Si do t'ju ndihmojė marketingu dixhital nė rritjen e biznesit tuaj?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si do t'ju ndihmojė marketingu dixhital nė rritjen e biznesit tuaj?

Tre arsye si marketingu dixhital do t'iu ndihmojė nė rritjen e biznesit tuaj.

Si do t'ju ndihmojė marketingu dixhital nė rritjen e biznesit tuaj?
Si do t'ju ndihmojė marketingu dixhital nė rritjen e biznesit tuaj?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 16/01/2018 18:01

Me ndryshimet dhe evoluimin e teknologjive moderne, bizneset e vogla dhe tė mesme janė duke bėrė ēdo gjė pėr ti ndjekur kėto trende. Shumica e bizneseve vetėm se kanė bėrė kalimin e tyre nė platformat online me qėllim tė rritjes tė tė hyrave dhe tė pjesėmarrjes sė tyre nė treg.

Marketingu Dixhital ėshtė njė nga industritė me rritjen mė tė madhe viteve tė fundit dhe deri nė vitin 2020 tė hyrat nė kėtė industri pritet ta kalojnė shumėn prej 300 miliardė dollarė.

Mė poshtė gjeni tre arsye tė cilat ju tregojnė se investimi nė marketing dixhital ėshtė ndikues potencial nė rritjen e biznesit tuaj:

Marketingu dixhital ėshtė kosto-efektiv.

Ai i mundėson kompanive tė vogla dhe tė mesme tė konkurojnė pėr pjesėn e tyre nė treg. Kompanitė e vogla tani kanė resurse pėr tė bėrė kampanja tė marketingut tė cilat mė parė vetėm kompanitė e mėdha kanė mundur t'i pėrballojnė. Pra, marketingu dixhital, i mundėson bizneseve tė targetojnė audiencėn e tyre me kosto shumė mė tė ulėt se sa me pėrdorimin e kanaleve tradicionale tė marketingut.

Marketingu dixhital ju mundėson tė hyra mė tė mėdha.

Konvertimi mė i madh i konsumatorėve pėrmes teknikave tė marketingut dixhital, do t'ju sigurojė pėrfitime mė tė mėdha pėr biznesin tuaj. Sipas Google, kompanitė tė cilat pėrdorin strategji tė marketingut dixhital, kanė 2.8 herė mundėsi mė tė madha tė rritjes tė tė hyrave se sa ato qė nuk pėrdorin, kurse bizneset e vogla dhe tė mesme do kenė 3.3 herė mė shumė mundėsi tė rritjes sė bzinesit tė tyre.

Marketingu dixhital ju mundėson tė komunikoni me audiencėn e dėshiruar.

Nisur nga fakti se 81% e konsumatorėve i pėrdorin telefonat pėr tė bėrė kėrkime nė internet pėr produkte apo shėrbime, pėrdorimi i marketingut dixhital, ju mudėson qė ju shumė mė shpejt t'i njihni nevojat dhe dėshirat e komsumatorėve.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
)IX=;

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.