me tė cilin mund tė konsultohen. Saturni do tė jetė nė shenjėn e Bricjapit ditėn e shtunė dhe do tė ndjeni se do tė jeni tė pėrfshirė nė zgjedhje dhe vendime qė s'kanė lidhje tė drejtpėrdrejtė me ju. Tė enjten, falė ndikimit tė Venusit dhe Saturnit, do tė jeni nė gjendje tė mbani nė kontroll jetėn private e profesionale. Nė fundjavė do t'u pėrkushtoheni vetėm gjėrave tė bukura.

Ujori

Do tė jenė tė shumtė planetėt qė do tė ndikojnė nė shenjėn tuaj gjatė kėsaj jave. Duke filluar nga dita e martė, Mėrkuri do tė jetė mes yjeve tuaja, duke zbehur disi ndikimin e Jupiterit qė ju bėnte tė ishit kėrkues. Gjithashtu, prania e Diellit do tė ndikojė qė tė shihni me optimizėm drejt sė ardhmes. Falė ndikimit tė Hėnės sė re do tė ndiqni kėshillat e dikujt qė e respektoni. Por pas sė dielės nuk do ta keni mė kėtė trajtim tė veēantė prej qiellit.

Peshqit

Duhen edhe pak ditė qė tė fillojė njė sezon i favorshėm pėr ju. Bėni kujdes ditėn e martė kur pėrballja mes Mėrkurit dhe Jupiterit do t'ju bėjė jotolerantė ndaj tė tjerėve. Do tė zbaviteni duke parė dikė qė angazhohet pėr t'u dhėnė zgjidhje problemeve, por nuk do tė pėrfshiheni pėr tė dhėnė mendimin tuaj personal. Fundjava do tė jetė periudha mė e pėrshtatshme pėr tė marrė iniciativa, falė pranisė sė Venusit dhe Neptunit nė shenjė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
i+b9

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė