Sallatė shalqini
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Sallatė shalqini

Jemi mėsuar ta konsumojmė shalqinin vetėm nė mėnyrėn tradicionale, pa e ditur qė me tė mund tė bėjmė edhe sallata tė shijshme. Njėrėn prej tyre e tregojmė kėtu pėr ju.

Sallatė shalqini
Sallatė shalqini
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 25/08/2016 16:09

Koha e pėrgatitjes: 10 minuta

Racionet: 4

Pėrbėrėsit:

4-5 filxhanė me shalqi tė copėtuar.

2 lugė gjelle me vaj arrė kokosi.

3 degė rozmarinė.

1 lugė gjelle mjaltė.

3 filxhanė kos arrė kokosi.

lėngun e njė gjysėm limoni.

nga 2 lugė ēaji: kripė e imėt, piper, piper i kuq i grimcuar, fara lulėkuqe.

Pėrgatitja:

Nė njė tigan me zjarr tė vogel shtoni vajin e arrės sė kokosit.

Shtoni rozmarinėn dhe lėrini tė piqen pėr rreth 1 minutė.

Hiqini nga zjarri dhe lini tė ftohen.

Ndani rozmarinėn nga vaji, duke i vendosur tė dyja nė tasa tė ndryshėm.

Nė njė tas pėrzieni mjaltin me kosin e arrės sė kokosit derisa tė bėhet njė pastė homogjene.

Nė njė tas tjetėr pėrzieni kripėn piperin dhe farat.

Nė 4 pjata pėrzieni kosin, shalqinin dhe rozmarinėn e skuqur.

Spėrkateni pjatėn me ujin e rozmarinės tė pėrzier me lėng limoni.

Shijojeni!


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
:b%Q

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.