Fizika edukative.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Fizika edukative.

Fizika edukative i referohet metodave tė tanishme pedagogjike qė pėrdoren pėr tė mėsuar fizikėn, si dhe asaj pjese tė kėrkimeve pedagogjike qė kėrkojnė tė pėrmirėsojnė kėto metoda.

Fizika edukative.
Fizika edukative.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 28/05/2017 22:09

Fizika edukative i referohet metodave tė tanishme pedagogjike qė pėrdoren pėr tė mėsuar fizikėn, si dhe asaj pjese tė kėrkimeve pedagogjike qė kėrkojnė tė pėrmirėsojnė kėto metoda. Historikisht, fizika ėshtė mėsuar nė shkollėn e lartė dhe nė nivelin unversitar, sė bashku me ushtrimet e laboratorit tė cilat kanė pėr qėllim verifikimin e koncepteve qė janė shpjeguar gjatė leksioneve.

Programet universitare zakonisht pėrfshinė trainimin nė degėt themelore, tė fizikės klasike dhe asaj kuantike. Trainimi specializohet mė tej kur studenti mbron doktoraturėn pėr njė temė tė caktuar.

Shumica e universiteteve kontemporane kanė grupe tė specializuar brenda departamentit tė cilat merren me njė program tė caktuar, (si psh grupi i optikės kuantike). Njė nga pedagogėt mė te famshėm nė fizikė Riēard Fajmanmendonte se dhėnia e mėsimit ne fizikė qe njė art mė vete.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
d\&k[

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.