Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Apple dy aplikacione pėr shėndetin.

Mes tė rejave qė u prezantuan nė eventin e Apple nė San Francisco janė edhe dy aplikacione pėr shendetin.

Apple, dy aplikacione pėr shėndetin.
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 24/10/2015 13:37

Njėri prej tyre, nėpėrmjet Apple Watch, do tė krijojė mundėsi komunikimi mes mjekut dhe pacientit. Ndėrsa tjetra e destinuar pėr iPad-in e ri Pro, do tė shfaqė anatominė e trupit me rezolucion tė lartė.

AirStrip pėr Apple Watch, qė ėshtė njė pėrshtatje e njė aplikacioni qė pėrdoret pėr iPad dhe iPhone, i jep mundėsi mjekėve tė konsultojnė takime dhe tė kenė informacione mbi pacientėt direkt nga pulsi i dorės. Pėrveē kėsaj do tė marrė lajmėrime nga kolegėt, pėr shembull kur ndryshojnė shenjat jetėsore.

"Por aplikacioni mund tė ndryshojė edhe mėnyrėn se si mjeku dhe pacienti komunikojnė. Pėr shembull, deri tani ėshtė pėrdorur pėr tė monitoruar gratė shtatzėna nė spital, por me sensorėt qė i janė shtuar mund tė pėrdoret edhe nga shtėpia", thotė Cameron Powell, themeluesi i AirStrip.

Complete Anatomy Series, aplikacioni i 3D4Medical, dedikuar anatomisė, do tė shėrbejė si pėr mjekėt edhe pėr pacientėt. Falė rezolucionit tė iPad pro, mjekėt mund tė shohin "brenda" trupit njerėzor nė detaj. Pėr shembull, mund tė japė detaje para njė ndėrhyrjeje, apo tė krijojė pamje tė personalizuara tė traumave dhe sėmundjeve tė pacientėve.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
?;,=l

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė