Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Disa kėshilla marketingu pėr periudhėn e festave

Tė japėsh ėshtė mė mirė sesa tė marrėsh.

Disa kėshilla marketingu pėr periudhėn e festave
Disa kėshilla marketingu pėr periudhėn e festave
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 19/12/2017 22:37

Ata qė po shesin gjatė sezonit tė festave po dėrgojnė paketa kudo. Por ēfarė marrin ata nė kthim, pėrveē tė ardhurave, fitimit dhe aftėsisė pėr tė qėndruar nė biznes? Software i marketingut Tel Aviv publikoi njė infografik tė titulluar "12 Kėshilla tė Krishtlindjeve: pėr kėrkimin dhe marketingun social, pėr ta bėrė sezonin tuaj tė gėzuar."

Shitėsit mund tė klikojnė nė ēdo paketė pėr tė gjetur njė kėshillė brenda.

Sigurisht, kėshilla i lejon shitėsive tė krijojnė mė shumė tė ardhura dhe fitime, por ndoshta kjo ėshtė ajo qė kėrkojnė ata.

Nėse shitėsit e duan kėtė, mund tė lexojnė 12 kėshillat mė poshtė:

1. Shikoni tė dhėnat historike, sepse optimizimi qė bazohet nė rezultatet e mėparshme mund tė ndihmojė nė rritjen e rezultateve tė kėtij viti. Plus, rritja e ofertave pėr kėrkim pa pagesė ėshtė njė pikė kyēe qė shitėsit gjejnė mundėsinė tė konkurrojnė nė treg.

2. Pėrdorni mjete pėr tė parashikuar se si do tė ndikojė kėrkimi nė rezultatet e tė dhėnave.

3. Pėrfshini fjalė kyēe sezonale dhe pėrdorni mundėsitė "negative" pėr tė pėrjashtuar kėrkimin e pyetjeve tė pakualifikuara.

4. "Zhvilloni reklama specifike me thirrje tė qartė pėr veprim", thotė Kenshoo. "Bėni testime pėr t'u siguruar se mesazhet tuaja mė efektive po pėrdoren nė kohėn e pikut gjatė sezonit tė festave nė mėnyrė qė tė shfaqni mė shumė angazhim."

5. Bėni fushata shopping-u nė google dhe pėrdorni foto tė lezetshme nė reklamat e produkteve nė mėnyrė qė tė rrėmbeni vėmendjen e klientėve.

6. Sigurojuni konsumatorėve njė pėrvojė argėtuese.

7. Inkorporoni kėrkimin lokal nė fushatat qė bėni nė mėnyrė qė konsumatorėt tuaj tė gjėjnė dyqane fizike nė qoftė se nuk duan tė blejnė online.

8. Targetoni blerėsit dhe ofrojuni atyre sende plotėsuese.

9. Shtoni opsionin e shpėrndarjes nė faqet tuaja tė produkteve.

10. Pėrdorni fushata marketingu pėr t'u informuar se ēfarė klikojnė mė shumė konsumatorėt pėr tė blerė, nė mėnyrė qė tė jeni nė kontakt me blerėsit tuaj.

11. Bėni mė shumė fushata se zakonisht gjatė pushimeve.

12. Gjeni pikėn tuaj kyēe qė influencon nė shitje.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
7VjV@

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.