Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Mėsime mbi sipėrmarrjen nga Daymond John

Njerėzit kėrkojnė gjatė gjithė kohės kėshilla pėr tė filluar njė biznes. Nuk ka vetėm njė pėrgjigje pėr kėtė pyetje sepse ekzistojnė shumė mėnyra pėr tė qenė njė sipėrmarrės i suksesshėm.

Mėsime mbi sipėrmarrjen nga Daymond John
Mėsime mbi sipėrmarrjen nga Daymond John
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 07/11/2017 20:47

Mė poshtė mund tė gjeni mėsimet e sipėrmarrėsit tė modės Daymond John, tė nxjerra gjatė krijimit dhe drejtimit tė kompanisė FUBU.

Bėni mirė detyrat e shtėpisė

Detyra kryesore ėshtė studimi i tregut ku do tė investoni. Kjo do tė thotė analiza e lojtarėve tė tjerė, kushtet e tregut, mundėsitė qė tė jep tregu apo jeta mesatare e produktit tuaj. Kėto janė detyrat e shtėpisė pėr ēdo sipėrmarrės tė ri. Nė momentin qė do mendoni se i dini tė gjitha do tė kuptoni se sa shumė keni pėr tė mėsuar. Sipėrmarrėsit mė tė suksesshėm janė ata qė vazhdojnė tė mėsojnė pavarėsisht nivelit tė arritjeve tė tyre.

Pėrqėndrohuni nė njė qėllim tuajin

Pavarėsisht fushės tuaj tė specializimit, ju duhet tė pėrqėndroheni fillimisht nė njė treg tė veēantė ku mund tė jepni mė tė mirėn tuaj. Tė qenit i suksesshėm nė njė pjesė tė tregut nuk dotė thotė tė jeni tė suksesshėm nė tregjet e tjera. Njė shembull ėshtė ai i kompanisė Amerikane NIKE. NIKE ėshtė specializuar nė fushėn e veshjeve sportive dhe atje i pėrqėndron gjithė forcat e saja.

Nuk jeni tė vetėm nė treg

Njė mėsim tjetėr i Daymond John ėshtė se gjithmonė tregu ėshtė i mbushur me lojtarė tė tjerė qė janė pjesė e tij. Mos mendoni se jeni tė vetėm nė treg. Gjthmonė do tė ketė kompani tė reja qė do tė prezantojnė njė produkt tė ngjashėm me tuajin. Kjo duhet parė si diēka pozitive qė do ju mbajė gjithmonė juve nė kėrkim tė pėrmirėsimit tė produktit.

Modeli i shpėrndarjes

Ēelėsi kryesor i biznesit tuaj ėshtė shpėrndarja e produktit tuaj deri tek klienti. Ju mund tė keni krijuar produktin mė tė mirė nė treg, por n.q.s asnjeri nuk e blen, dėshtimi juaj do tė jetė i menjėhershėm. Modeli i shpėrndarjes duhet tė jetė shumė i qartė para se tė dilni nė treg. Duhet tė dini mirė kujt i drejtoheni dhe duhet tė krijoni besim tek blerėsit qė ata tė bėhen tė pėrhershėm. Klientėt besnikė fitohen kur njė biznes ju drejtohet njė pjese tė caktuar tė blerėsve ose njė target grupi.

Kthejeni dobėsinė nė forcė

E fundit, por mė e rėndėsishmja ėshtė se forca juaj mė e madhe ėshtė nė atė qė nuk keni dhe jo nė atė qė zotėroni. Pika juaj mė e dobėt mund tė kthehet nė forcėn tuaj dhe burim pėr ide te reja.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
>M

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė