Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Muaji i lindjes tregon ēfarė personi jeni dhe ēfarė ju pret nė jetė

Muaji i lindjes mund tė zbulojė karakterin tuaj, tė metat dhe pėrparėsitė, mirėpo edhe cila punė ėshtė ideale pėr ju.

Muaji i lindjes tregon ēfarė personi jeni dhe ēfarė ju pret nė jetė
Muaji i lindjes tregon ēfarė personi jeni dhe ēfarė ju pret nė jetė
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 16/01/2018 18:23

Shikoni se ēfarė tregon muaji juaj i lindjes pėr personalitetin tuaj:

Janari

Nėse jeni tė lindur nė Janar, atėherė jeni shumė analitikė, tė pavarur dhe lider tė lindur. Mirėpo nuk ėshtė kjo e gjitha, jeni shumė kreativė, karizmatikė, kokėfortė, ambiciozė dhe seriozė.

Jeni tė njohur pėr mėnyrėn e tė organizuarit, pėr saktėsi, punė tė palodhshme dhe menēuri. Dini se si tė tjerėt t'i bėni tė lumtur, sepse u kushtoni kujdes imtėsive.

Shkurti

Personat e lindur nė kėtė muaj do tė kalojnė njė pjesė tė mirė tė jetės nė kėrkim tė personit tė posaēėm. Interesoheni shumė pėr tė tjerėt dhe jeni tė lindur tė bėheni prindėr.

Jeni tė qetė, tė turpshėm, modestė, tė bindur dhe temperamentė. E doni lirinė tuaj, mirėpo ėshtė lehtė t'ju lėndojnė tė tjerėt.

Marsi

Ju jeni tė paracaktuar pėr festa dhe do tė fitoni shumė para. Mirėpo, keni prirje pėr pabesi tė formave tė ndryshme tė varėsisė. Jeni shumė tė kėndshėm, tė zjarrtė dhe tė sinqertė.

Tė tjerėt ju konsiderojnė person tė besueshėm, ndėrkaq adhuroni udhėtimet, kujdesin dhe tė gjitha gjėrat, tė cilat kanė tė bėjnė me rregullimin e shtėpisė.

Prilli

Jeni shumė kokėfortė, impulsivė dhe dėshironi tė urdhėroni. Megjithatė, posedoni karizėm tė natyrshėm dhe jeni tė rrethuar me miq. Jeni kreativė, inteligjentė dhe dinamikė.

Maji

I respektoni autoritetet dhe e vlerėsoni martesėn. Kėnaqeni tė kaloni kohėn vetėm dhe keni ndjenja tė thella.

Dėshironi tė ėndėrroni dhe keni imagjinatė tė shkėlqyeshme. Mirėpo kjo nuk ėshtė e gjitha, jeni jashtėzakonisht atraktivė dhe dėshironi tė lexoni dhe tė udhėtoni.

Qershori

Nėse jeni tė lindur nė qershor, jeni romantikė, por edhe xhelozė. Jeni dashnor i shkėlqyeshėm, jeni tė butė, tė kulturuar, spirituozė dhe dėshironi tė flisni.

Pėr kėtė karakterin e fundit, keni prirje pėr thashetheme.

Korriku

Personat e lindur nė kėtė muaj janė tė sinqertė, sarkastikė, ekscentrikė dhe misteriozė.

Shpesh keni ndryshim humori dhe nuk keni kurrfarė problemesh me mėsimet dhe me gjetjen e miqve tė rij.

Gushti

Vlerėsoni jashtėzakonisht martesėn, posedoni shpirt pėr punė ekipore dhe i inspironi tė tjerėt. Jeni atraktivė, tė guximshėm, shpirtgjerė dhe adhuroni tė bėni shaka. Me atė rast, paratė arrijnė deri te ju pa probleme tė mėdha dhe tė tjerėt pėr kėtė shkak mund t'ju xhelozojnė.

Jeni tė talentuar pėr art, muzikė dhe shkathtėsi mbrojtėse luftarake.

Shtatori

Ju jeni inteligjentė, fleksibilė, spirituozė dhe tė kujdesshėm. Jeni shumė tė qetė,u kushtoni kujdes imtėsive, jeni tipa tė organizuar dhe inteligjentė.

Posedoni tendencėn qė tė analizoni tepėr situatat e caktuara dhe ndodh qė ndonjėherė tė hasni nė vėshtirėsi.

Tetori

Personat e lindur nė kėtė shenjė janė tė lindur nėn yllin e fatit, janė liderė tė mirė dhe dėshirojnė tė llafosin. Mirėpo, juve shumė shpejt mund t'ju hidhėrojnė dhe adhuroni tė ėndėrroni.

Jeni tė sinqertė, tė ndershėm dhe gjithmonė keni mendimin tuaj.

Nėntori

Ju jeni empatikė, pozitivė, unikė dhe gjithsesi  brilantė. Jeni shembull pėr tė tjerėt, sepse jeni tė guximshėm dhe shpirtgjerė.

Mirėpo, kjo nuk ėshtė e gjitha, jeni tė zellshėm, kokėfortė dhe romantikė.

Dhjetori

Personat e lindur nė kėtė muaj e duan jetėn tė sigurt, janė patriotė, dorėlirė dhe tė sinqertė.

Nuk dėshirojnė tė shtiren para tė tjerėve dhe i urrejnė pėrkufizimet.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
i!f;D

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė