Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Horoskopi pėr vitin 2018. Si do tė jenė aspektet e ndryshme tė jetės suaj bazuar nė astrologji?

Pėr tė gjitha tė mirat apo tė papriturat, kėshillat dhe parashikimet, horoskopi na tregon sesi do tė jetė 2018-a pėr secilėn shenjė.

Horoskopi pėr vitin 2018. Si do tė jenė aspektet e ndryshme tė jetės suaj bazuar nė astrologji?
Horoskopi pėr vitin 2018. Si do tė jenė aspektet e ndryshme tė jetės suaj bazuar nė astrologji?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 03/01/2018 11:06, Ndryshuar: 03/01/2018 18:24

Dashi

Nėse i pėrkisni shenjės sė Dashit jeni njė person energjik dhe shumė kurajoz. Jetoni ēdo ēast nė maksimum, dhe nuk mendoni pėr tė nesėrmen. Nuk bėni kompromise, e shijoni jetėn personale dhe profesionale.

Ēfarė do sjellė 2018-ta pėr ju?

Ju do jeni nė qendėr tė vėmendjes, nė mėnyrė shumė dinamike. Do mėsoni nga gabimet dhe ndjekja e ėndrrave do jetė nė fokusin tuaj. Prisni qė tė gjeni mėnyra pėr tė shprehur veten, ndoshta duke bėrė edhe projekte tė rėndėsishme kryesisht nė muajin Qershor.

Do tė keni shumė mundėsi pėr tė udhėtuar, gjė qė do e bėjė kėtė vit shumė emocionues dhe nė 2018-ėn do tė pėrballeni me mė pak sfida.

Ēfarė parashikon 2018-ta pėr ju nė dashuri?

Nė ēėshtjet e zemrės do tė jeni tė fokusuar mė shumė nė aventura. Periudhat mė tė rėndėsishme nė kėtė aspekt do t'i keni nė fillim tė Gushtit, kur Jupiterėt do tė hyjnė nė shtėpinė tuaj tė dashurisė.

Dashuritė qė do tė lindin gjatė verės nuk do tė kenė asnjė angazhim serioz.

Paraja dhe karriera:

Karriera mund tė jetė njė ēėshtje mė pak e theksuar pėr pjesėn mė tė madhe tė vitit. Veprimet e reja qė do tė merrni nė punė do t'ju sjellin ndėrgjegjėsime tė reja.

Aktivitetet e jashtme luajnė njė rol tė rėndėsishėm nė stabilitetin tuaj financiar. Duhet tė keni kujdes me financat deri nė fund tė verės, tė vitit 2018. Mė pas mundėsi tė reja do tė hapen pėr ju. Besoni nė kėshillimin e jashtėm.

5 tė vėrtetat qė duhet tė dini pėr shenjėn e Dashit:

1. Nuk mund t'i thuash njė Dashi tė rrijė i qetė, thjesht nuk mundet!

2. Kanė njė zemėr tė madhe, por nėse nuk i respekton do tė sillen ndryshe me ju!

3. Nuk ėshtė se ata nuk pėlqejnė tė mendojnė pėr tė ardhmen, por preferojnė tė jetojnė nė kėtė moment.

4. Nuk duhet tė provosh dhe tė dukesh si dikush qė nuk je, sepse ata mund ta kuptojnė direkt.

5. Kur njė Dash ka njė ditė tė keqe, gjithēka qė dėshiron ėshtė njė pėrqafim.

Demi

Nėse i pėrkisni kėsaj shenje keni lindur pėr tė shijuar kėnaqėsitė e jetės. Ju shpesh pranoni se keni njė personalitet tė qėndrueshėm. Jeni njeri i punės dhe e pėrdorni gjithmonė pėr mirė energjinė tuaj.

Ēfarė thotė horoskopi pėr ju nė lidhje me vitin qė vjen?

Ju kuptoni vlerėn e gjėrave. Ky vit do tė jetė njė mundėsi e mrekullueshme pėr tė mėsuar tė vlerėsuar bukurinė e gjėrave dhe do arrini tė keni njė nivel tė qendrueshėm ekonomik.

Ju do tė gjeni mundėsi tė bollshme pėr tė realizuar veprime dhe objektiva tė reja.

Do tė keni periudha tė vėshtira nė punė por do tė arrini tė alternoheni pėr tė marrė atė ēfarė meritoni. Do vendosni rregulla sipas standarteve tuaja, dhe do tė keni durimin dhe vetėkontrollin pėr tė qėndruar brenda kėtyre rregullave.

Tre eklipset hėnore do tė shtojnė emocionet pėr ju vitin qė vjen. Do tė krijoni njė periudhė tė re tė ndėrgjegjėsimit dhe rritjes sė prosperitetit. Shkėmbimet emocionale do tė sjellin gjėra tė reja nė dritė.

Kėshilla e horoskopit pėr shenjėn tuaj:

Duhet tė ndjehesh mirė me vetėn dhe tė vlerėsosh aftėsitė qė keni. Ėshtė e rėndėsishme tė ndjehesh i sigurt pėr jetėn dhe tė ardhmen dhe ta udhėheqėsh atė si duhet.

Dashuria:

Viti 2018 do tė jetė viti i emocioneve. Nė aspektin e dashurisė do tė keni njė vit intensiv dhe do tė keni shumė mundėsi pėr tė shprehur pasionet tuaja.

Njė eklips i pėrgjithshėm i Diellit nė dhjetor ėshtė "finalja e madhe" e vitit 2018 dhe sjell njė pasion tė nxehtė, tė thellė, intensiv dhe disa burime tė rėndėsishme lidhur me partnerin.

Ėshtė njė vit interesant nė lidhje me dashurinė, romancėn dhe mundėsitė intime. Sa mė mirė tė ndjeheni me veten aq mė tė fuqizuar do tė jeni nė krah tė partnerit.

Paraja dhe Karriera:

Si u theksua dhe pak mė lart kjo fushė do tė jetė jashtėzakonisht energjike kėtė vit. Gjithēka mund tė trajtohet thjesht duke ditur se ēfarė keni nevojė dhe ēfarė doni.

Aplikimi i kėtyre pyetjeve nė ēdo gjė nga llogaritė bankare dhe kursimet, marrėdhėniet tuaja, punėn tuaj, dėshirat tuaja dhe vlerat tuaja sjell njėfarė qartėsie tė mahnitshme dhe i bėn tė gjitha vendimet tuaja shumė mė tė lehta. Puna e vėshtirė sjell shpėrblime shumė premtuese. Nėse jeni nė dyshim... shtoni pak kohė, fokus dhe pėrpjekje shtesė. Vazhdoni tė qėndroni fleksibėl, me mendje tė hapur dhe optimiste. Ju mund tė gjeni veten nė qendėr tė vėmendjes nė njė pikė tė caktuar tė vitit.

5 gjėra qė duhet tė dini pėr kėtė shenjė:

1. Familja ėshtė gjithēka pėr ta.

2. Muzika arrin tė qetėsojė njė dem tė zemėruar.

3. Demi nuk ka pse tė thotė shumė. Shprehia e tij do tė flasė nė emėr tė tij.

4. Kur njė Demi thotė "Unė tė dua", dije qė ėshtė mė se e vėrtetė.

5. Njė Dem do tė jetė gjithmonė pėr ju gjatė kohėve tė vėshtira.

Binjakėt

Shenja e Binjakėve janė padyshim negociatorė tė lindur. Ju keni njė disiplinė djallėzore, kurioz dhe i mirėorganizuar me mendjen tuaj. Tėrhiqeni nga gjėrat e reja dhe kėrkoni tė zgjeroni horizontet tuaja. Jeni shenja e komunikimit.

Ēfarė thotė horoskopi pėr vitin qė vjen?

Viti 2018 do tė fokusojė punėn tuaj. Do tė lidhet kryesisht me mėnyrėn si e kryeni punėn dhe aspiratat qė ju keni.

Nė kohėn kur ju do mendoni se keni dėshtuar do tė keni arritje tė jashtėzakonshme. Thjesht ndiqni mėnyrėn tradicionale dhe shqyrtoni ēfarė ėshtė e drejtė dhe korrekte.

2018-ta parashikon pėr ju njė vit eksitues dhe dramatik. Kėto dy eklipse janė vendimtare nė lidhje me mundėsitė pėr tė ardhmen. Eklipsi i parė nė maj, do t'ju lejojė tė mendoni pėr mundėsitė, lidhjet nė aspektin emocional. Njė eklips tjetėr nė qershor ju sjell mundėsinė pėr tė transformuar disa fusha shumė themelore tė jetės suaj.

Do tė kaloni shumė kohė para se tė shikoni atė qė ka ndryshuar brenda jush, ēfarė ka ndryshuar brenda jetės tuaj dhe ku doni tė shkoni nė tė ardhmen.

Fundi i vitit 2018 do tė sjellė njė intensitet nė rutinėn tuaj tė pėrditshme.

Kėto detaje qė shpesh mund tė neglizhohen, ato aktivitete tė pėrditshme qė mezi vėrehen, tė gjitha do tė bėhen mjete tė rėndėsishme qė do ju ēojnė nė aspirata dhe synime mė tė mėdha.

Dashuria:

"A ju mbėshtet dhe a duhet ta mbėshtesni dhe ju atė?", kjo do tė jetė pyetja qė do ju mundojė mė sė shumti nė aspektin emocional. Gjatė vitit 2018 do tė argėtoheni mė shumė nė marrėdhėnie.

Fazat e para emocionuese e rėnies nė dashuri do tė ketė mė shumė rėndėsi nė raportin qė do tė keni me dikė qė doni. Kėtė vit shumica e mundėsive mė tė kėndshme gjenden nė pėrpjekjet e pakta qė dikush jep pėr tė mbėshtetur jetėn tuaj.

Ėshtė dikush qė mund tė futet nė botėn tuaj dhe do ju furnizojė me ndjenja paqeje dhe rehatie.

Paraja dhe Karriera:

Pėr 8 muajt e parė tė vitit, Jupiteri do t'ju ndihmojė shumė nė aspektin financiar. Do tė merrni kompensim tė drejtė pėr punėn qė do tė bėni edhe pse do tė jetė njė punė e vėshtirė. Njė punė e gjatė e bėrė nė tė kaluarėn mė nė fund do tė shpėrblehet.

Mund tė fitoni shumė tė ardhura dhe do tė shpenzohen kryesisht me familjarėt dhe miqtė. Qėndroni tė vetėdijshėm pėr atė jeni. Mos shikoni larg. Ka shumė tė ngjarė qė atė qė kėrkoni mund ta keni mė afėr seē mendoni.

5 gjėra qė duhet tė dini pėr kėtė shenjė:

1. Nėse gjumi nuk do tė ishte absolutisht i domosdoshėm pėr jetėn, Binjakėt do tė qėndronin gjatė gjithė kohės duke menduar, duke menduar dhe duke menduar pėrsėri.

2. Qėndrojnė gjithmonė larg humbjes.

3. Ata mund tė duken tė paorganizuar, por ka njė logjikė nė rrėmujėn e tyre.

4. Nuk lejojnė ēdo person tė hyjė nė shpirtin e tyre.

5.Janė emocionalisht tė paqėndrueshėm.

Gaforrja

Jeni padyshim shenja mė e ndjeshme. Intuita juaj e mprehtė do tė thotė qė ju mund tė kuptoni ēdo situatė.

Ju keni dhuratėn e tė qenit nė gjendje tė zbuloni anėt e forta dhe dobėsitė e atyre qė takoni. Ky personalitet dhe ndjeshmėri ju jep shpirtin e njė artisti.

Ēfarė thotė horoskopi pėr vitin qė vjen?

Ky vit pėr ju do tė jetė mė paqėsor se viti i kaluar. Do tė zbuloni gjėra tė reja dhe do tė merrni ndihmė sa herė keni nevojė. Ēėshtja mė e rėndėsishme ėshtė qė do kuptoni qartė motivet tuaja tė fshehura dhe do t'i zbuloni ato. Do tė shtohen emocionet e reja nė fushėn e ėndrrave dhe intuitės. Muaji qershor mund tė jetė shumė i rėndėsishėm pėr jetėn tuaj. Do tė jeni tė gatshėm tė bėni ndryshime tė mėdha nė jetėn personale dhe do gjeni kushtet e favorshme pėr t'i ndryshuar ato. Nė punė do tė shpėrbleheni.

Dashuria:

Shumė momente kritike do tė ketė nė aspektin e romancės. Nė vjeshtėn e hershme situata do tė pėrmirėsohet dhe pasionet tuaja do tė jenė tė pėrqėndruara nė krijimin e marrėdhnieve tė reja. Muaji shkurt, mars, prill do tė jeni nė kulmin e ambicieve dashurore dhe pasionit.

Paraja dhe Karriera:

Puna vazhdon tė jetė jashtėzakonisht e rėndėsishme pėr ju. Do t'i pėrshtateni detyrimeve dhe pėrgjegjėsive tė cilat mund t'ju ndihmojnė tė kuptoni qėllimet dhe ambiciet e mėtejshme.

Plutoni vazhdon tė jetė njė lojtar mjaft i madh i nė karrierėn dhe pėrpjekjet e biznesit. 3 muajt e parė tė vitit 2018 do tė jenė plot pėrpjekje dhe oferta tė habitshme.

5 gjėra qė duhet tė dini pėr kėtė shenjė:

1. Ju e dini se ju keni lėnduar njė Gaforre kur ju fshin nga lista e tyre e kontaktit.

2. Ata nuk shprehin ndjenjat e tyre me lehtėsi sepse e kuptojnė se njerėzit janė tė frikėsuar nga kjo gjė.

3. Asnjė shenjė tjetėr nuk mund tė bėjė atė qė njė Gaforre mund tė bėjė pėr ju.

4. Ka dy personalitete: Shumė i turpshėm dhe shumė i rezervuar.

5. Keni dhuratėn e leximit tė njerėzve. Ju skanojnė pėr 5minuta.

Luani

Jeni shenja mė e vendosur. I trajtoni ēėshtjet me "antiplumb". Vendosmėria juaj pėr tė fituar njerėz ėshtė e qėndrueshme deri nė fund. Jeni natyrė ambicioze.

Cfarė thotė horoskopi pėr vitin qė vjen?

Ndryshimet mė dramatike nė 2018 do t'i keni nė fushėn e miqėsisė. Do tė krijoni marrėdhėnie tė rėndėsishme. Do tė jetė njė periudhė e frytshme dhe realiteti juaj i pėrditshėm do tė ndryshojė. Fundi i vitit do tė jetė vendimtar dhe shumė "ndjenja" do tė futen nė lojė.

Dashuria:

Dashuria e re mund tė marrė kthesa tė habitshme. Me gjithė dramėn qė e karakterizon gjendjen tuaj emocionale, nė fund tė vitit mund tė shohėsh pėrfundimin e shumė gjėrave dhe do tė pėrjetoni gjėra tė rėndėsishme.

Siē u pėrmend mė lart, kjo pjesė e jetės suaj vazhdon tė rrokulliset nė mėnyrė dramatike. Marrėdhėniet e reja dhe kthimi te dashuritė e vjetra do dominojnė kėtė aspekt tė jetės suaj. Jeta juaj dashurore ka ecur me ritme tė ngadalta por kėtė vit do t'i afroheni dashurisė sė vėrtetė dhe asaj cfarė doni nga ajo.

Mund tė prisni qė nė fillim tė vjeshtės tė shohin disa momente dinamike, emocionuese dhe potenciale qė ndryshojnė jetėn. Ėshtė njė shans i pėrsosur pėr tė parė pasionet tuaja.

Shikoni pėrpara dy dhe tre muajt e fundit tė vitit.

Paraja dhe Karriera:

Do ta gjeni veten nė formė tė mirė pėr tė shpalosur gjithė kreativitetin tuaj nė punė dhe pėr tė punuar me tė gjitha financat dhe burmiet qė ju ofrohen. Mundėsitė e reja kėrkojnė njė perspektivė tė re, njė gjendje tė re mendore dhe njė orientim tė ri drejt qėllimit.

Mos u mbėshtesni nė mėnyrat e vjetra tė trajtimit tė financave tė shumta ose tė investoni pėr tė ardhmen nėse nuk shqyrtohen mire benefitet. Partnerėt mund tė jenė tė rėndėsishėm nė disa raste.

Nga fundi i vitit 2018 do tė gjendeni me financa tė mira dhe do tė krijoni kushte tė reja pėr shtėpinė tuaj. Do merrni njė bonus nė fund tė vitit dhe do t'ju vijnė oferta tė reja.

5 gjėra qė duhet tė dini pėr kėtė shenjė:

1. Motoja e njė luani: Unė nuk do tė ndryshoj, kėshtu qė ju duhet tė mėsoheni kėshtu me mua.

2. Njė Luan gjithmonė do tė jetė dhjetė shkallė pėrpara jush.

3. Lėrini vetėm kur janė nė gjendje tė keqe.

4. Nėse njė Luan ju dėshiron mė besoni, ai do t'ju ketė.

5. Nuk qėndrojnė tė pambrojtur para askujt.

Virgjėresha

Ata qė i pėrkasin shenjės sė Virgjėreshės nga ditėt e para tė 2018-ės do tė pėrpiqen tė bėjnė gjithēka pėr tė gjithė. Pėrpjekjet pėr tė realizuar diēka pėr jetėn e tyre, do tė jenė plotėsisht tė fokus i tyre, gjė qė do tė jetė jashtėzakonisht e vėshtirė, duke pasur parasysh interesat e ndryshme dhe problemet konstante qė lindin nė njė apo nė disa sfera tė jetės.

Yjet kėshillojnė qė pėr 2018 Virgjėresha tė mos nxitojė, sepse duke dashur tė dėshmojnė veten, qėndrueshmėria e tyre do tė ēojė nė gabime dhe rrėmujė.

Ėshtė e rėndėsishme qė tė vlerėsoni shanset tuaja dhe tė vendosni vazhdimisht njė qėllim, sepse vetėm kėshtu mund tė arrini suksesin nė fund tė vitit.

Yjet kėshillojnė njerėzit e shenjės sė Virgjėreshės tė mos nxitojnė, sepse duan tė dėshmojnė pėr veten dhe tė tjerėt qėndrueshmėria juaj do tė ēojė nė gabime dhe rrėmujė tė bezdisshme.

Duke pėsuar tė njėjtėn zhgėnjim, pėrfaqėsuesit Virgjėreshės rrezikojnė tė bien nė njė depresion tė thellė dhe tė humbasin besimin nė forcėn e tyre.

Ēfarė thotė horoskopi pėr vitin qė vjen?

Vera e vitit 2018 do tė sjellė shumė momente tė kėndshme, pasi rritja e interesit pėr veten e tyre do tė luajė njė rol nė vetėvlerėsim dhe do tė rrisė vetėbesimin e kėtyre njerėzve. Ndoshta Virgjėresha do tė duhet tė zgjedhė midis ndjenjave tė sinqerta dhe njė tė ardhme tė sigurt.

Nė Shtator 2018, mund tė pėrjetohet njė periudhė me shumė tension qė lidhet me zhvendosjen nė njė vend tjetėr, vendim i cili do tė marrė shumė energji, por do tė ndihmojė nė zgjidhjen e shumė problemeve tė pėrditshme. Nė vjeshtėn e vitit 2018 do tė jetė kohė e shpenzimeve tė mėdha. Kėta njerėz, pėr tė pėrmirėsuar cilėsinė e jetės, mund tė marrin borxhe dhe tė marrin hua tė mėdha, tė cilat duhen dhėnė mė shumė se njė vit. Pėrveē kėsaj, duhet tė mendojė pėr marrėdhėniet me fėmijėt e tyre ose prindėrit e tyre. Kėta njerėz kanė nevojė pėr mbėshtetje morale dhe financiare.

Po aq e tensionuar do tė jetė fundi i vitit, kur duhet tė mbroni pozitat nė aktivitete profesionale. Presioni qė do tė ushtrohet mbi pėrfaqėsuesin e kėsaj shenje mund tė thyejė lehtėsisht ēdo rezistencė, prandaj Virgjėresha duhet tė jetė e pėrgatitur.

Dashuria:

Pėr shenjėn e Virgjėreshės asgjė nuk do tė jetė surprizė nė aspektin emocional pėr muajt e para tė vitit. Ndjenjat e kėtyre njerėzve do tė ndizen spontanisht, dhe po kėtyre ndjenjave do t'u nėnshtrohen.

Do tė ketė flirtime tė reja. Veēanėrisht dėshira tė shumta pėr partnerin do tė vėrehen nė prill dhe maj 2018, kur Virgjėresha do tė jetė tepėr e lehtė pėr tė joshur, dhe nga obsesioni i kėtij personi nuk do tė jetė aq e lehtė pėr t'u ēliruar. Do t'i kushtoni rėndėsi marrėdhėnies me tė dashurin. Do tė gjeni kohėn e duhur pėr tė biseduar sinqerisht me partnerin pėr tė gjetur se ēfarė mungon nė marrėdhėnie.

Paraja dhe Karriera:

Do tė ketė marrėveshje tė reja pėr tė arritur diēka nė aktivitetetet e tyre profesionale nė 2018. Ėshtė e nevojshme qė tė ketė pėrqėndrim maksimal nė punė dhe sidomos nga fillimi i vitit. Nuk do tė jetė aspak e lehtė sepse gjysma e parė e vitit do tė jetė tepėr e tensionuar. Njė sėmundje serioze do tju largojė nga aktiviteti profesional pėr njė periudhė kohe tė gjatė kėshtu qė mos prisni sukses.

Gjysma e vitit do tė jetė mjaft fitimprurėse. Ka njė mundėsi qė Virgjėresha tė shkojė nė punė nė njė nga vendet fqinje. Pėrveē kėsaj, nė veprimtaritė e saj, sidomos nėse ka tė bėjė me kontabilitetin, planet e biznesit, punėn e njė ekonomisti, Virgjėresha do tė demonstrojė profesionalizmin dhe efikasitetin e saj, gjė qė do tė lejojė personin e kėsaj shenje tė kėrkojė pagesė mė tė lartė tė punės sė tij nė vjeshtė.

Virgjėresha nė 2018 do tė duhet tė punojė shumė pėr tė mos humbur, por pėr tė rritur gjendjen e tyre financiare.

Vetėm nė gjysmėn e dytė tė vitit, Virgjėresha do tė jetė nė gjendje tė paguajė borxhet falė disa veprimeve ose programeve tė shkėlqyera tė mbajtura pėr tė cilat do tė paguhet.

Peshorja

Njė ekuilibėr nė emocione tė bėjnė njė person tė ngrohtė dhe mjaft tė shoqėrueshėm. Ju shmangni konfliktet pėrmes elegancės dhe harmonisė qė janė tė pranishme gjithmonė nė jetėn tuaj.

Mos u habisni qė tė gjeni veten duke hetuar disa kurse tė reja, klasa dhe shtesa arsimore qė ndihmojnė t'ju vėnė nė njė pozicion mė tė mirė pėr tė suksesin e ėndėrruar.

Nė Maj udhėtimi dhe mundėsitė ekzotike do tė dalin nė pah.

Nė Qershor ėshtė karriera dhe pėrpjekjet tuaja ato qė rrezatojnė.

Shikoni pėrpara pėr kėtė vit si njė shans pėr tė vėnė shumė nga informacionet qė keni mėsuar gjatė disa viteve tė fundit pėr tė punuar.

Dashuria:

Ky vit do tė jetė plot surpriza, do tė lindin dashuri tė reja.

Udhėtimi mund tė lidhet me njė mundėsi sensuale ose... dikush mund tė jetė qendra e vėmendjes suaj. Do mendoni shumė pėr tė ardhmen, se si ta ndėrtoni atė dhe dashuria do tė marrė njė notė disi serioze. Megjithatė, tė mėsuarit pėr tė luajtur dhe pėr t'u argėtuar, ofron angazhime potencialisht tė gjata dhe ndėrlidhėse.

Nė Tetor, Nėntor do tė rikthehen kujtime tė fuqishme nga e kaluara. Kjo periudhė ėshtė shumė e fokusuar nė mėnyrėn se si ushqeni nevojat tuaja tė sigurisė dhe nderimit nėpėrmjet lidhjeve tuaja intime dhe partneriteteve tuaja.

Paraja dhe Karriera:

Gjėrat qė ju bėnin tė ndiheshit tė sigurt, tė qėndrueshėm, tė siguruar njė vit mė parė, nuk ka tė ngjarė tė jenė mė tė njėjtat. Ju keni ripėrcaktuar atė qė ka kuptim dhe rėndėsi pėr ju. Mund tė merrni njė bonus lidhur me punėn dhe karrierėn tuaj. Vazhdoni tė shihni pavarėsinė tuaj, aftėsitė tuaja pėr tė menaxhuar dhe do tė gjeni disa burime tė vlefshme.

Miq tė rinj dhe rindėrtimi i miqėsive tė vjetra, janė tė gjitha tė mundshme.

5 gjėra qė duhet tė dini pėr kėtė shenjė:

1. Ata e mbajnė jetėn e tyre personale larg, prandaj mos keni pėrshtypjen qė i njihni mirė. Ju vetėm e dini se ata duan qė ju tė dini.

2. Pasi ta keni tradhtuar besimin e tyre, nuk do ta merrni kurrė.

3. Pavarėsisht se sa herė do t'i tregoni se jeni mirė, ata nuk do tė ndalen tė shqetėsohen derisa tė jenė 100% tė sigurt pėr kėtė.

4. Janė tė aftė nė ofendime, duke pėrdorur fjalė "tė kėndshme".

5. Janė shumė intuitivė, duke kuptuar se ēfarė ėshtė karakteri i vėrtetė i njė personi, madje qė nga dita e parė.

Akrepi

Ju e dini mė mirė se kushdo tjetėr se si tė zgjidhni mė mirė konfliktet mė delikate falė magnetizmit tuaj natyror dhe fuqive tė jashtėzakonshme tė joshjes.

Ēfarė thotė horoskopi pėr vitin qė vjen?

Disiplina dhe vetėkontrolli janė kėrkesa tuaja pėrgjatė vitit. Dini se cila rrugė pėr tė shkuar ėshtė e lehtė... thjesht luani nga rregullat.

Tre eklipset hėnore shtojnė mundėsitė nė jetėn tuaj. E para, nė maj sjell mundėsi dhe ngjarje emocionale nė pjesėn e sentimentale. E ardhmja nė Qershor ju ēon nė udhėtime, dhe mund tė sjellė njė mundėsi tė re dhe ekzotike tė lezetshme.

Eklipsi i fundit hėnor ndodh nė shenjėn tuaj nė Nėntor dhe bėn tė mundur krijimin e marrėdhėnieve tė reja tė mrekullueshme.

Dashuria:

Fokusi juaj do tė jetė te pasionet, fantazitė dhe dėshirat nxitėse. Sigurisht qė nuk ka mungesė tė romancės dhe intimitetit nė vitin e ardhshėm.

Ky nuk ėshtė njė vit i butė dhe i zakonshėm kur bėhet fjalė pėr atė qė ndjeni, duke pėrjetuar emocione tė forta. Duhet tė punoni me ēėshtjet e sigurisė, frikėn dhe plagėt ndaj jetės suaj seksuale dhe romantike.

Paraja dhe Karriera:

Do tė krijoni marrėdhie me njerėz tė tjerė, prej tė cilėve do tė pėrfitoni shumė benefite. Do tė gjeni veten me partnerė tė fuqishėm.

Po kėshtu do tė zbuloni periudhat ku pėrpjekjet tuaja janė gjithēka qė nevojitet pėr tė ndėrtuar burime financiare. Ėshtė njė periudhė e mrekullueshme pėr tė mėsuar dhe pėr tė pranuar (madje edhe pėr tė pėrqafuar) faktin qė keni nevojė pėr tė tjerėt.

5 gjėra qė duhet tė dini pėr kėtė shenjė:

1. Mos u bėni pyetje tė buta sepse do tė japin pėrgjigjet mė sarkastike.

2. Ata ndjejnė shumė thellė: ēdo fjalė, veprim dhe energji pozitive ose negative shkojnė drejt nė zemrėn e tyre.

3. Janė vėzhgues tė mirė, por do ta mbajnė informacionin vetė.

4. Ėshtė e vėshtirė pėr t'i njohur dhe e pamundur pėr t'i harruar.

5. Mund tė jetė shumė mirėkuptues, por jo kur ata tashmė ju kanė dhėnė mundėsinė tė tregoni tė vėrtetėn dhe ju keni vazhduar tė gėnjeni.

Shigjetari

Drejtėsia ėshtė preokupimi kryesor nė jetėn tuaj, viti 2018 do tė jetė plot energji.

Ēfarė thotė horoskopi pėr vitin qė vjen?

Aspektet mė energjitike tė vitit 2018 do tė jenė nė fushėn e marrėdhėnieve.

Nė muajin Qershor do tė merrni mė shumė pėrgjegjėsi nė punė. Duhet tė jeni tė gatshėm pėr tė ndjekur ato qėllime qė keni punuar pėr shumė kohė dhe qė mund tė finalizohen nė fund tė vitit. Duhet tė jeni tė pėrgatitur pėr njė vit tejet dinamik.

Dashuria:

Dashuria ėshtė padyshim njė nga aspektet mė tė shkėlqyera tė kėtij viti pėr ju.

Njė angazhim afatgjatė mund tė jetė nė ajėr, por nuk duhet ndėrtuar vetėm nga ėndrrat tuaja por duhet vlerėsuar edhe ēfarė funksionon ose jo nė jetėn e pėrditshme.

Do tė hidhni hapa tė lehta. Luajtja sipas rregullave ėshtė me rėndėsi.

Fillimet e reja magjike mund tė lulėzojnė dhe shumė shpejt tė kthehen marrėdhėnie serioze.

Paraja dhe Karriera:

Financat dhe asetet do tė jenė relativisht tė qeta gjatė vitit 2018. Kur ato duken si tė rėndėsishme, potencialisht opsionet qė ndryshojnė jetėn, ata do tė kenė mė shumė gjasa sesa tė mos jenė tė bashkangjitur me gjėra tė tjera.

Paratė pėrmes bashkpunimeve ose angazhimeve tė reja do tė pėrdoren pėr qėllime tė rėndėsishme.

Karriera ėshtė vėnė nė qendėr tė vėmendjes nė mėnyrėn se si e mbėshtetni atė, bėni punėn qė dėshironi.

Do tė merrni paratė qė tė tjerėt ju detyrohen. Do pėrmirėsoni marrėveshjet tuaja tė biznesit.

Gjatė muajit Gusht do tė bėni lėvizje tė tilla qė do ndikojnė shumė nė tė ardhmen tuaj.

5 gjėra qė duhet tė dini pėr kėtė shenjė:

1. Vendosin maska trishtimi pėrmes humorit.

2. Dijnė si tė lėvizin gjithmonė pėrpara.

3. Kanė vetė-motivim.

4. Gratė Shigjetare nuk kanė asnjė lloj respekti pėr njeriun e dobėt.

5. Kanė njė temperament tė vėshtirė.

Bricjapi

Mbuloheni nga emocionet duke veshur veten me njė perde akulli. Brenda keni njė vendosmėri solide qė ju lejon tė arrini majat mė tė larta.

Ndėrtoni fatin tuaj pa marrė parasysh sa kohė duhet pėr tė arritur qėllimet tuaja. Besimet ndaj parimeve tuaja.

Miqėsia qė keni me tė tjerėt ėshtė e sinqertė, dashuria ėshtė intensive dhe e thellė.

Ēfarė thotė horoskopi pėr vitin qė vjen?

Nė vitin 2018 duhet tė fokusoheni nė detaje. Duhet ti kushtoni rėndėsi edhe vetes sepse keni probleme me kequshqyerjen. Tė kujdesurit pėr veten ėshtė po aq e rėndėsishme sa detyrimet dhe pėrgjegjėsitė e tjera nė jetėn tuaj.

Tre eklipset hėnore sjellin ngjarje emocionale nė punėn tuaj, (nė Maj), punė dhe kreativitet (nė Qershor) miqėsi dhe qėllimet e pėrbashkėta nė nėntor.

Dashuria:

Pėr 8 muajt e para tė vitit do t'i kushtoni njė rėndėsi tė veēantė marrėdhėnieve romantike.

Njė partner qė do ju mbėshtesė do tė vijė nė jetėn tuaj. Duhet tė jeni optimist nė dashuri dhe tė shihni anėn e mirė tė gjėrave.

Mos kini frikė tė krijoni marrėdhėnie tė reja.

Paraja dhe Karriera:

Marrėdhėniet me tė tjerėt do tė ndikojnė nė financat tuaja, dhe duhet theksuar se jo pozitivisht.

Marrėdhėniet e mėdha dhe bashkimet dhe vendimet e biznesit qė nuk mund tė bėhen vetėm, gjithashtu ka gjasa qė tė tėrheqin vėmendjen tuaj nga koha nė kohė.

Paraja ka njė ndeshje rrufeje dhe njė cilėsi tė ėmbėl pasi vazhdon tė mbajė Uranin dhe Neptunin, siē ka bėrė pėr disa vitet e fundit.

Qėllimi juaj do tė realizohet me pak mundim. Nė fund tė vitit do ketė misione tė reja.

Mund tė ketė sukses nėse do bėni kontroll tė mirė financiar.

5 gjėra qė duhet tė dini pėr kėtė shenjė:

1. Bricjapi kurrė nuk do qė ti flasėsh pas shpine. Tė paktėn jo pėr diēka qė ata nuk ua kanė thėnė.

2. Natyra e Bricjapit ėshtė e vėshtirė tė lexohet dhe nuk i beson shumė njerėzve.

3. Janė shumė kokėfortė.

4. Ata mendojnė pėr gjithēka nė agjendėn e nesėrme.

5. Edhe kur pėrballen me pengesa tė forta, ata do tė mbijetojnė.

Ujori

Jeni tė hapur ndaj ideve tė reja, orgjinalė dhe shumė tė guximshėm.

Jeni tė ėmbėl kur duhet por dini tė jeni edhe kokėfortė kur situata e kėrkon atė.

Ēfarė thotė horoskopi pėr vitin qė vjen?

Viti 2018 do tė jetė me dallime tė konsiderueshme nga vitet e tjera. Idealet romantike do zėnė pjesėn mė tė rėndėsishem tė jetės suaj gjatė kėtij viti. Do tė pėrjetoni kthesa tė mėdha dhe do tė pėrjetoni ngjarje mahnitėse.

Ēėshtjet e dashurisė dhe punėt e mendjes, gjėra tė reja pėr t'u bashkuar dhe misioni i ri qė tė bie nė dashuri me tė mund tė pritet nė shkallė tė ndryshme nė njė kohė apo nė njė tjetėr.

Dashuria:

Do tė pėrjetoni ndjenja tė reja. Do ta gjeni veten mė tė vendosur se kurrė nė ndjenjat tuaja. Do tė jeni mė intensiv dhe mė tė hapur pėr ndjenjat. Do tė merrni njė hap tė madh nė lidhje me njė raport afatgjatė. Do tė jetė njė periudhė ku ju do tė ndjeheni shumė rehat, dhe marrėdhėnia do tė jetė shumė e ngushtė.

Paraja dhe Karriera:

Financat do tė jenė tė qėndrueshme nė vitin 2018. Do tė pėrjetoni njė shpėrthim ambiciesh. Pjesėn mė tė madhe nė fokusin tuaj do ta zėnė horizontet e reja.

7 muajt e parė tė vitit do tė keni shumė shpenzime.

5 gjėra qė duhet tė dini pėr kėtė shenjė:

1. Njė Ujor kurrė nuk harron mėnyrėn nė tė cilėn ėshtė trajtuar nga dikush.

2. Mė shumė se ēdo shenjė tjetėr, Ujori pėrpiqet tė pranojė njerėzit pėr atė qė atė janė.

3. Ujorėt nuk duan tė lypin. Nėse nuk pėrputhesh me atė qė ata kanė kėrkuar prej jush, ata nuk do tė kėmbėngulin, por do tė largohen.

4. Njė Ujor i lėnduar mund tė jetė mjaft kėrcėnues, sepse ėshtė sikur ta humbasė shpirtin e vet.

5. Ai/ajo nuk do tė ndryshojė pėr askėnd. Ju ose pranoni atė qė ėshtė, ju jeni tė lirė tė shkoni.

Peshqit

Jeni shumė tė ndjeshėm dhe me shumė intuitė. Ju keni njė shqisė tė gjashtė qė udhėzon tė gjitha veprimet tuaja dhe secilėn prej vendimeve tuaja.

Mendja juaj e jashtėzakonshme shpesh ju vė nė situata qė shumica e njerėzve nuk pėrjetojnė kurrė.

Tė pavetėdijshėm pėr tė ndjekur njė rrugė tė caktuar, krijoni njė personalitet pėr veten tuaj, i cili shpesh mund t'ju ēojė nė izolim.

Ēfarė thotė horoskopi pėr vitin qė vjen?

Do tė keni njė punė tė vėshtirė por me shumė shpėrblime. Gjatė vitit do tė keni nė fokus ndryshime tė reja, do tė zgjidhni vend tė ri pėr tė jetuar, shtėpi tė re. Do tė plotėsoheni nga ana profesionale dhe do tė arrini disa nga synimet tuaja.

Ardhja e Dhjetorit premton aventura tė reja. Do tė ndėrtoni diēka tė sigurt dhe tė qėndrueshme dhe do ju vijnė mundėsi surprizuese.

Dashuria:

Dashuria nuk ėshtė njė aspekt i rėndėsishėm pėr ju kėtė vit. Pėr Peshqit do tė ketė gjėra tė zakonshme. Vendimet qė do tė merrni do t'ju shtyjnė ta shihni veten "dy". Pasioni ėshtė njė fushė e rehatshme pėr ju.

Paraja dhe Karriera:

Do t'i kushtoni vėmendje asaj qė ju nevojitet dhe do tė investoni vetėm pėr gjėra unike dhe qė lidhen me kėrkesat tuaj. Do tė keni pavarėsi financiare.

5 gjėra qė duhet tė dini pėr kėtė shenjė:

1. Peshqit janė shumė besnikė, tė fortė dhe shumė inteligjentė.

2. Peshqit nuk i pėlqejnė rregullat.

3. Peshqit gjithmonė do t'i kushtojnė mė shumė vėmendje fakteve sesa fjalėve.

4. Peshqit kanė zemrėn mė tė pastėr, mos i lėndoni.

5. Ata kanė njė zakon tė keq pėr t'u bashkangjitur njerėzve qė nuk janė tė mirė pėr ta.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
TeDMQ

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.