Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė kanė studiuar CEO-t e kompanive mė tė suksesshme nė botė?

Nėse dėshironi tė jeni CEO i njė kompanie tė fuqishme, zgjedhja e duhur pėr kolegjin ėshtė njė moment shumė i rėndėsishėm pėr tė filluar.

Ēfarė kanė studiuar CEO-t e kompanive mė tė suksesshme nė botė?
Ēfarė kanė studiuar CEO-t e kompanive mė tė suksesshme nė botė?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 25/11/2017 00:44

Perspekti hodhi njė sy nė drejtuesit e 11 kompanive kryesore nė Fortune 500 tė kėtij viti dhe nė pėrgjithėsi, secili prej tyre u diplomua nė njė fushė tė lidhur drejtpėrdrejt me industrinė e punėdhėnėsit tė tyre tė ardhshėm. Dhe pothuajse tė gjithė CEO-tė kanė marrė arsimin pasuniversitar pas marrjes sė diplomės sė tyre bachelor.

Perspekti ju sjell nė kėtė artikull 11 CEO-t me diplomėn e tyre universitare.

Steven Collis - AmerisourceBergen

AmerisourceBergen vlen rreth 17.31 miliardė $.

Bachelor nė Tregti - Universiteti i Witwatersrand

James Hackett - Kompania Ford Motor

Ford Motor Company vlen rreth 46.65 miliardė $.

Bachelor nė Financė - Universiteti i Michigan

Randall Stephenson - AT&T

AT&T vlen rreth 212.54 miliardė $.

Bachelor nė Kontabilitet - Universiteti Central Oklahoma

Master nė Kontabilitet - Universiteti Central Oklahoma

Mary Barra - General Motors

General Motors vlen rreth 61.64 miliardė $.

Bachelor nė Inxhinieri Elektrike - General Motors Institute

Master nė Administrim Biznesi - Universiteti Stanford

Larry Merlo - CVS Health

CVS Health Corp vlen rreth 71.18 miliardė $.

Bachelor nė Farmaci - Universiteti i Pittsburgh

David Wichmann - UnitedHealth Group

UnitedHealth Group vlen 202.57 miliardė $

Bachelor nė Kontabilitet - Illinois State University

John Hammergren - McKesson

McKesson vlen rreth 29.41 miliardė $.

Bachelor nė Administrim Biznesi - Universiteti i Minesotės

Master nė Administrim Biznesi - Xavier University

Darren Woods - ExxonMobil

ExxonMobil vlen 339.55 miliardė $.

Bachelor nė Inxhinieri Elektrike - Universiteti A&M nė Texas

Master nė Administrim Biznesi - Northwestern University

Tim Cook - Apple

Apple vlen rreth 871.85 miliardė $.

Bachelor nė Inxhinieri Industriale - Universiteti Auburn

Master nė Administrim Biznesi - Universiteti Duke

Warren Buffett - Berkshire Hathaway

Berkshire Hathaway vlen rreth 443.69 miliardė $.

Bachelor nė Administrim Biznesi - Universiteti i Nebraska

Master nė Ekonomi - Universiteti Columbia

Doug McMillon - Walmart

Walmart vlen rreth 228.28 miliardė $.

Bachelor nė Administrim Biznesi - Universiteti i Arkansas

M.B.A. nė Financė - Universiteti i Tulsa

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
bVC$c

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė