Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė lloj inteligjence keni bazuar nė shenjėn tuaj tė horoskopit?

Ke menduar ndonjėherė se si cilėsohet inteligjenca jote? Nuk ke pse e vret mendjen se si tė pėrcaktojnė tė tjerėt sepse Perspekti tė sjell "fjalėn" e yjeve.

Ēfarė lloj inteligjence keni bazuar nė shenjėn tuaj tė horoskopit?
Ēfarė lloj inteligjence keni bazuar nė shenjėn tuaj tė horoskopit?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 26/01/2018 20:11

Secila shenjė ka inteligjencėn e saj...

Ju ftojmė ta zbuloni mė poshtė

Dashi

Ke inteligjencė dinamike, tė pėlqen tė zgjidhėsh problemet. Nuk iu druhesh sfidave, edhe kur duken si luftėra tė vėshtira.

Demi

Inteligjenca kėmbėngulėse e Demit e ndjek atė ngado. I ngadaltė nė gjykim, pėrherė nė ndjekie tė intuitės... edhe kjo ėshtė njė formė inteligjence.

Binjakėt

Shenja qė dominohet nga Mėrkuri ka aftėsi logjike dhe komunikuese. Inteligjenca e kėsaj shenje ėshtė e shpejtė dhe arsyeja e qėndrueshme dhe e saktė.

Gaforrja

Jeni shumė tė ndjeshėm ndaj dukurive tė jashtme. I vlerėsoni gjėrat sipas antenave tuaja, ky ėshtė tipari i inteligjencės sė Gaforreve.

Luani

Keni inteligjencė tė ndjeshme, dini tė kapni rastet e rėndėsishme dhe keni gjykim tė kthjellėt. Megjithatė, cilėsia juaj mė e madhe ėshtė besimi nė vete dhe dyshimi te tė tjerėt.

Virgjėresha

Keni inteligjencė praktike! Nga ana tjetėr jeni thuajse maniakė dhe kėrkoni qė gjithēka tė jetė nė perfeksion. Megjithatė, nuk i ke vetėm fjalė, i bėn mendimet realitet.

Peshorja

Aftėsia juaj pėr tė marrė nė dorė situatat ju bėn tė cilėsoheni me inteligjencė diplomatike. Di tė jesh dakord me tė gjithė, por mbi tė gjitha arrin tė rregullosh edhe marrėdhėniet mė ekstreme.

Akrepi

Vullneti, logjika dhe rezistenca janė cilėsitė e akrepit. Ėshtė instiktiv dhe ka njė formė inteligjenve tė thellė qė e pėrdor si mundėsi mbijetese. Akrepi di ta gjejė zgjidhjen me intuitė.

Shigjetari

Ke inteligjencė tė kthjellėt e tė gjallė. Nuk tė pėlqen tė qėndrosh nė njė vend dhe di t'i bėsh mirė llogaritė e tua. Ke objektiv tė qartė dhe di mėnyrėn e duhur pėr ta arritur.

Bricjapi

Je i prerė pėr studime dhe punė tė vazhdueshme. Nuk lodhesh sė dėgjuari dhe inteligjenca juaj ėshtė meditative. Reflekton shumė, por je edhe njeri qė i mat e peshon mirė gjėrat pėrpara se t'i bėsh apo thuash.

Ujori

Shenja e Ujorit dominohet nga Saturni dhe ndonjėherė ėshtė nėn ndikimin e Uranit. Saturni ėshtė planeti i llogjikės ndėrsa Urani cilėsohet si planeti qė i bėn shenjat rebele dhe antikomformiste. Kėto janė edhe tiparet e inteligjencės tėnde.

Peshqit

Inteligjenca e Peshqve ėshtė instiktive dhe racionale sepse janė shumė tė ndjeshėm. Forca juaj ėshtė magnetike dhe e thellė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
H1>eN

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė