Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Apple nė vitin 2019 do tė vijė me makinė elektrike.

Kompania Apple ka pėrshpejtuar punėn pėr ndėrtimin e makinės elektrike dhe sipas Wall Street Journal, kompania u ka kėrkuar punonjėsve tė saj qė kjo makinė tė jetė gati nė vitin 2019.

Apple prezanton makinėn e re elektronike
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 19/10/2015 12:39

Viti 2019 ėshtė njė vit mė herėt sesa plani fillestar pėr pėrfundimin e kėtij projekti. Burime nga kompania thonė se projekti ėshtė koduar me emrin Titan. Raportohet se grupit fillestar prej 600 punonjėsish u janė bashkuar inxhinierėve tė tjerė me emėr nė fushėn e prodhimit tė automjeteve pėr tė pėrshpejtuar procesin, transmeton zeri.info

Sipas Wall Street Journal, ky projekt ėshtė njė sfidė pėr kompaninė amerikane, e cila nuk ka pėrvojė nė kėtė sektor dhe 2019 ėshtė vendosur pėr tė treguar se sa rėndėsi ka projekti Titan pėr tė.

Ndryshe nga sa ishte thėnė deri mė tani, raportohet se makina nuk do tė jetė krejtėsisht autonome, por kjo sdo tė thotė se kompania ka hequr dorė nga kjo ide. Nė forumet e teknologjisė thuhet se kompania ka nė plan ndėrtimin e njė automjeti krejtėsisht autonom, por pėr njė periudhė mė afatgjatė se 2019, shkruan Wall Street Journal.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
R3P<7

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė