Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Fakte pėr kafshėt

Disa fakte pėr kafshė tė ndryshme nė botė.

Fakte pėr kafshėt
Fakte pėr kafshėt
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 24/10/2016 21:17

Panda nuk ka njė vend specifik pėr tė fjetur. Ata mund tė flenė kudo dhe kurdo qė ndihen tė pėrgjumur.

Tigri ėshtė i aftė tė vrasė kafshė qė janė dy herė mė tė mėdha se madhėsia e tij. Tigri ėshtė njė nga gjahtarėt mė tė rrezikshėm nė botė.

Krokodili nuk mund tė jetojė nė vende tė ftohta. Ata mund tė ngordhin nėse temperaturat bien nėn 15 gradė Celsius.

Noēka e elefantit pėrmban mė shumė se 40 000 muskuj nė tė.

Kanguri ka dėgjim tė shkėlqyer, dhe ėshtė i aftė tė lėvizė veshėt nė drejtime tė ndryshme pa lėvizur pjesėn tjetėr tė kokės.

Macet shpenzojnė mesatarisht 2/3 e ditės sė tyre nė gjumė. Pra njė mace 9 vjeēare ka qenė zgjuar vetėm 3 vite.

Njė Koala e sapo lindur ėshtė nė madhėsinė e njė bishtaje, ėshtė e verbėr dhe pa qime.

Gjeli i Detit mund tė vrapojė me shpejtėsi 40 kilometra pėr orė dhe mund tė fluturojė me shpejtėsi 88.5 kilometra pėr orė.

Kur ujku gjen njė partner ata e kalojnė jetėn sė bashku.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
=[bLC

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė