Reēel Molle
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Reēel Molle

Reēelrat pėrgatiten nga fruta tė freskėta dhe jo shumė tė pjekura. Rėndėsi nė pėrgatitjen e tyre ka raporti frut-sheqer i cili duhet tė jetė me masė.

Reēel Molle
Reēel Molle
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 18/08/2016 13:09

Pėr 1 kg mollė duhen:

800- 1000 gramė sheqer

ēerek gote ujė

Pėrgatitja:

Mollėt pėr reēel zgjidhen tė pjekura dhe tė ėmbla. Lahen, qėrohen, priten nė feta dhe vendosen nė ujė me pak limontoz. Lėkurat dhe farat ziejnė dhe kullohet lėngu. Me lėngun e mollėve pėrgatitet shėrupi me sheqer, nė tė hidhen mollėt dhe zihen 5-8 minuta. Lihen tė ftohen 6-8 orė dhe zihen pėrsėri me ndėrprerje. Nė fund aromatizohen me kanellė.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
hAJa=

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.