Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

A jeni i zgjuar mjaftueshėm pėr tė punuar nė kompaninė Apple?

Ju tregojmė pyetjet e preferuara tė intervistuesve tė kompanisė Apple.

Intervista e punės nė Apple ka njė problem tė thjeshtė me mollė dhe portokalle qė duhet zgjidhur pėr tė fituar vendin e punės.
Intervista e punės nė Apple ka njė problem tė thjeshtė me mollė dhe portokalle qė duhet zgjidhur pėr tė fituar vendin e punės.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 22/08/2016 20:41

Njė kandidat pėr Software Engeneer nė kompaninė Apple, i nėnshtrohet fillimisht njė testi qė tregon aftėsitė e tij analitike.

Ka 3 kuti: Kutia e parė pėrmban vetėm mollė. Kutia e dytė pėrmban vetėm portokalle, dhe kutia e tretė pėrmban mollė dhe portokalle. Por kutitė nuk e tregojnė se ēfarė kanė brenda tyre, dhe logot e tyre janė ngatėrruar. Pėr shembull: Kutia qė shkruan mollė mund tė ketė portokalle ose portokalle dhe mollė. Si mund tė identifikoni ju se ēfarė ka kutia duke marrė vetėm njė frut nga ajo kuti?

Pėr tė gjetur pėrgjigjen shikojmė pėrmbajtjen e kutive njė herė.

Zgjedhja 1: Nga kutia qė shkruan "Mollė" ju mund tė merrni njė mollė ose njė portokall. Njė mollė nėnkupton qė kutia ka mollė dhe portokalle. Por nėse merrni portokalle kutia mund tė ketė portokalle, ose mollė dhe portokalle.

Nėse keni marrė njė portokall do tė thotė qė mundėsitė janė mė tė shumta dhe kjo nuk ėshtė kutia e duhur.

Zgjedhja 2: Kutia ėshtė e emėrtuar "Portokalle". Nga kjo kuti ju mund tė tėrhiqni pėrseri njė mollė ose njė portokall. Portokalli nėnkupton qė kutia ka mollė dhe portokalle. Por nėse ėshtė njė mollė kutia mund tė ketė mollė ose mollė dhe portokalle. Pėrderisa ka disa tė panjohura nėse zgjidhni njė mollė, kjo kuti nuk ėshtė e duhura.

Zgjedhja 3: Kutia ėshtė e emėruar "Mollė dhe portokalle". Pėrsėri ju mund tė merrni mollė ose portokalle nga kutia. Njė portokall do tė thotė qė kutia ka portokalle. Nėse zgjidhni mollė nėnkupton qė kutia ka mollė.

Njerėn kuti e gjetem. Tani duhet tė kuptojmė ēfarė kanė nė tė vėrtetė kutitė e tjera.

Zgjidhja: Nėse keni zbuluar kutinė qė shkruan "mollė dhe portokalle" kutitė e tjera janė shumė tė lehta pėr tu gjetur.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
cg]i1

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė