Cilat janė mėsimet qė menaxherėt nuk duhet t'i harrojnė kurrė?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cilat janė mėsimet qė menaxherėt nuk duhet t'i harrojnė kurrė?

Menaxherėt shpesh harrojnė se si ėshtė tė gjendesh nė anėn tjetėr tė tavolinės, tė jesh pjesė e ekipit nė vend qė tė jesh lideri.

Cilat janė mėsimet qė menaxherėt nuk duhet t'i harrojnė kurrė?
Cilat janė mėsimet qė menaxherėt nuk duhet t'i harrojnė kurrė?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 14/02/2018 16:52

Menaxherėt pėrfundojnė duke bėrė lidershipin pėr veten e tyre, duke besuar se mund tė kontrollojnė gjithēka dhe se mund t'i kėnaqin tė gjithė.

Pėr fat tė mirė ėshtė e lehtė t'i vendosėsh gjėrat nė perspektivė. Kėtu janė disa detaje tė cilat tė gjithė menaxherėt duhet t'i mbajnė mend.

Njerėzit nuk janė perfektė

Qeniet njerėzore nuk janė ato makineritė e vajisura mirė tė cilat menaxherėt do tė donin. Ata thyen, lodhen, bėjnė kėrkesa tė paarsyeshme dhe marrin vendime tė pa arsyeshme etj. Nė ēdo moment stafi juaj ėshtė njė burim konfliktesh i emocioneve, perceptimeve apo qėndrimeve tė ndryshme. Ėshtė shumė e rėndėsishme tė mbahet mend se jo tė gjithė mendojnė njėsoj dhe jo tė gjithė mendojnė si ju.

Ju nuk mund tė kontrolloni gjithēka

Pranoni kėshilla nga skuadra juaj. Lejojini tė tjerėt t'ju udhėzojnė pėr vendimet tuaja tė rėndėsishme. Gjithashtu mos u pėrpiqni ta bėni ēdo projekt personal. Ju mund tė jeni arkitekti i projektit por jo edhe orkestruesi i tij. Jepni merita atėherė kur duhet.

Ju nuk mund tė jeni gjithmonė heroi

Mbani mend se barra e pėrgjegjėsisė bie mbi ju. Ju jeni pėrgjegjės pėr veprimet dhe rezultatet e skuadrės tuaj. Nėse ju bėni njė gabim, atėherė ėshtė detyra juaj qė ta korrigjoni gabimin. Nėse dikush nė skuadėr bėn njė gabim, atėherė ėshtė sėrish detyra juaj ta korrigjoni gabimin.

Jini miqėsor me stafin tuaj tregojuni atyre qė ju jeni njerėzor. Ėshtė shumė normale qė tė uleni pėr tė drekuar me stafin tuaj nė tė njėjtėn tavolinė, ata do tju respektojnė mė shumė. Nuk keni pse tė jeni gjithmonė nė rolin e vrojtuesit.

Duke bėrė gjithmonė njė hap mbrapa dhe duke reflektuar prioritetet tuaja si menaxher do tė gjeni veten mė tė qartė dhe me njė kuptim tė ridimensionuar pėr rolin tuaj si menaxher. Me kėtė kuptim rritet ambicia pėr tė ecur pėrpara dhe pėr tė marrė pėrsipėr sfidat e njė dite tjetėr.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
>h`B^

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė