Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

A jeni kuriozė tė njihni njė anė tjetėr tė vetes?

Ky ėshtė njė test shumė i thjeshtė dhe interesant. Pėrpara se ta nisėsh, nxirr njė fletė tė bardhė dhe njė stilolaps.

A jeni kuriozė tė njihni njė anė tjetėr tė vetes?
A jeni kuriozė tė njihni njė anė tjetėr tė vetes?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 15/02/2018 13:25

Pasi t'i kesh lexuar pyetjet, shkruaji menjėherė pėrgjigjet qė ju vijnė nė mendje. Shkruani pėrgjigjen e parė qė tė kalon nė mendje, pa u menduar gjatė.

Ju duhet laps dhe letėr para se tė filloni.

Pyetjet:

1. Imagjino sikur po shkon me dikė nė njė pyll. Kush mund tė jetė me ty nė atė udhėtim?

2. Po ecėn pėrgjatė pyllit dhe sheh njė kafshė jo shumė larg teje. Ēfarė kafshe mund tė jetė? Sa e madhe? Ēfarė do tė ndodhė pasi ta shohėsh kafshėn nė sy?

3. Vazhdon tė ecėsh nėpėr pyll. Pas njė shtegu tė ngushtė tė shfaqet pėrpara syve shtėpia e ėndrrave. Si do t'i pėrshkruaje dimensionet e saj? A ėshtė e rrethuar nga njė gardh shtėpia jote e ėndrrave?

4. Hyn nė shtėpi. Shkon nė kuzhinė dhe sheh tavolinėn e ngrėnies. Pėrshkruaje ēfarė sheh mbi tė, ose pranė saj.

5. Largohesh nga shtėpia prej derės sė pasme dhe sheh njė kupė qė qėndron ēuditshėm mbi grurė. Me ēfarė materiali ėshtė bėrė?

6. Arrin nė fund tė oborrit, nė mes tė tė cilit ėshtė njė shtėpi. Aty ėshtė njė pellg. Si ke ndėrmend ta kalosh atė pėr tė vazhduar pėrpara?

Pėrgjigjet e shpejta qė ke shėnuar nė fletė, tregojnė vlerat dhe idealet e tua.

Ja se si ta analizosh testin:

1. Personi qė po tė shoqėron nė pyll, ėshtė personi mė i rėndėsishėm i jetės tėnde.

2. Madhėsia e kafshės imagjinare qė tė shfaqet pėrpara, ėshtė nė realitet madhėsia dhe rėndesa e problemeve tė subkoshiencės tėnde. Sa mė e madhe tė jetė kafsha, aq mė e vėshtirė tė duket ty t'i pėrballosh problemet qė tė janė shfaqur nė jetė.

3. Mėnyra se si reagohet nė situata tė frikshme (kur sheh nė sy njė kafshė nė pyll), ėshtė e ndryshme. Kjo tregon edhe ndryshimin nė mėnyrėn e zgjidhjes sė problemeve nė jetė.

4. Madhėsia e shtėpisė qė ke parė, ka tė bėjė me madhėsinė e ambicieve tė tua. Nėse ėshtė shumė e madhe, ndoshta ke pritshmėri mė tė larta nė jetė. Nėse nuk ka gardh pėrreth shtėpisė, atėherė kjo tregon se ti je njė person i hapur dhe ekstremisht i lirė. Nėse ekziston gardhi, atėherė ti vlerėson hapėsirėn tėnde personale dhe pret po tė njėjtėn gjė prej tė tjerėve. Ti pret qė ata tė mos ndėrhyjnė nė gjėrat e tua personale pa lejen tėnde.

5. Nėse nė kuzhinė nuk sheh njerėz, ushqime apo lule, atėherė kjo tregon se je njė person jo i lumtur.

6. Fortėsia e materialit tė kupės tregon se sa fuqishėm i percepton ti marrėdhėniet me familjarėt e tu. Nėse kupa ėshtė prej plastike, ose letre, atėherė kjo tregon se je i shqetėsuar pėr marrėdhėniet me familjarėt e tu. Nėse kupa ėshtė prej metali, ose porcelani, atėherė nuk ke pse shqetėsohesh.

7. Madhėsia e pellgut tregon dimensionet e dėshirave tė tua seksuale. Sa mė guximtare ta zgjedhėsh mėnyrėn se si do ta kalosh atė, aq mė shumė tregon se sa i rėndėsishėm ėshtė aktiviteti seksual nė jetėn tėnde.

Ėshtė e rėndėsishme ta bėsh sėrish kėtė test njė ditė tjetėr, sepse testi nuk bazohet mbi tė dhėna tė qėndrueshme tė personalitetit, por nė gjendjen psikoemocionale tė momentit. Prandaj, rezultatet mund tė ndryshojnė brenda pak kohėsh.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
'3UiU

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė