Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Horoskopi pėr muajin Maj 2018. Shenjat qė do tė kenė njė muaj tė mrekullueshėm janė...

Perspekti ju sjell horoskopin pėr muajin Maj 2018. Njihuni me parashikimin pėr punėn, dhe ndjenjat, dhe si do ecė ky muaj pėr tė lindurit e ēdo shenje.

Horoskopi pėr muajin Maj 2018. Shenjat qė do tė kenė njė muaj tė mrekullueshėm janė...
Horoskopi pėr muajin Maj 2018. Shenjat qė do tė kenė njė muaj tė mrekullueshėm janė...
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 01/05/2018 14:31

Dashi

Dashuria:

Tensioni dhe agresioni prezent tek ju do ta bėjė jetėn nė ēift tė trazuar. Nuk do tė jetė e lehtė pėr tė vazhduar njė histori tė lėkundur dashurie, por ata qė nuk duan tė heqin dorė nga shansi pėr tė rimarrė balancėn dhe harmoninė do tė duhet tė largojnė nga zemra dyshimet dhe zemėrimin. Nė kėto raste, gjėja mė e mirė ėshtė tė qėndroni pak vetėm, tė pėrpiqeni tė gjeni atė paqe tė brendshme qė mė pas do tė ndihesh nė harmoni me pjesėn tjetėr tė botės. Pėr ata qė janė vetėm yjet parashikojnė shumė arritje, veēanėrisht nga data 20 Maj e nė vazhdim, kur Venusi me dashamirėsinė e tij do t'ju ndezė zemrat flakė.

Puna:

Sfida tė reja dhe demonstrime presin Dashėt nė kėtė muaj maj. Shumė do tė duhet tė luftojnė pėr tu vėnė re dhe me Saturnin dhe Plutonin nė Bricjap gjėrat nuk do tė jenė aspak tė lehta. Ėshtė njė periudhė e ndryshimeve dhe nėse ajo qė ende po bėni nuk ju kėnaq, ju keni tė gjitha kėrkesat e nevojshme pėr tė marrė drejtime tė tjera. Nga dekada e dytė e muajit, pėrparimet nė frontin profesional do tė sjellin promovime dhe ēmime. Megjithatė, ėshtė e rėndėsishme tė bėni zgjedhjet e duhura pėr tė marrė rezultatet e dėshiruara: Urani nė shenjė premton rritje tė qėndrueshme dhe sukses.

Demi

Dashuria:

Nė kėtė muaj Urani do tė hyjė nė shenjė dhe do t'ju shtyjė drejt kthimeve tė guximshme jo vetėm nė fushėn profesionale, por edhe nė atė sentimentale. Dashuria ėshtė padyshim njė nga pikat mė delikate tė vėmendjes dhe duhet tė pėrveshėsh mėngėt pėr t'i bėrė gjėrat tė shkojnė nė rrugėn e duhur. Mundėsia e martesės ose bashkėjetesės do tė bėhet konkrete edhe nėse nė shumė histori prezenca e njė partneri/e rebel mund tė kompromentojė gjithēka. Por nėse kjo ėshtė pjesė e projekteve tuaja do tė keni sukses. Nėse vuani nga njė zhgėnjim i keq, bėhuni gati pėr t'u kthyer nė lojė. Edhe pėr beqarėt do tė ketė takime tė veēanta qė do tė rihapin zemrėn pėr dashuri!

Puna:

Me Jupiterin nė opozitė herė pas here entuziazmi do tė shembet, por pėr fat tė mirė me Saturnin dhe Plutonin, nuk do tė braktiseni kurrė. Puna, edhe nėse do tė jetė pak e dobėt, do t'ju japė kėnaqėsi, por do tė ishte mė mirė tė mbani sytė hapur dhe mos harroni se ēdo rast duhet tė vlerėsohet me kujdes. Mos u mashtroni nga pesimizmi nėse disa zgjedhje zbulojnė ndonjė dhimbje koke tė vogėl, pėrpiquni ta zgjidhni atė. Pėrfitoni nga pėrvojat.

Binjakėt

Dashuria:

Binjakėt kishin njė jetė sentimentale mjaft tė trazuar nė muajt e mėparshėm, angazhime dhe shqetėsime vazhdimisht nė rritje. Me hyrjen e shumė yjeve nė shenjėn tuaj dashuria po pėrmirėsohet vazhdimisht: qetėsia qė do tė gjeni nė jetėn sentimentale do tė jetė njė ndihmė e madhe pėr t'u marrė me ndriēimin dhe ndėrgjegjėsimin e shumė situatave tė tjera. Beqarėt nuk mund tė gjejnė dashurinė e madhe, por ata me siguri do tė jetojnė pėrvoja tė mbushura me pasion dhe intensitet.

Puna:

Muaj i madh pėr ju tė shenjės sė Binjakėve, do tė keni aftėsi tė mėdha pėr tė kapėrcyer ēdo vėshtirėsi. Nė njė nivel praktik, shumė prej jush sė fundi do tė jenė nė gjendje tė mbyllin njė mosmarrėveshje ligjore ose ndonjė ēėshtje tjetėr gjyqėsore tė gjatė. Me Jupiterin nė shtėpinė e gjashtė do tė vijnė edhe pėrfitime tė reja nga punėsimi dhe mundėsi tėrheqėse punėsimi pėr ata qė kėrkojnė njė punė tė re. Trini i Marsit do t'ju shoqėrojė pėr shumicėn e muajve tė ardhshėm dhe paralajmėron ndryshime pozitive.

Gaforrja

Dashuria:

Momente tė buta mund tė ndodhin nė jetėn e njė ēifti nė dhjetė ditėt e para tė majit. Marrėdhėniet e brishta do tė jenė nė rrezik dhe pėr shumė Gaforre do tė jetė e vėshtirė tė kthehet nė normalitet, por nė ēdo rast do tė ketė zgjidhje. Marrėdhėniet e testuara mirė megjithatė, edhe nėse do tė tronditen pak, do tė mbeten nė kėmbė. Dialogu pėr tė stimuluar besimin dhe kuptimin e shėndoshė do tė jetė themelor dhe pranimi i kompromiseve do tė shpėtojė katastrofėn. Mos e humbni mendjen pėr tėrheqje tė reja, do tė ketė edhe shumė situata qė mund t'ju bėjnė keq. Intrigat dhe xhelozitė mund tė vėnė nė lėvizje beqarėt, tė cilėt do tė pėrjetojnė situata komplekse dashurie.

Puna:

Nga mesi i majit Urani do tė lejojė shumė nga shenjat pėr tė bėrė miqėsi tė rėndėsishme nė botėn e punės. Ata qė kanė pasur probleme ligjore, probleme me burokracinė, diskutimet me eprorėt nuk do tė lirohen plotėsisht: Saturni nė opozitė ende i komplikon gjėrat dhe nuk vendos tė largohet nga fusha juaj. Pėr fat tė mirė Jupiteri nė trinė mbron sferėn tuaj profesionale dhe do t'ju ndihmojė tė kapėrceni ēdo vėshtirėsi.

Luani

Dashuria:

Muaji Maj do tė sjellė situata tė reja, por edhe tė vėshtira. Urani do tė kthehet nėn kuadraturėn e tij dhe do tė ndodhin trazira nė familje, probleme nė marrėdhėniet emocionale dhe punė. Dashuria gjithashtu do tė ofrojė shumė zhgėnjime. Beqarėt do tė kenė mjaft mundėsi pėr tė pėrmbushur shpirtin dhe kjo falė fillimit tė njė marrėdhėnie tė re me personin e duhur.

Puna:

Ky muaj do tė jetė konstant, por me pasoja tė habitshme tė paktėn deri nė mes tė Majit, njė kohė kur, nėn ndikimin e Uranit, ju do tė jeni nė gjendje pėr tė marrė vendime tė mėdha profesionale. Sukseset nuk do ju mungojnė. Vetėm duhet tė jeni tė kujdesshėm pėr xhelozinė e disa tė afėrmve tė cilėt nuk do e pėlqejnė shumė ngjitjen tuaj.

Virgjėresha

Dashuria:

Shumė lajme pėr Virgjėreshėn, do tė mbulojnė jetėn e saj tė dashurisė. Nė qoftė se pėr ndonjė arsye ju keni ndalur ėndrrat dhe i keni mbyllur ato nė sirtar pėr njė kohė tė gjatė, tani ėshtė koha qė tė guxoni. Sidomos nga mesi i Majit deri nė fund bashkė me partnerin/en mund tė hidhni hapa tė rėndėsishėm nėse jeni nė ēift, ndėrsa ata qė janė tė vetėm mund tė gjejnė personin e zemrės me tė cilin do ndajnė ėndrrat dhe aspiratat. Prej tani ju mund tė jetoni ėndrrat tuaja nė dashuri pa asnjė shqetėsim.

Puna:

Muaji Maj do tė hapė dyert pėr tė lindurit e Virgjėreshės nė horizonte tė reja. ėshtė koha tė guxoni dhe tė jeni tė vendosur nė vendimet dhe hapat qė do ndėrmerrni nė fushėn profesionale, ajo qė ju duhet ėshtė vetėm pak ambicie. Saturni dhe Plutoni do tė jetė nė krahun tuaj dhe do ju japė mbėshtetje pa kushtėzim pėr tė rritur objektivat.

Peshorja

Dashuria:

Pas njė periudhe hezitimi vjen njė pikė kthese nė jetėn nė ēift qė ėshtė planifikuar pėr njė kohė tė gjatė dhe qartėsia e ndjenjave do t'ju frymėzojė pėr tė marrė vendimin e duhur. Ju do tė gjeni cilėsinė nė marrėdhėnie dhe nėse nė anėn tjetėr mund tė ketė njė rezistencė momentale, perspektivat tuaja nuk do tė zhgėnjehen. Jepini mė shumė tė dashurit/ės tuaj dhe do tė merrni shumė dashuri dhe pėrkushtim nė kthim. Beqarėt mund tė bėjnė takime interesante nė fund tė muajit, tė cilat mund tė ēojnė nė diēka serioze dhe jo vetėm kėnaqėsi.

Puna:

Muaji Maj mund tė lėkundet pėr shumė Peshore. Urani nė opozitė shpall njė sferė profesionale me disa tė papritura: kėrcimi i karrierės qė keni dhėnė me siguri mund tė shtyhet dhe njė qiell i mjerė mund ta vendosė durimin tuaj nė provė. Mos u shqetėsoni, kjo do tė jetė vetėm njė ēėshtje e kalimit tė problemeve, situata do tė pėrmirėsohet me tė vėrtetė nga gjysma e dytė e majit dhe do tė jetė vazhdimisht nė rritje. Sė shpejti pozicioni i Marsit do t'ju ofrojė vendosmėrinė e nevojshme pėr tė transformuar shumė situata negative nė situata mė tė favorshme.

Akrepi

Dashuria:

Pėr shumė Akrepė fillon njė periudhė zbulimesh tė reja, duke kėrkuar paqen qė mund tė keni humbur nga frika se jeni vetėm. Ata qė janė nė ēift dhe tė qėndrueshėm do tė kenė shumė mundėsi pėr tė shijuar vetveten dhe pėr tė organizuar udhėtime, pėr tė gjetur ekuilibrin dhe harmoninė. Perspektiva tė mira pėr tė folur pėr tema serioze si martesa, ndoshta pėr t'u programuar pėr t'u marrė me gjithēka me mė shumė siguri. Beqarėt do tė kėrkojnė me forcė njė person pėr tė cilin ata mund tė japin vėmendjen e tyre, diēka e re mund tė vijė rreth mesit tė muajit, kur hijeshia juaj do tė jetė e padiskutueshme!

Puna:

Ju keni lėnė pas njė muaj mjaft tė vėshtirė, tė dominuar nga keqkuptimet midis kolegėve nė punė. Tani ėshtė koha pėr tė hequr qafe ēdo konflikt dhe pėr tė vazhduar rolin tuaj, duke i lėnė tė gjithėve mundėsinė pėr tė ushtruar tė tyren. Megjithatė, mos merrni pėrgjegjėsi pėr situata tė caktuara, por delegoni detyrat dhe gjithēka do tė zgjidhet. Mundohuni gjithashtu tė theksoni aspektet pozitive tė asaj qė keni arritur, edhe nėse me vėshtirėsi dhe sigurisht qė do tė ndiheni tė kėnaqur.

Shigjetari

Dashuria:

Kėtė muaj yjet do t'i japin shumė Shigjetarėve njė dozė tė mirė tė butėsisė, e cila do t'i ndihmojnė ata tė buzėqeshin. Ju do tė animoheni nga njė energji e fortė qė do t'ju frymėzojė pėr tė kuptuar anėt e errėta tė tė dashurit/ės tuaj dhe pėr tė vlerėsuar anėt e tij/saj mė tė mira. Mėrkuri do tė jetė nė gjendje tė mirė nė sferėn e ndjenjave dhe shumė gjėra do tė zbuten, pa ndonjė ndėrhyrje nga ana juaj. Ata qė janė vetėm nė pjesėn e dytė tė muajit Maj do tė kenė shumė mundėsi pėr tė njohur dikė me tė cilin/ėn do tė angazhohen pėr tė hedhur hapa tė sigurtė.

Puna:

Interesante pjesa e parė e muajit, shumė prej jush do tė jenė mė tė ekspozuar pėr ndryshime qė me siguri do tė ju lejojnė pėr tė nxjerrė nė rrugėn e drejtė qėllimet e caktuara. Nė kėtė udhėtim do tė jetė e domosdoshme tė kuptoni cilat janė mundėsitė mė tė mira pėr rritjen personale dhe profesionale.

Bricjapi

Dashuria:

Marrėdhėnia me tė dashurin/ėn kėtė muaji do tė shkojė mjaft mirė, ju do tė duhet tė pėrballeni me ndonjė keqkuptim tė vogėl, por gjithēka do tė funksionojė nė mėnyrėn e duhur. Prania e Saturnit nė shenjė do t'ju bėjė tė fortė dhe tė vetėdijshėm pėr energjinė tuaj dhe hijeshinė tuaj. Pasioni, protagonist i zemrės suaj, do t'ju bėjė tė kaloni momente tė paharrueshme. Ēdokush qė tashmė ėshtė nė ēift do tė mendojė pėr konsolidimin e marrėdhėnieve, ndėrsa historitė e reja do tė lulėzojnė pas mesit tė muajit. Beqarėt gjithashtu do tė kalojnė njė periudhė tė ngrohjes sė zemrės.

Puna:

Ndikimi i Uranit do tė jetė themelor nė punė dhe do t'ju lejojė tė merrni kėnaqėsi tė mėdha nė kėtė muaj maj. Mundohuni tė provoni veten, tė besoni nė veten tuaj dhe tė jeni tė sigurt pėr cilėsitė tuaja. Sė shpejti do tė keni aftėsinė pėr tė rregulluar perspektivat tuaja dhe pėr tė pėrfituar nga ēdo situatė pėr tė bėrė biznes ose pėr tė mbajtur partneritete tė frytshme profesionale. Jepini shtysė tė re nė jetėn tuaj punės!

Ujori

Dashuria:

Parashikimet kėtė muaj premtojnė lumturi dhe kėnaqėsi rreth sferės sentimentale. Jini tė kėnaqur tė shprehni ndjenjat tuaja dhe tė gėzoni kohėn e mirė me tė dashurin/ėn tuaj. Nė gjysmėn e dytė tė muajit mund tė ketė disa fėrkime nė marrėdhėnie, por nėse dini se si tė pėrfitoni nga hijeshia juaj, do tė jeni nė gjendje ta ktheni vėmendjen e tė partnerit/es tek ju. Beqarėt do tė vihen nė kėrkim pėr personin e duhur dhe gjetja e tij/saj do tė jetė njė sfidė e vėrtetė. Nė ēdo rast, provo veten dhe do tė shihni se do tė merrni rezultate tė mira!

Puna:

Jupiteri ėshtė pėrpjekur tė vendosė shkopinj nė rrotat tuaja nė rrugėn profesionale, por ju nuk keni ndėrmend tė dorėzoni. Falė pranisė sė Marsit, do tė jeni nė gjendje tė punoni shumė pėr tė marrė atė qė dėshironi dhe do tė jeni nė gjendje pėr tė pushtuar hapėsirėn tuaj. Ėshtė njė periudhė e mundėsive tė mėdha, pėr rritje pėr tė ardhmen tuaj, por mendoni pėr ēdo vendim qė duhet tė bėni pėr t'u siguruar qė jeni nė rrugėn e duhur.

Peshqit

Dashuria:

Nė dashuri ju duhet tė pėrpiqeni tė shmangni polemika dhe argumente. Disa tė lindur tė kėsaj shenje mund tė kenė tė bėjnė me njė kthim nga e kaluara, por ju duhet ta mbani larg. Java e parė e muajit do tė karakterizohet me nervozizėm dhe humor tė luhatshėm, i cili nuk do tė marrė vendimet e duhura pėr jetėn private. Peshqit beqarė do tė hapin zemrat e tyre ndaj emocioneve tė reja dhe mund tė shikojnė pėr tė ardhmen me mė shumė optimizėm: Shpresa ėshtė qė tė gjejė njeriun e zemrės dhe yjet do tė jenė nė anėn e atyre qė janė nė kėrkim.

Puna:

Edhe pse fillimi i muajit nuk do tė sjellė rezultate tė mira, jini tė durueshėm se shumė shpejt do tė arrijnė. Disa mund tė rinovojnė njė kontratė ose marrėveshje dhe tė pėrmirėsojnė gjendjen e tyre tė punės, por do tė duhet tė presin tė paktėn pjesėn e fundit tė muajit pėr tė arritur qėllimet e dėshiruara. Mė nė fund do tė ketė disa ndryshime qė do tė jenė vendimtare pėr zgjidhjen e situatės suaj. Ndėrkohė, pėrpiquni tė merrni gjėrat pozitive nė lėvizje dhe mos i lini ato t'ju dalin nga dora.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
9R;J

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.